ПриватБанк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Приватбанк)
Перейти до: навігація, пошук
ПАТ КБ «ПриватБанк»
Тип Публічне акціонерне товариство
Ліцензія № 22 від 05.10.2011 р.
Діяльність Комерційний банк
Спеціалізація Фінансові послуги
Засновано 19 березня 1992 (25 років)
Головний офіс м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 50
(юридична адреса: м. Київ, вул. Грушевського, 1Д)[1]
Ключові особи Олександр Шлапак
(Голова правління)
Власний капітал 27,487 млрд грн. (01.01.2016)[2]
Активи 264,886 млрд грн. (01.01.2016)[2]
Чистий прибуток 216,121 млн грн. (2015)[2]
Кількість співробітників біля 20 тис. (2015)[3]
Власник(и) Станом на 19.12.2016:
Уряд України (100 %)[4]
Дочірні банки ПриватБанк (Латвія)
ПриватБанк (Кіпр)
Аудитор PricewaterhouseCoopers
Сайт privatbank.ua
privatbank.ua

ПриватБа́нк — найбільший за розмірами активів український банк і лідер роздрібного банківського ринку України, зареєстрований 19 травня 1992 року з головним офісом у Дніпрі.

Загальні активи ПриватБанку станом на 1 січня 2016 року становили 264 мільярди гривень (21,1 % від активів усіх банків в Україні). ПриватБанк володіє другою за чисельністю мережею відділень та найбільшою мережею банкоматів і терміналів серед банків України. На кінець 2015 року в мережі працювало близько 20 тис. банкоматів і терміналів самообслуговування та 110 тис. POS-терміналів. Національна мережа банківського обслуговування ПриватБанку включає в себе близько 2500 відділень. ПриватБанк є найбільшим емітентом і еквайєром платіжних карток в Україні. На кінець 2015, банком емітовано понад 29 мільйонів карток, що становить майже половину від усіх випущених українськими банками платіжних карток. Банку належить система грошових переказів «PrivatMoney» та найпопулярніший в Україні інтернет-банкінг і платіжна система «Приват24». Також банк виступає екваєром електронної платіжної системи LiqPay.

ПриватБанку належить однойменний дочірній банк в Латвії, а також філії в Італії, Португалії та Кіпрі. За даними британського журналу The Banker, станом на 2016 рік, ПриватБанк посідає 16-те місце в рейтингу найбільших банків Центральної та Східної Європи та 627-ме в рейтингу тoп-1000 світових банків.[5] Головними співвласниками ПриватБанку, станом на січень 2016, були засновники фінансово-промислової групи «Приват» Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, частка яких становила по 49,9 % та 41,5 % відповідно. Решта 8,6 % належали міноритарним акціонерам (всього 43 особи).[4] Чистий прибуток ПриватБанку у 2015 році склав 216 мільйонів гривень, що на 71 % менше ніж роком раніше (749 мільйонів гривень прибутку у 2014).[2][6]

За класифікацією НБУ, є одним з трьох системно важливих банків в Україні у 2016 році.[7]

18 грудня 2016 року, Уряд України ухвалив рішення про націоналізацію[8] 100 % акцій ПриватБанку. ПриватБанк продовжить функціонувати та виконувати свої зобов'язання у звичному режимі.[9] 24 квітня 2017 юридична адреса банку була змінена з Дніпра на Київ. Правління та всі служби головного офісу банку продовжують працювати в Дніпрі, фактична адреса головного банку не змінилася.[1]

Історія[ред.ред. код]

Головний офіс Приватбанку у Дніпрі (2010)
Приватбанк у Києві на вул. Предславинській (2008)
Приватбанк у Кропивницькому (2008)

ПриватБанк є одним з перших приватних комерційних банків, створених в Україні. Рішення про створення ПриватБанку було прийнято на засіданні його засновників від 07 лютого 1992 року.

