Гаррі Поттер і Орден Фенікса (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гаррі Поттер і Орден Фенікса
Harry Potter and the Order of the Phoenix
ГП Орден Фенікса постер укр.jpg
Жанр Фентезі, Пригоди, Сімейний
Режисер Девід Йетс
Продюсер Девід Барон,
Девід Хейман
Сценарист Міхаель Голденберг
Джоан Роулінг
У головних
ролях
Деніел Редкліфф
Емма Вотсон
Руперт Грінт
Оператор Кріс Сігер
Композитор Ніколас Хупер
Кінокомпанія Walt Disney Pictures
Тривалість  138 хв.
Мова англійська
Країна Великобританія
США
Рік  2007
Дата виходу  в Україні: 19 липня 2007
IMDb: ID 0373889
Кошторис  150 млн $
Попередній  Келих вогню
Наступний  Напівкровний Принц
http://harrypotter.warnerbros.com

Commons-logo.svg Гаррі Поттер і Орден Фенікса у Вікісховищі

«Га́ррі По́ттер і О́рден Фе́нікса» (англ. Harry Potter and the Order of the Phoenix) — п'ятий фільм із серії про Гаррі Поттера. Також вперше за весь час сценарій писав не Стів Кловз, а Міхаель Голденберг.

Сюжет[ред.ред. код]

Гаррі Поттер повертається додому зі своїм братом Дадлі. У переході на них нападають два дементори. За допомогою патронуса Гаррі проганяє дементорів, їм на допомогу прибігає місіс Фіґ. Із Міністерства Гаррі приходить повідомлення про відрахування з Гоґвортсу, також там зазначається, що його паличка має бути зламана.

Для перевезення Гаррі до нього до дому прибуває група чарівників (Муді, Люпин та інші) які мають його супроводжувати до місця призначення. Вони вирушили на мітлах. Місцем призначення був будинок на площі Ґримо, - це був сімейний будинок Сіріуса і штаб-квартира 'Ордену фенікса'. Там Гаррі зустрів Рона, Герміона, Сіріуса та інших.

Гаррі в супроводі містера Візлі, який не переставав дивуватись усьому навколо, відправився в Міністерство Магії на слухання справи. Справу Гаррі перенесли на годину раніше і тому Гаррі ледве встиг. Під час слухання справи Гаррі захищав Дамблдор. Завдяки свідченням місіс Фіґ, із Гаррі зняли всі обвинувачення.

Закінчились канікули Гаррі, Рон та Герміона відправляються в Гоґвортс. До гоґвортського експресу Гаррі супроводжували Тонкс та Муді, а також Сіріус в формі собаки. Після прибуття Гаррі побачив дивних "коней" — фестралей, що тягнули диліжанси, проте ні Рон ні Герміона їх не бачили. Їх бачила ще одна дівчина яка їхала поруч з ними — Луна Лавґуд.

На бенкеті у великій залі Дамблдор представив нового вчителя захисту від темних мистецтв — Долорес Амбридж, яка була також працівником міністерства магії (Міністерство магії відмовлялося вірити Дамблдорові, що Волдеморт повернуся. Вони намагалися тримати чаклунське суспільство під своїм контролем. Тому міністру треба було пильно слідкувати за всім, що робив Албус Дамблдор - а отже, за школою Гоґвортс). Після бенкету в вітальні Ґрифіндору відбулась розмова між Гаррі та Шлеймусом Фініґаном, оскільки останній не вірив Гаррі. Гаррі сниться дивний сон про темний коридор. На першому ж уроці з захисту від темних мистецтв Гаррі було покарано за те, що він розповсюджував брехливі, на думку Міністерства, свідчення про поверненняВолдеморта. Як покарання Гаррі писав особливим пером (власною кров'ю) на папері слова : «Я не повинен брехати», і ці слова вирізались в нього на зап'ястку. Гаррі ближче знайомиться з Луною.

Долорес Амбридж було надано нову міністерську посаду «Верховного інквізитора Гоґвортсу»', вона мала інспектувати вчителів та могла їх звільняти. Після проведених інспектувань вона вирішила звільнити професорку Трелоні. Проте втрутився Дамблдор, він дозволив залишитись їй залишитись жити у Гоґвортсі.

Увечері, коли нікого не було у вітальні, в каміні з'явилась голова Сіріуса. Яка сказала що Фадж намагається дискредитувати Дамблдора та Гаррі. І що він не дозволяє вчити учнів магії тому що боїться що Дамблдор підніме бунт. Герміона вважає що потрібно самим навчатись захисту. Вона пропонує Гаррі навчати їх. Герміона влаштувала невелику зустріч в «Кабанячій голові», для тих хто б хотів навчатись у Гаррі. Там зібралось чимало учнів, спочатку вони неохоче підтримували цю ідею а дехто не дуже і вірив Гаррі, але після розмови всі вирішили що Гаррі каже правду і що Волдеморт повернувся.

