Гаррі Поттер і напівкровний Принц (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гаррі Поттер та Напівкровний Принц офіційний український логотип.png
Harry Potter and the Half-Blood Prince
ГП Напівкровний Принц постер укр.jpg
Жанр Фентезі, Пригоди, Сімейний
Режисер Девід Йетс
Продюсер Девід Барон,
Девід Гейман,
Тім Люїс
Сценарист Стівен Кловз
Джоан Роулінг
У головних
ролях
Деніел Редкліф
Емма Вотсон
Руперт Грінт
Алан Рікман
Гелена Бонем Картер
Оператор Бруно Дельбонель
Композитор Ніколас Хупер
Кінокомпанія Warner Brothers
Тривалість  153 хв.
Мова англійська
Країна Великобританія
США
Рік  2009
Дата виходу  Україна Україна 17 липня 2009 року
IMDb: ID 0417741
Кошторис  250 млн. $[1]
Касові збори  934 млн. $[1]
Попередній  Орден Фенікса
Наступний  Смертельні Реліквії
http://harrypotter.warnerbros.com

Commons-logo.svg Гаррі Поттер та Напівкровний Принц офіційний український логотип.png
Harry Potter and the Half-Blood Prince
у Вікісховищі

«Га́ррі По́ттер і Напівкро́вний принц» (англ. Harry Potter and the Half-Blood Prince) — шостий фільм з серії про Гаррі Поттера, який вийшов у прокат 17 липня 2009 року.

Фільм відзнятий на основі книги Джоан Роулінг — Гаррі Поттер і Напівкровний Принц.

Історія зйомок[ред.ред. код]

  • До того, як Девід Йетс був офіційно вибраний режисером, багато інших (у тому числі і режисери попередніх частин фільму) пропонували свої кандидатури. Режисер першого і другого фільмів про Гаррі Поттера Кріс Коламбус заявив, що повернеться лише в тому випадку, якщо в ролі тріо головних героїв виступатимуть ті ж актори, що і раніше. Звіт, що було надано незабаром, затвердив старий склад акторів, проте жодних коментарів з приводу вибору Девіда Йетса як режисера з боку Коламбуса не надійшло. Альфонсо Куарон, режисер третього фільму, заявив, що не проти був би повернутися.
  • Режисер четвертого фільму (Майк Ньюел) відхилив пропозицію про свою участь в роботі над фільмом. Як режисер також пропонувалися: Тері Гільям, Метью Воугн, і М. Найт Ш'ямалан, але з різних причин вони не погодилися на участь в зйомках. У результаті, в травні 2007 року Девіт Йетс був вибраний режисером. Це другий режисер, що працює над двома главами фільму послідовно (першим був Коламбус).
  • У Лютому 2007 року Стюарт Крейг був вибраний для створення декорацій до фільму (у тому числі — астрономічної вежі, де відбуватиметься кульмінація фільму).

Сюжет[ред.ред. код]

Початок фільму торкається подій, які відбувалися наприкінці попереднього фільму. Албус Дамблдор після битви в міністерстві магії, відводить Поттера, що пережив важку втрату свого хрещеного батька Сіріуса Блека, від погляду журналістів.

А тим часом Смертежери проникають в буденне життя як чарівників, так і маґлів. Вони розбивають вітрини на алеї Діаґон, руйнують міст у маґлівській частині Лондону.

Після цього Албус Дамблдор зустрічає Гаррі в кафе метрополітену, де той збирається провести вечір із офіціанткою. Його плани зриваються, оскільки Дамблдорові Гаррі потрібен для важливої справи. Йому треба повернути в школу викладача Горація Слизорога. Слизоріг боїться повертатися в Гоґвортс через смертежерів, проте він полюбляє заводити знайомства із популярними людьми - він збирає "колекцію" з популярних людей, які допомагають Горацієві. Тому він погоджується повернутися в школу, коли дізнається, що там навчається відомий Гаррі Поттер.