19 березня 1992 банк пройшов державну реєстрацію. Сергій Тігіпко був одним із засновників і першим головою Ради. На самому початку у ПриватБанку був тільки один офіс і кілька комп'ютерів. ПриватБанк був першим в Україні, хто представив пластикові картки і банкомати. Він також був першою фінансовою організацією в Україні, що отримала міжнародний рейтинг.

У 1996 році він став повноправним членом Visa International — платіжної системи і почав великомасштабну емісію пластикових карток.

У 1997 році ПриватБанк став першим українським банком, що отримав рейтинг Thomson BankWatch (міжнародне рейтингове агентство) і став повноправним членом платіжної системи Europay.

У 1998 році банк отримав свій рейтинг Fitch IBCA (міжнародне рейтингове агентство). У листопаді 1998 року банк виграв тендер і був обраний як обслуговуючий банк, уповноважений на виконання в Україні виплат швейцарського Фонду пам'яті жертв Голокосту.

У 1999 році ПриватБанк відкрив свою філію на Кіпрі. ПриватБанківське відділення в Нікосії стало першим українським філіалом банку відкритим за кордоном.

У 2000 році банк увійшов до групи банків, уповноважених виплачувати компенсації для українських громадян, які постраждали від нацистського переслідування в роки Другої світової війни. У 2000 році форма власності ПриватБанку змінилася — 6 липня ПриватБанк прийняв рішення про реорганізацію банку з товариства з обмеженою відповідальністю в закрите акціонерне товариство. У зв'язку з цим, 4 вересня 2000 року був зареєстрований перший Статут Закритого акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк».

Значною подією в українській банківській системі був запуск у 2001 році системи «Приват24», проекту, що дав можливість клієнтам керувати своїми рахунками онлайн в режимі реального часу, виконувати регулярні платежі, переказ коштів тощо.

У лютому 2002 року ПриватБанком випускаються мільйонна пластикова картка.

У 2003 році ПриватБанк був визнаний найкращим банком за якістю обслуговування клієнтів системою Western Union. У тому ж році банк отримав STP Excellence Award від Deutsche Bank, що підтвердив професіоналізм ПриватБанку в міжнародних розрахунках.

ПриватБанк став першим українським банком, що розмістив єврооблігації на суму 100 млн доларів США на європейському ринку. Крім того, ПриватБанк є першим в Україні, що отримав «B-» рейтинг агентства Standard & Poor's. Міжнародне рейтингове агентство Fitch присвоїло остаточний довгостроковий «B-» рейтинг єврооблігацій ПриватБанку.

За рішенням акціонерів на засіданні 30 квітня 2009 року діяльність банку була приведена у відповідність із Законом України «Про акціонерні товариства»: відповідні зміни були внесені до Статуту Банку асоціації, і тип акціонерної компанії був змінений з закритого для громадський. Крім того, назва банку було змінено на Публічне акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк». Ці зміни вступили в силу 21 липня 2009 року.

У 2010 році банк виступив ініціатором створення благодійної організації — Всеукраїнський благодійний фонд «Допомагати просто!»

У 2014 році, під час проросійських виступів на сході і півдні України, ПриватБанк та особисто один з його найбільших акціонерів Ігор Коломойський зайняли активну проукраїнську позицію. Як наслідок, керівництво банку заявляло про тиск з боку Центробанку Росії на дочірній російський Москомприватбанк, який зрештою було вирішено продати.[10].

За даними рейтингу громадських уподобань «Фаворити Успіху — 2014» був визнаний абсолютним переможцем у номінації «Банк року»[11].

28 вересня 2015 року рейтингове агентство Standard&Poor's підвищило довгостроковий рейтинг і короткостроковий рейтинги Приватбанку в іноземній валюті з «SD» до «СС/С» (емітент відчуває серйозні труднощі із виплатами за борговими зобов'язаннями). Підвищення рейтингів ПриватБанку обумовлено укладенням угоди з власниками єврооблігацій у розмірі 200 млн доларів, що підлягають погашенню 23 вересня 2015 р., про продовження терміну обігу цих цінних паперів до 15 січня 2016 року (із можливістю продовження терміну обігу до 2018 р)[12].

