Бурісма Холдингс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Burisma Group
Тип бізнес
Галузь нафтогазовидубуток, геологорозвідка
Засновано 2002
Засновник(и) Злочевський Микола Владиславович
Штаб-квартира Лімасол, Кіпр Кіпр
Ключові особи Злочевський Микола Владиславович
Сайт burisma.com
Микола Злочевський, засновник та президент Burisma Group

Бурісма (Burisma Group) — приватна газовидобувна група України. Компанія є єдиним в країні вертикально інтегрованим холдингом, що здійснює розвідку, видобуток, сервіс і продаж вуглеводнів[1]. Група Burisma входить до трійки найбільших незалежних газовидобувників в Україні зі штаб-квартирою у Києві[2].

Burisma EnergySecurityGlobal

Група Burisma заснована 2002 року, основна консолідація активів відбулася протягом 2006—2007 і в Україні вона включає 12 операційних компаній, що займаються розробкою родовищ й видобутком вуглеводнів. Серед них: "Енерго-сервісна компанія «ЕСКО-ПІВНІЧ»[3], «ПАРІ»[4], «Перша українська газонафтова компанія»[5], «Алдеа»[6] та інші. Засновником та кінцевим бенефіціаром Burisma Group є Микола Злочевський[7].

Згідно з реєстром Державної служби геології та надр України, Burisma Group володіє та розробляє 35 ліцензій на видобуток вуглеводнів в двох основних нафтогазових басейнах України — Карпатському та Дніпровсько-Донецькому. Частка ринку операційних компаній, що входять до Burisma Group, на ринку газовидобувних компаній Украини — становить понад 25 %.

"За розміром доведених запасів вуглеводнів, станом на 1 січня 2015 року, Burisma є найбільшою в Україні приватної газовидобувною компанією. Здійснений в 2012 році геологічний аудит компанією DeGolyer & MacNaughton підтвердив консолідований обсяг резервів та ресурсів компанії в розмірі 800 БНЕ [1]. Станом на 2018 3P-резерви та перспективні ресурси компанії складають понад 1,76 MMboe.

У 2014 році, за інформацією компанії, Burisma прийняла нову стратегію розвитку — створення найбільшої газодобувної компанії в Східній Європі, запросивши до Ради директорів незалежних директорів: екс-президента Польщі Олександра Кваснєвського [2]; сина віце-президента США Джозефа Байдена, адвоката національної юридичної фірми Boies, Schiller & Flexner LLP (Нью-Йорк, США). Гантера Байдена та інвестиційного банкіра Алана Аптера[8][9]. В лютому 2016 року до складу Ради директорів увійшов Джозеф Кофер Блек, колишній керівник Антитерористичного Центру ЦРУ (1999—2002 рр.) і посол з особливих доручень по боротьбі з тероризмом (2002—2004 рр.). Кофер Блек є визнаним експертом у напрямках боротьби з тероризмом, кібербезпеки, національної безпеки і міжнародних відносин[10]

Ряд українських ЗМІ вбачає в зміні стратегії зміни в складі акціонерів, але за інформацією компанії, єдиним власником є Микола Злочевський[11].

У 2016 році Burisma визнана кращою приватною компанією серед нафтових і газовидобувних компаній, що працюють в Україні, і другою компанією в галузі в Національному Рейтингу якості управління корпоративною репутацією «Репутаційні активісти», проведеного діловим тижневиком «Бізнес» в рамках XIV Міжнародного PR-фестивалю. Згідно різноманітних рейтингів, Burisma Group постійно посідає високі позиції[12]. Наприклад, за підсумками 2017 року, Микола Злочевський та Burisma Group входять до лідерів українського бізнесу за сплаченими податками у бюджет України[13].

В березні 2018 року Асоціація благодійників України та Оргкомітет Національного конкурсу «Благодійна Україна — 2017» визнали Burisma Group всеукраїнським переможцем у номінації «Благодійність великого бізнесу» та нагородили компанію спеціальною відзнакою «Ангел добра»[14].

Діяльність[ред. | ред. код]

Розвідка[ред. | ред. код]

Burisma Group використовує інноваційне сейсмічне обладнання, яке дозволяє ефективно проводити розвідку без негативного впливу на навколишнє середовище. Флот нараховує 40 тисяч каналів і 30 повністю укомплектованих сейсмічних вібраторів для проведення геологічних досліджень.

