Веб-бригади

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Логотип веб-бригади

Веб-брига́ди (Бригада-RU чи Бригада-G) — назва гіпотетичних підрозділів спецслужб світу, які беруть участь у політичних блогах та інтернет-форумах для дезінформації, запобігання вільного обговорення небажаних тем та заглушування поглядів, небажаних, з точки зору можновладців.

На відміну від старих часів, коли головним завданням мережі агентів було дізнатися, хто та що говорить, веб-бригади займаються тим, що самі активно впливають на тематику та характер обговерення створюючи враження провладної підтримки та засуджуючи опозиційні настрої. Твердження про існування веб-бригад були зроблені в статті «Віртуальні очі Великого брата» французьким журналістом Ганною Полянською в квітні 2003 року, в США інтернет-ЗМІ Вісник Інтернет[1].

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Jolanta Darczewska: The Anatomy of Russian Information Warfare: The Crimean Operation, a Case Study. Centre for Eastern Studies, Warsaw 2014, ISBN 978-83-62936-45-8 (PDF)
  • Peter Pomerantsev & Michael Weiss: The Menace of Unreality: How the Kremlin Weaponizes Information, Culture and Money. The Institute of Modern Russia, New York 2014 (PDF)

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Полянская А., Кривов А., Ломко И. Виртуальное око старшего брата // Вестник online, № 9 (320)http://www.vestnik.com/issues/2003/0430/win/polyanskaya_krivov_lomko.htm.