Націоналізація[ред.ред. код]

Чутки про націоналізацію Приватбанку ходили довгий час і особливо посилилися восени 2016 року. Причинами називалися сумніви щодо докапіталізації установи її акціонерами як цього вимагав Національний банк України. Спочатку прес-служба та керівництво банку заявляли про сплановані інформаційні атаки на установу.[13] Однак ввечері 18 грудня, на спеціальному засіданні, Уряд України (беручи до уваги також результати засідання Ради національної безпеки і оборони України) прийняв офіційне рішення про перехід 100 % акцій банку у власність Держави в особі Міністерства фінансів.[9]

На прес-конференції наступного дня, голова НБУ, Валерія Гонтарева, повідомила що основною проблемою банку стала невиважена кредитна політика, зокрема перевищення частки кредитування пов'язаних осіб (див. розділ «Критика»). Це викликало брак капіталу в 148 мільярдів гривень з яких банк накопичив лише 32 млрд, решту акціонери не стали вливати. Через те після націоналізації Держава з бюджету повинна буде влити в установу від 116 до 148 мільярдів гривень.[14][15] Міністр фінансів Олександр Данилюк додав що зараз для банку підбирають нове керівництво в яке повинні увійти «світові фахівці в банківській сфері, а також представники міжнародних організацій».[16] Відомо що новим головою стане екс-міністр фінансів Олександр Шлапак.[17] Також Данилюк зазначив що після завершення процесу переходу банку у державну власність та стабілізації його роботи, ПриватБанк планують знову продати приватному інвестору.[18]

Рішення про націоналізацію було прийняте з огляду на системну важливість Приватбанку. Якщо б такі проблеми були в іншому банку, то він, за процедурою, повинен був би бути визнаний неплатоспроможним і пізніше (в разі неприходу нового інвестора) відправлений на ліквідацію. Також це вимагав Міжнародний валютний фонд як умову для продовження кредитування України.[19]

Чутки про націоналізацію викликали великий ажіотаж серед його клієнтів. За словами голови правління, Олександра Дубілета, в останні дні його клієнти щодня знімали з рахунків по 2 млрд гривень, що було рекордом для установи.[20]

На думку авторів видання Українська правда, процес націоналізації ПриватБанку міг супроводжуватися певними політичними домовленостями між державним керівництвом та його акціонерами. Зокрема в обмін на мирну передачу банку в державну власність влада могла пообіцяти закриття розслідування проти керівництва та акціонерів установи щодо виведення з ПриватБанку 1,8 млрд доларів США влітку 2014 року (див. розділ «Критика»).[21]

24 квітня 2017 юридична адреса банку була змінена з Дніпра на Київ. Правління та всі служби головного офісу банку продовжують працювати в Дніпрі, фактична адреса головного банку не змінилася. За повідомленням прес-служби банку, нова юридична адреса була прийнята з урахуванням фактичного місцезнаходження його акціонера Міністерства фінансів, Наглядової ради дозволить оптимізувати кореспонденцію та комунікації з державними органами.[1]

Загальна інформація[ред.ред. код]

ПАТ КБ «Приватбанк» — найбільший український універсальний комерційний банк, що здійснює свою діяльність на основі ліцензії Національного Банку України № 22 від 05.10.2011 року, орієнтований на обслуговування приватних осіб і корпоративних клієнтів всіх форм власності, входить до переліку системних банків України, має один з найбільших обсягів капіталу і чистих активів. За оцінкою експертів журналів Euromoney і Global Finance в 1999 р. ПАТ КБ «Приватбанк» був визнаний найкращим українським банком в номінації найкращих банків на ринках, що розвиваються. У банківській системі України «Приватбанк» відноситься до групи нових комерційних банків, так званих банків «другої хвилі», на відміну від державних банків першої хвилі. За восьмилітній період свого існування банк добився лідерських позицій на ринку банківських послуг України за рахунок збільшення частки ринку, підвищення ефективності діяльності, постійного підвищення надійності, збільшення конкурентоспроможності і комплексності надання банківських продуктів для своїх клієнтів. Досягти цього удалося спільною роботою згуртованого колективу банку на базі прогресивної системи менеджменту і передових банківських технологій.