Видобуток[ред. | ред. код]

Burisma Group оперує найбільшим буровим флотом в країні, що включає 20 верстатів різної модифікації і потужностей. Серед них бурова установка SK 3000, вантажопідйомність якої складає 680 метричних тонн. Це найпотужніший верстат в Україні та СНД. Технології Burisma дозволяють бурити свердловини до 10 000 метрів.[джерело?] Завдяки новітньому обладнанню для буріння свердловини глибиною 2900 метрів потрібно лише 23 дні, включаючи монтаж і демонтаж.[джерело?]

Сервіс[ред. | ред. код]

Burisma Group здійснює ремонт свердловин, надає послуги гідравлічного розриву пласта (ГРП), пропонує комплексні інфраструктурні рішення для приватних і державних підприємств нафтогазового сектора. Група оперує найбільшим в країні флотом ГРП, що складається з 15 насосів загальною потужністю 35 тис. кінських сил.

Енергобезпека України та Європи[ред. | ред. код]

Зниження енергозалежності є основоположним чинником для безпеки і стабільності України і, як наслідок, ключовою складовою європейської енергетичної безпеки. «Сьогодні Burisma є найбільш технологічно і професійно підготовленою компанією, з необхідним досвідом видобутку природного газу в українських умовах», — вважає Олександр Квасневський[15]. За 15 років роботи компанія об'єднала найкращих фахівців в галузі розвідки і видобутку вуглеводнів, сервісних послуг та інноваційних рішень.

2 червня 2016 р. Burisma, князь Монако Альбер II (Prince Albert II of Monaco Foundation) та Фонд Олександра Кваснєвського Amicus Europae виступили співорганізаторами найбільшого в Європі форуму з енергетичної безпеки — Energy Security for the Future: New sources, Responsibility, Sustainability. Захід відбувся в Монте-Карло (Монако) і став наймасштабнішим проектом в Європі з питань енергетичної безпеки та просування альтернативних джерел енергії[16]. Форум відвідали європейські політики, власники найбільших енергетичних компаній Європи, експерти в галузі енергетики та журналісти.

«Планування енергетичної безпеки має здійснюватися в довгостроковій перспективі. Ми повинні більше уваги приділити поновлюваним джерелам, які дозволять отримати дешеву енергію без забруднення навколишнього середовища», — вважає Князь Монако Альбер II[17].

Burisma EnergySecurityGlobal
Олександр Квасневський, незалежний директор Burisma, та Вадим Пожарський, радник ради директорів Burisma

Другий щорічний Форум з енергетичної безпеки відбувся 2 червня 2017 року у Монте-Карло, Князівство Монако, зосередивши увагу на питаннях європейської енергобезпеки та ролі України у цьому процесі. Захід організовано Burisma Group сумісно з Adam Smith Conferences, за підтримкою The Prince Albert II of Monaco Foundation і Фонду Олександра Кваснєвського Amicus Europae. Форум відкрився промовами Його Світлості Принца Монако Альбера ІІ, Данила Тюрка, президента Словенії (2007—2012) та Гі Верговстада, члена Європарламенту і лідера фракції Альянс лібералів і демократів за Європу, прем'єр-міністра Бельгії (1999—2008). Основна сесія була присвячена обговоренню інституційних факторів у створенні нової стратегії енергетичної безпеки Європи, участь у ній взяли Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон, Джозеф Кофер Блек, директор антитерористичного центру ЦРУ (1999—2002 рр.) і посол з особливих доручень по боротьбі з тероризмом (2002—2004), Андріс Пієбалгс, європейський комісар з енергетики у 2004 та 2009 рр., Джон Едвард Гербст, директор Євразійського Центру ім. Діну Патрічіу при Атлантичній Раді США (Atlantic Council) і Посол США в Україні (2003—2006). З ключовою заключною промовою до першої панельної дискусії виступив Олександр Кваснєвський, президент Польщі (1995—2005). Українську урядову делегацію на Форум очолив віце-прем'єр України Володимир Кістіон. Верховну Раду на Форумі представляла голова комітету ВРУ з питань податкової та митної політики, народний депутат Ніна Южаніна, а Міністерство енергетики та вугільної промисловості — Наталія Бойко, заступник міністра з питань європейської інтеграції. Також з української сторони участь у Форумі взяли представники Посольства України у Франції, Кабінету міністрів України, міністерств і відомств.

1 червня 2018 року у Монте-Карло (Князівство Монако) відбувся III Міжнародний форум з енергетичної безпеки в Європі — Energy Security for the Future. Партнерами Форуму стали The Prince Albert II of Monaco Foundation, Burisma Group, Фонд Олександра Кваснєвського Amicus Europae та Атлантична рада США. Третій за рахунком форум з європейського заходу переріс в глобальну подію в сфері енергетичної та екологічної безпеки, в якому взяли участь близько 250 осіб з 20 країн світу.