Зайшовши в маґлівський будинок, де Слизоріг переховується від смертежерів, вони бачать сліди брутального погрому. Слизоріг хотів заховатися від Дамблдора, знаючи, про що він буде його прохати. Проте план Дамблдора спрацював - поговоривши із Гаррі Поттером, він погоджується працювати в Гоґвортсі.

Далі Дамблдор переносить Поттера до "Барлогу". Там він обговорює новини разом зі своїми друзями - Роном Візлі та Герміоною Ґрейнджер. Від них він дізнається, що чаклунське суспільство вважає, що Дамблдор втратив розум, тому багато батьків не хочуть, аби їх діти поверталися до Гоґвортсу.

Тим часом Нарциса Мелфой і Белатриса Лестранж йдуть до помешкання Северуса Снейпа в Прядильному кінці. Там Нарциса просить Снейпа, щоб він допоміг Драко в завданні, яке йому дав Волдеморт, адже Мелфой ще зовсім хлопчик. Снейп обіцяє, що допоможе йому, проте Белатриса Лестранж відмовляється вірити Снейпові - вона вимагає його дати Незламну обітницю. Северус обіцяє всіма силами допомагати Драко та завершити справу Драко, якщо той не зможе її виконати.

Потім Візлі, Гаррі Поттер та Герміона Ґрейнджер відвідують крамничку Фреда і Джорджа Візлі. На Алеї Діаґон Гаррі, Рон і Герміона дізнаються, що Волдеморт захопив Олівандера - чаклуна, що виготовляє чарівні палички. Там вони помічають Драко і Нарцису Мелфоїв, що крокують до крамниці "Борджин і Беркс" на алеї Ноктерн, проте їм так і не вдається дізнатися про плани Мелфоїв.

Відтоді Гаррі планує слідкувати за Драко. Цим він і хоче зайнятися в поїзді "Гоґвортс-Експрес". Під плащем-невидимкою Гаррі крадеться до вагону, де сидить Драко та підслуховує його розмови, але Мелфой помітив Гаррі і, залишившись останнім у поїзді, сковує його закляттям "Петрифікус тоталус". Гаррі рятує Луна Лавґуд. Вони запізнилися на першу вечерю в Гоґвортсі, біля входу побачили, що Арґус Філч перевіряє всі особисті речі учнів, що потрапляють на територію школи, а Северус Снейп захищає Драко Мелфоя. Також вони дізналися, що школу додатково охороняють аврори.

На вечері директор школи Дамблдор закликає учнів до єдності в цей тяжкий час, коли повернувся Темний Лорд.

Наступного ранку починаються уроки. Першим уроком у Гаррі, Рона та Герміони є зіллєваріння, яке тепер викладає Горацій Слизоріг. Він обіцяє тому, хто найкраще проявить себе на уроці приз - зілля фелікс-феліціс, яке дарує неймовірну вдачу тому, хто його вип'є. Гаррі та Рон не думали, що будуть відвідувати цього року уроки з зіллєваріння, тому не купили належні книжки. Підручники вони мали взяти з тих, що купували на гроші школи. Так у руки Гаррі потрапила книжка, що, згідно із записом у ній, належала Напівкровному Принцу. Поттер побачив, що весь підручник містить в собі дописи Напівкровного Принца, що залишив там поради, як краще виготовити зілля, а також деякі власні закляття. Завдяки цим підказкам Гаррі вдало зварив зілля та став власником зілля фелікс-феліціс.

Албус Дамблдор запросив Гаррі на особисті уроки, під час яких вони подорожували спогадами про життя Волдеморта за допомогою Сита спогадів. Ці спогади Дамблдор збирав багато років. І тепер має показати їх Гаррі, адже саме він, згідно з пророцтвом Сивіли Трелоні, має в кінцевому рахунку здолати Волдеморта.

Під час першого такого заняття Гаррі бачить малого Тома Редла у сиротинці. Там Дамблдор вперше розповідає Редлові про те, що він - чаклун і буде навчатися в Гоґвортсі. Натомість Дамблдор довідався, що Том непростий хлопчик — діти в сиротинці бояться його (одного разу навіть трапився інцидент, під час якого Том завів до печери посеред моря двох дітей). Також Том крав деякі речі у знайомих. Також Гаррі дізнається, що професор Слизоріг повернувся до Гоґвортсу не просто так. Дамблдорові щось треба від нього, і тому Гаррі має зблизитися із професором.