25 квітня 2017 міжнародне рейтингове агентство S&P повідомило про підвищення кредитних рейтингів «ПриватБанку» з «SD» до «ССС+/С», та зазначило прогноз за рейтингами банку — «стабільний». За даними S&P, підвищення рейтингу пов'язане з успішним завершенням банком та урядом України процесу докапіталізації, а також тим, що «ПриватБанк» обслуговує свої зобов'язання вчасно та в повному обсязі. Прогноз «стабільний» відображає очікування агентства щодо того, що уряд надасть підтримку нещодавно націоналізованому банку[22].

Сьогодні «ПриватБанк» є лідером банківського ринку країни і найбільшим банком з українським капіталом. Стратегія банку спрямована на перехід від обслуговування у відділеннях банку до ідеології навчання клієнтів використанню дистанційних інструментів банківського обслуговування. У 2015 році MasterCard назвала ПриватБанк найбільшим банком у Східній Європі за кількістю емітованих карток Maestro/MasterCard. Станом на кінець 2014 року в обігу знаходилось понад 30 мільйонів таких карток ПриватБанку. Також ПриватБанк посідає перше місце в регіоні за еквайрингом цих карток, забезпечуючи їх прийом у понад 76 тис. торгових точках.[23]

Клієнти[ред.ред. код]

Картка «Універсальна» від ПриватБанку

Основну частину корпоративних клієнтів, що обслуговуються банком, складають підприємства малого і середнього бізнесу. При цьому значну долю вжитку банківських продуктів забезпечують крупні фінансові і промислові корпорації. Особлива увага приділяється обслуговуванню компаній, що мають широку мережу структурних підрозділів, — мережевих корпорацій.

Галузева характеристика клієнтської бази банку свідчить, що велику частину складають підприємства, основний вид діяльності яких торгівля і комерційна діяльність. Значну долю серед корпоративних клієнтів займають підприємства харчової, транспортної, сільськогосподарської і будівельної галузей.

У ході дослідження ринку банківських послуг в 2008 році, проведеного компанією GfK Ukraine, 23,3 % жителів України назвали «ПриватБанк» найпривабливішим для себе українським банком. «ПриватБанк» також є найбільш популярним і впізнаваним банківським брендом України — 64 % жителів країни знають «ПриватБанк» без підказки. Банк також був лідером серед українських комерційних банків за кількістю клієнтів: його послугами користувалися понад 23 % населення України. Банк обслуговував 334 тисячі корпоративних клієнтів, приватних підприємців — 347 тисяч і понад 12,5 мільйонів рахунків фізичних осіб. Обсяг залучених банком коштів юридичних осіб на 1 січня 2009 року становив 20,7 млрд гривень, у тому числі депозитний портфель юридичних осіб — 12,430 млрд гривень. Обсяг коштів фізичних осіб залучених ПриватБанком на 1 січня 2009 становив 32,754 млрд гривень, у тому числі депозитний портфель фізичних осіб — 27,1 млрд.

У 2009-му році Global Finance сьомий рік поспіль визнає «ПриватБанк» найкращим банком в Україні, так само як й інші впливові видання у різні роки віддавали ПриватБанку звання «The Bank of Year» (журнал «The Banker») та «Найкращий банк» (журнал «Euromoney»). ПриватБанк є учасником системи гарантування вкладів населення. Відповідно до Закону України «Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 639-VI від 30.10.2008 р., розмір повернення коштів за вкладами, враховуючи відсотки, за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з 5 листопада 2008 року було збільшено до 150 тис. гривень. На сьогодні цей ліміт становить 200 тис. гривень.