«Це безпрецедентний випадок, коли Форум зміг об'єднати спільноту з різним соціальним статусом навколо ідеї енергетичної безпеки в Європі. Міжнародний Форум, організований Burisma Group разом з The Prince Albert II of Monaco Foundation, Фондом Олександра Кваснєвського Amicus Europae та Атлантичною радою США — це не лише спроба залучити соціально відповідальний бізнес і громадянське суспільство до вирішення цього завдання, а й можливість надати дискусійний майданчик для різноманітних ідей, результатом яких стане комплексна, довгострокова і глобальна за своїми масштабами робота в площині формування нової стратегії енергетичної безпеки на європейському континенті», — зазначив президент групи Burisma Group та засновник Міжнародного Форуму з енергетичної безпеки Energy Security for the Futurе Микола Злочевський.

Хакерська атака[ред. | ред. код]

Компанія фігурувала в розмові президентів США та України й стала причиною процедури імпічменту проти Дональда Трампа[18]. 2019 року російські хакери зламали сервери компанії, й експерти стверджують, що зловмисники шукали компромат на Байдена[19]. Виконавцями зламу вваєають Головне управління Генерального штабу Росії й приватних хакерів з Fancy Bear[20].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Бурісма | нафтогазова компанія України. burisma.com (uk). Архів оригіналу за 2015-03-15. Процитовано 2018-06-22. 
 2. Добыча 2014: от общего к частному — «НефтеРынок». www.nefterynok.info (ru). Процитовано 2020-01-16. 
 3. "ЕСКО-ПІВНІЧ" | «ЕСКО-ПІВНІЧ» — енерго-сервисная газодобывающая компания, часть Burisma Group.. esco-pivnich.com (ru-RU). Процитовано 2018-06-22. 
 4. Pari Ukraine | ПАРІ Україна — ПАРІ — газовидобувна компанія з 16-річним досвідом. Входить до складу Burisma Group. Працює у Західній Україні: Львівській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях.. pari-ukraine.com (ru-RU). Процитовано 2018-06-22. 
 5. Pugnc. pugnc.com (ru-RU). Процитовано 2018-06-22. 
 6. Aldea Україна — АЛДЕА Україна з 2002 року здійснює розвідувальне буріння та видобування нафти і природного газу, веде оптову торгівлю паливом. Входить до складу Burisma Group.. aldea-ukraine.com (ru-RU). Процитовано 2018-06-22. 
 7. Мы зарабатываем $15-20 на тысяче кубометров газа — Burisma Holdings. delo.ua (ru). Процитовано 2020-01-16. 
 8. Alan Apter: Ukraine now unattractive to investors in the private gas sector - Mar. 10, 2015. KyivPost. 2015-03-10. Процитовано 2020-01-16. 
 9. Алан Аптер: Через високі рентні ставки на видобуток природного газу Україна може втратити інвестпривабливість. РБК-Украина (ru). Процитовано 2020-01-16. 
 10. Джозеф Кофер Блэк: Моя задача консультировать группу по вопросам безопасности и предотвращению информатак. ukranews_com (ru). Процитовано 2017-02-24. 
 11. Мы зарабатываем $15-20 на тысяче кубометров газа — Burisma Holdings. delo.ua (ru). Процитовано 2020-01-16. 
 12. Добывающие инвестиции - ФОКУС. ФОКУС. Процитовано 2018-06-26. 
 13. | Burisma Злочевского в топ-3 бизнесов по наполнению украинского бюджета. ФАКТИ. 2017-04-25. Процитовано 2018-06-26. 
 14. ВИДЕО: Burisma Group признана победителем Национального конкурса Благотворительная Украина - 2017. 112.ua (ru-RU). Процитовано 2018-06-26. 
 15. http://ukranews.com/news/197979.Aleksandr-Kvasnevskiy-Burisma-obespechit-uvelichenie-dobichi-ukrainskogo-gaza.uk
 16. Архівована копія. Архів оригіналу за 14 липня 2016. Процитовано 14 червня 2016. 
 17. http://fakty.ictv.ua/ua/index/read-news/id/1586681
 18. Трамп планує обговорити кібератаку на Burisma з Путіним. РБК-Украина (ru). Процитовано 2020-01-16. 
 19. Російські хакери зламали сервери української компанії Burisma в пошуках компромату на Байдена. РБК-Украина (ru). Процитовано 2020-01-16. 
 20. Perlroth, Nicole; Rosenberg, Matthew (2020-01-13). Russians Hacked Ukrainian Gas Company at Center of Impeachment. The New York Times (en-US). ISSN 0362-4331. Процитовано 2020-01-16.