Смертежери руйнують міст у маґлівській частині Лондону

Тим часом Драко Мелфой випробовує щезальні шафи в Гоґвортсі (одна шафа розташована в кімнаті на вимогу, а інша - на Алеї Ноктерн Між шафами існує зв'язок).

Гаррі стає новим капітаном збірної Ґрифіндору з Квідичу. А Рон стає воротарем збірної завдяки Герміоні, що завадила його суперникові.

Під час відвідування Гоґсміду, Гаррі, Рон та Герміона стають свідками того, як Кеті Бел, торкнувшись намиста, яке таємничим шляхом опинилося в неї, втрачає свідомість під дією темної магії. Гаррі підозрює в цьому Драко Мелфоя.

Під час цих подій розгортається лінія особистого життя головних героїв. Гаррі таємно закоханий у Джіні Візлі, а Герміона — у Рона. Рон же починає зустрічатися із іншою дівчиною - Лавандою Браун, через що Герміона ревнує його.

На Різдво Гаррі вирушає до "Барлогу". Там він ділиться своїми побоюваннями щодо Мелфоя та Снейпа із Артуром Візлі та Ремусом Люпином. Та вони не розділяють думки Гаррі — вони впевнені, що в цей важкий час треба довіряти знайомим. Тоді Смертежери на чолі з Белатрисою Лестранж нападають на Поттера і спалюють «Барліг».

У Гоґвортсі Гаррі бачить ще один спогад із життя Волдеморта. Він дізнається, що в школі Том Редл був дуже здібним хлопцем, улюбленцем Горація Слизорога. І під час одного з традиційних зібрань у професора Редл запитав у свого викладача про такий предмет, про який заборонено було розповідати учням. Та Горацій дуже соромився цього спогаду, тому намагався змінити його для Дамблдора. Вся правда не була відома Албусу. І тепер її треба вияснити Гаррі.

Поттер вже став улюбленцем Слизорога цього року, оскільки він був дуже популярним та, завдяки підручнику Напівкровного Принца, став найкращим учнем із варіння зілля. Та Слизоріг відмовився розповісти Гаррі, про що ж питав його юний Волдеморт.

Багато дівчат намагалися закохати в себе Гаррі Поттера, у тому числі і Ромільда Вейн, що подарувала йому цукерки з любовним зіллям. Ці цукерки покуштував Рон Візлі. І щоб звільнити його від чар, Гаррі повів друга до Слизорога. Той пригостив хлопця вином, яке збирався подарувати Дамблдорові. Після цього Рон втратив свідомість через важке отруєння. Врятував його лише Гаррі Поттер, що запам'ятав пораду Напівкровного Принца, як врятуватись після отруєння.

Після цього Рон перебував у лікарні, де його провідували друзі та дівчина. Та в непритомному стані він кликав Герміону, тому його дівчина розлучилася із ним, ображена на зрадника.

Гаррі, слідкуючи за Мелфоєм, застав його в туалеті. Драко плакав через те, що в нього нічого не виходило. Між хлопцями відбулася бійка, під час якої Гаррі застосував закляття Напівкровного Принца — «Сектумсемпра». Воно подіяло неочікуваним для Гаррі чином - Мелфой помирає, стікаючи кров'ю. Драко рятує Северус Снейп.

Після такого Гаррі змушений позбавитися підручника Напівкровного Принца. Джіні пропонує заховати його в кімнаті на вимогу. Там відбувається перший поцілунок між Гаррі і Джіні.

Тоді Гаррі здогадався: для того, щоб отримати потрібну йому інформацію від Слизорога, він повинен випити фелікс-феліціс, що надасть йому вдачу. Тоді Гаррі із Горацієм потрапляють на поховання вихованця Геґріда - павука Араґоґа. Горацій і Геґрід напилися. І Слизоріг на сентиментальній ноті (згадуючи про матір Гаррі), розповідає Гаррі, що Волдеморт питав його про горокракси — предмети, завдяки яким людина, що здійснила вбивство, може залишити в ньому частину своєї душі. Ця процедура надзвичайно складна і жахлива, тому що душу дуже важко розщепити. А Волдеморт хотів розділити свою душу на сім частин, для того, щоб досягти безсмертя.