Інновації[ред.ред. код]

ПриватБанк відомий своїми інноваціями. Так, ще на початку 2000-х рр. (після запуску системи «Приват24» у 2001) банк став одним із перших у світі, що почав використовувати одноразові динамічні SMS-паролі. Серед останніх нововведень інтернет-банкінгу — можливість входу через QR-код,[24] а до кінця 2014 року ПриватБанк планував вперше у світі запровадити вхід через голосову ідентифікацію.[25]

На початку травня 2014 року на форумі банківських інновацій FinovateSpring 2014 в місті Сан-Хосе, Каліфорнія, команда ПриватБанку представила перший у світі безконтактний Android-банкомат. Новий банкомат дозволяє для зняття грошей використовувати замість типової клавіатури смартфон або Google Glass. За підсумками голосування журі, topless-банкомат ПриватБанку було визнано переможцем FinovateSpring 2014, а його оригінальна презентація отримала приз Best of Show.[26]

У травні 2014 року ПриватБанк перевів усіх своїх співробітників, що обслуговують клієнтів, на iPad. Як повідомили в банку, у відділеннях працюють понад 8 тис. iPad зі спеціальними фінансовими додатками банку. Використання мобільних планшетів дозволить обслуговувати клієнтів оперативніше та без черг.[27][28]

ПриватБанк належить до найбільших розробників мобільних платіжних додатків в Україні. Окрім «Приват24» існують інші різноманітні додатки серед яких iPay (дозволяє приймати до оплати картки Visa та MasterCard з мобільного телефону, планшета та персонального комп'ютера), SendMoney (додаток для швидкого переказу грошей на картки з голосовим керуванням і автоматичним запам'ятовуванням шаблонів), «ФотоКасса» (додаток для оплати рахунків за допомогою фотокамери телефону) та інші.[29]

У серпні 2015, ПриватБанк став першим українським банком, який зареєстровано в новій доменній зоні .bank[30].

У 2016 ПриватБанк посів перше місце в рейтингу інноваційних компаній України за версією сайту forbes.net.ua.[31]

Основні фінансові показники[ред.ред. код]

За даними Національного банку України:[32]

Рік Власний капітал, млрд грн.
(на кінець року)
Загальні активи, млрд грн.
(на кінець року)
Чистий прибуток, млн грн.
(за рік)
2015 27,487 264,886 216,121
2014 22,696 204,585 749,036
2013 20,311 214,490 1 873,391
2012 18,300 172,428 1 532,760
2011 16,746 145,118 1 425,816
2010 11,879 113,437 1 370,179
2009 10,270 86,066 1 050,489
2008 8,195 80,165 1 291,776
2007 5,388 56,211 1 534,162
2006 3,288 33,777 506,208
2005 2,272 22,058 475,654
2004 1,465 14,713 164,842
2003 0,955 9,842 60,549
2002 0,549 6,811 150,879

Структура власництва[ред.ред. код]

Станом на 19 грудня 2016 року акціонерами банку є (за кінцевою сукупною часткою):[4]

# Власник Акцій Відсоток акцій
1
Уряд України в особі Міністерства фінансів 100 %

Керівництво банку[ред.ред. код]

Виконавчим органом банку, який здійснює керування його поточною діяльністю, є Правління банку, що вибирається Наглядовою радою строком на 3 роки. Крім того існують два комітети: Кредитний (визначає загальну кредитну політику банку, аналізуючи можливі ризики з роздрібних видів операцій і формуючи структуру кредитного процесу) та Бюджетний (займається питаннями планування, оптимізації та контролю процесу придбання ресурсів, необхідних для реалізації стратегії банку, керуючи розподілом доходів і витрат між підрозділами). Діяльністю Правління банку керує Голова правління банку — Шлапак Олександр Віталійович. Головою Наглядової ради є Енгін Акчакоча.