Це Гаррі пояснює Албус Дамблдор. Також він каже йому, що вже довгі роки шукає горокракси Волдеморта. Два горокракси вже знищено — одним був щоденник Тома Редла, який знищив Гаррі Поттер під час подій книги «Гаррі Поттер і таємна кімната». А другим - перстень родича Волдеморта, який вже знищив Дамблдор. Наразі Дамблдор знає, де знаходиться третій горокракс — медальйон Слизерина. І він готовий взяти із собою Гаррі Поттера, якщо той буде в усьому слухатися Дамблдора.

Вони переносяться до печери серед моря, у якому Том Редл був ще тоді, коли виховувався в сиротинці. Там після багатьох випробувань Дамблдор здобуває медальйон. Албус Дамблдор надзвичайно втомлений цим і битвою з інферіями, які також охороняли печеру.

Драко Мелфой провів смертежерів у Гоґвортс за допомогою щезальної шафи

Тоді Дамблдор і Гаррі повертаються до Гоґвортсу. Проте у цей час Мелфоєві вдалося провести в школу Смертежерів — через щезальну шафу. Він роззброює директора Гоґвортсу на Астрономічній вежі, а Гаррі змушений мовчки спостерігати за всім, що відбувається, адже дав обіцянку Дамблдорові. Мелфой в паніці розповідає, що Волдеморт доручив йому вбити Дамблдора. Для цього він спочатку підкинув прокляте намисто Кеті Бел, щоб та передала його директорові, проте Бел сама торкнулася його. А потім він отруїв вино Слизорога, яке той збирався подарувати Дамблдорові. Проте Горацій Слизоріг пригостив вином Рона Візлі, а не Албуса. І ось, тепер він змушений вбити директора, адже Волдеморт загрожує вбити Мелфоя, якщо він не виконає його наказу. Він каже, що Северус Снейп у всьому допомагав йому під носом у Дамблдора, проте директор стоїть на тому, що довіряє Северусові. Проте Мелфой не може стати вбивцею, він опускає чарівну паличку. І тоді його завдання перед Волдемортом завершує Северус Снейп, що вбиває Дамблдора закляттям "Авада Кедавра". Після цього він із Мелфоєм та іншими смертежерами тікають із Гоґвортсу. Белатриса Лестранж розбиває вікна у Великій залі, спалює хатинку Геґріда та нападає на Поттера, що хоче помститися Снейпові за вбивство Дамблдора. Проте Снейп зупиняє її, пояснюючи це тим, що Гаррі належить Волдемортові. Гаррі намагається зупинити його закляттям "Сектумсемпра" і тоді дізнається, що Напівкровний Принц, власник підручника, що допомагав йому протягом всього року, є Северус Снейп.

Гаррі повертається до тіла свого захисника — Албуса Дамблдора. Для учнів та вчителів це стало важкою втратою. Над школою проноситься пісня вихованця Дамблдора, фенікса Фоукса, що зі смертю свого хазяїна залишив Гоґвортс назавжди.

Наступного дня Гаррі розповідає Ронові та Герміоні, що він більше не повернеться до Гоґвортсу, адже замість навчання має знайти решту горокраксів Волдеморта і знищити темного чаклуна. Саме до цього і закликав його Албус Дамблдор, що, як виявилося, загинув даремно. Медальйон Слизерина виявився підробкою - у ньому містилася записка, що справжній медальйон перебуває у когось із ініціалами Р.А.Б. Друзі запевняють Гаррі, що не залишать його в цій битві. Тож, їм утрьох належить битися з Волдемортом та смертежерами.

Нагороди[ред.ред. код]

  • Фільм було номіновано на нагороду MTV Movie Awards (номінація - Найкращий фільм).[2]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]