Правління[ред.ред. код]

 • Шлапак Олександр Віталійович — Голова правління ПриватБанку (посаду обіймає від 2016 року);
 • Сергеєв Олег Миколайович — перший заступник голови правління. Керівник корпоративного VIP-бізнесу;
 • Шабан Олексій — перший заступник голови правління. Керівник роздрібного бізнесу;
 • Дубілет Дмитро Олександрович — заступник голови правління. IT-директор;
 • Дубровін Олександр Віталійович — заступник голови правління. Керівник напрямку «Ризик-менеджмент»;
 • Харитич Сергій — заступник голови правління. Керівник Центру електронного бізнесу ГО;

Наглядова Рада[ред.ред. код]

Міжнародна група[ред.ред. код]

ПриватБанку належить однойменний дочірній банк в Латвії, філії в Італії, Португалії, Кіпрі та представництва у Китаї, Казахстані, Іспанії і Великій Британії.[33] Раніше в групу входили дочірні банки в Росії та Грузії (див. Москомприватбанк та ПриватБанк (Грузія)) які були продані в 2014 та 2015 роках відповідно.

10 серпня 2016 року повідомлялося про початок процедури закриття Центробанком Італії філії ПриватБанку у цій країні через звинувачення у відмиванні грошей.[34]

31 жовтня 2016 року Центральний банк Кіпру оштрафував на більш ніж 1,5 млн євро філію ПриватБанку у цій країні знову ж таки через звинувачення у відмиванні грошей. Даний штраф став найбільшим в історії Кіпру застосований Центральним банком щодо комерційного банку за недотримання правил боротьби з відмиванням грошей.[35]

Зловживання попередніх власників та санкції[ред.ред. код]

Станом на 2015 рік, за даними авторів тижневика «Дзеркало тижня», попри те що більшість вкладів ПриватБанку належали різноманітним клієнтам з усіх регіонів України, левова частка кредитів, які видавав банк, йшла на фінансування бізнесу групи «Приват» в Дніпропетровській області та на Кіпрі. Тобто банк виступав своєрідним «пилососом» для залучення ресурсів у бізнеси його співвласників (так зване «Інсайдерське кредитування»). Це підсилювало монополізацію та олігархизацію української економіки, а також збільшувало ймовірність банкрутства установи, оскільки її доля потрапляла у залежність лише від 2-3 осіб.[36][37]

За даними сайту «Наші гроші», влітку 2014 року ПриватБанк вивів закордон сумнівними шляхами 1,8 млрд доларів США, що вплинуло на обвал курсу гривні.[38][39] В серпні 2016 повідомлялося про розслідування цих зловживань Генеральною прокуратурою України, яка зазначила що йдеться про кошти виділенні Нацбанком для рефінансування Приватбанку. В разі доведення цих підозр банку загрожуватимуть багатомільярдні штрафи.[40]

У жовтні 2017-го, згідно слів посадовців НБУ, задля відшкодування частини збитків завданих державі ПБ мав виставити на продаж непрофільні для себе активи: «Буковель», будівлю телеканалу «1+1» в Києві і літаки авіакомпанії МАУ.[41]

Генеральна прокуратура України, Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розслідують кілька справ, пов'язаних із «ПриватБанком»[42].

Згідно з меморандумом з Міжнародним Валютним Фондом, до середини вересня 2017 року має завершитися forensic-аудит компанією Kroll (розслідування економічних операцій) для визначення, чи мали місце правопорушення або неналежна банківська практика в період до націоналізації «ПриватБанку»[43].

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. а б в ПриватБанк змінив юридичну прописку privatbank.ua, 24 Квітня 2017
 2. а б в г Джерело: НБУ, станом на 01.01.2016 bank.gov.ua, процитовано: 22.07.2016
 3. У Приватбанку за рік кількість працівників упала на 3 тисячі finbalance.com.ua, 30.04.2016
 4. а б в Держава ухвалила рішення про входження до капіталу ПАТ «Приватбанк» bank.gov.ua, процитовано: 19.12.2016
 5. ПриватБанк увійшов у топ-25 найбільших банків Центральної та Східної Європи privatbank.ua, 14 липня 2016
 6. Джерело: НБУ, станом на 01.01.2015 bank.gov.ua, процитовано: 22.07.2016
 7. Національний банк визначив три системно важливих банки Прес-реліз НБУ від 22.02.2016
 8. ПАТ «Приватбанк» переходить у стовідсоткову власність держави
 9. а б Приватбанк переходить у власність держави korrespondent.net, 19.12.2016
 10. Коломойський продає російську «дочку» Бінбанку Економічна правда, 2 квітня 2014
 11. Переможці рейтингу «Фаворити Успіху — 2014» favor.com.ua
 12. S&P підвищив рейтинги Приватбанку. ukranews.com. Українські новини. 2015-09-28. 
 13. У «Приватбанку» кажуть, що розмови про націоналізацію — атака на банк Економічна правда, 14.12.2016
 14. Гонтарева: У ПриватБанку брак капіталу korrespondent.net, 19.12.2016
 15. Держава вкладе в Приват понад сто мільярдів korrespondent.net, 19.12.2016
 16. Для ПриватБанку створять наглядову раду korrespondent.net, 19.12.2016
 17. Обіцяв долар по 12. Хто керуватиме Приватом korrespondent.net, 19.12.2016
 18. Після націоналізації Приватбанк обіцяють продати korrespondent.net, 19.12.2016
 19. Націоналізація ПриватБанку потрібна для траншу МВФ — Мінфін korrespondent.net, 19.12.2016
 20. «ПриватБанк» заявив, що в останні тижні його клієнти щодня знімали з рахунків по ₴2 млрд zaxid.net, 19.12.2016
 21. Як рятували Приватбанк, і що відбувалося за лаштунками Українська правда, 19 грудня 2016
 22. S&P підвищило кредитний рейтинг ПриватБанкуespresso.tv, 26.04.2017
 23. ПриватБанк має найбільшу у Східній Європі кількість карток MasterCard® і Maestro® в обігу за результатами 2014 року // ПриватБанк, 20.04.2015.
 24. ПриватБанк. Про банк процитовано: 27.08.2014
 25. Приват24 буде телефонувати клієнтам, які не отримали пароль для входу privatbank.ua, 20 Червня 2014
 26. Topless-банкомат ПриватБанку став хітом Finovate 2014 privatbank.ua, 6 Травня 2014
 27. ПриватБанк перевів усіх своїх співробітників на iPad privatbank.ua, 29 Травня 2014
 28. ПриватБанк бореться з чергами і вчить клієнтів Інтернет-банкінгу за допомогою iPad 24 (телеканал), 11.06.2014
 29. Мобільні додатки ПриватБанку privatbank.ua
 30. ПриватБанк першим з українських банків став privat.bank / ПриватБанк, 5 серпня 2015
 31. Врятувати майбутнє: перший рейтинг інноваційних компаній України forbes.net.ua, 25 травня 2016
 32. Показники фінансової звітності банків України bank.gov.ua, процитовано: 22.07.2016
 33. Виїжджаючим за кордон privatbank.ua, процитовано: 22.07.2016
 34. В Італії філію ПриватБанку звинуватили у відмиванні грошей korrespondent.net, 10 серпня 2016
 35. Кіпрський PrivatBank оштрафований за «брудні гроші» finance.ua, 01.11.2016
 36. Левову частку кредитів Приватбанку видано структурам «Привату» в Дніпропетровській області та на Кіпрі Дзеркало тижня, 4 квітня 2015
 37. Чого чекати від ПриватБанку forbes.net.ua, 8 Квітня 2015
 38. Нацбанк не помітив мільярдів «Привату» nashigroshi.org, 5 лютого 2015
 39. «Прокладки», через які з «Приватбанку» за три місяці вивели $1,8 мільярда nashigroshi.org, 5 лютого 2015
 40. ГПУ розслідує мільярдні розкрадання в Приватбанку korrespondent.net, 8 серпня 2016
 41. Приватбанк має продати «Буковель», будівлю «1+1», літаки МАУ — НБУ. www.epravda.com.ua. Економічна правда. 9 жовтня 2017. Процитовано 9 жовтня 2017. 
 42. ГПУ и НАБУ взялись за Приватбанк. Арестовано имущество, готовятся подозренияepravda.com.ua, 03.07.2017
 43. Ernst& Young подтвердило низкое качество кредитного портфеля ПриватБанкаInterfax.com.ua, 26.06.2017

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]