Проте їм потрібне місце для "занять". Невіл випадково знайшов чарівну кімнату - «Кімнату на вимогу». Там Гаррі і почав проводити заняття. На уроках Амбридж і далі не дозволяє використовувати "чарівні палички" та проводить у себе в кабінеті допит учнів на предмет їхньої позакласної діяльності. Попри всі намагання Амбридж та Філча, Гаррі та його друзі і надалі займаються тренуванням "захисних" навиків. Вони назвали себе «Дамблдорова Армія», адже саме цього боїться Амбридж і Фадж. Амбридж створює спеціальний «Інквізиторський загін», який повинен допомагати їй наводити порядок в школі. Після останього заняття "захисту" перед різдвом, Гаррі подякував всім за наполегливу працю. Він підійшов до Чо Чанґ і опинився під омелою, вони поцілувались.

Гаррі бачить дивний сон в якому величезна "змія" нападає на містера Візлі, він прокидається весь в поту і біжить до професорки Макгонегел, яка привела його до Дамблдора. Дамблдор розпитав Гаррі про напад, проте був не надто привітним. Дамблдор відправляє Гаррі на уроки блокології до Снейпа. Гаррі на різдво знов поїхав в "Барліг", де Артур Візлі дякує Гаррі за те, що хлопець врятував його життя.

Проте Поттер наважується розповісти своєму хрещеному батькові Сіріусові Блеку, що в своєму видінні він був тією змією.

Після повернення до школи, Гаррі продовжує проводити зібрання Даблдорової Армії. Проте Амбридж підозрює його в якійсь антиміністерській діяльності, тому обирає собі помічників - інквізиторський загін, до якого входить і Драко Мелфой. Вони слідкували за Поттером, і одного разу їм вдалося викрити заняття Дамблдорової Армії. Про діяльність таємної організації Амбридж дізналася також завдяки зіллю правди Северуса Снейпа. Після цього Албус Дамблдор визнав, що це він наказав Поттеру зібрати таємну організацію, отже, карати треба його. Та Дамблдор не мав бажання здаватися в руки працівниці Міністерства магії, тому зник прямо зі свого кабінету разом зі своїм феніксом Фоуксом. Після цього директоркою було призначено Долорес Амбридж.

Вона встановила тотальний контроль за всім, що відбувалося в школі та змусила всіх членів Дамблдорової Армії відбувати покарання, яке раніше пережив Гаррі Поттер. Всі учні мирилися із таким складом речей, окрім Фреда і Джорджа Візлі. Вони вирішили, що надалі продовжувати навчання в школі їм не варто, і вирішили ефектно піти з Гоґвортсу. Прямо під час проходження екзаменів СОВ, вони випустили безліч феєрверків у школі. Величезний феєрверк у формі дракона гнався за Амбридж, а потім порозбивав всі міністерські установи, що були причеплені до стіни. Після цього, коли Арґус Філч вже готувався якнайсуворіше покарати порушників спокою Гоґвортсу, Фред і Джордж полетіли зі школи на мітлах, залишивши над школою феєрверк у формі першої літери їх прізвища "В".

Під час занять блокологією із Северусом Снейпом одного разу йому вдалося проникнути у спогади свого вчителя. Він побачив уривки в дитинства та юності Снейпа. Після цього професор не захотів продовжувати уроки.

Та Гаррі виявився поганим учнем у блокології. Тому вночі знову побачив видіння - себе у ролі Волдеморта, який катував Сіріуса Блека у Міністерстві магії, за дверима, які Гаррі вже давно бачив у своїх снах. Після цього Гаррі негайно захотів полетіти в Лондон, щоб врятувати хрещеного батька. Та Герміона його переконала, що спочатку треба впевнитися, що Сіріус насправді в Міністерстві. Для цього Гаррі пробрався у кабінет до Долорес Амбридж та за допомогою порошку флу зв'язався із будинком Блека (на площі Ґримо, 12). Проте Сіріуса він не побачив. А тим часом інквізиторський загін спіймав Поттера та друзів, що йому допомагали. Герміона Ґрейнджер негайно вигадала, що в Темному лісі вони мають таємну зброю проти Міністерства. Тому Долорес Амбридж змусила Герміону та Гаррі показати, що то за зброя. А Ґрейнджер відвела Амбридж до брата Геґріда, Ґропа, що був прив'язаний у лісі. Там вони зустріли кентаврів, і Долорес почала ображати їх. Тому кентаври розібралися із Амбридж, що вважала їх безмозкими створіннями. А діти тим часом втекли від директорки. Вони зустріли своїх друзів - Рона та Джіні Візлі, Невіла Лонґботома та Луну Лавґуд, що звільнилися від інквізиторського загону. Вони вирішили негайно вилітати в Лондон - за допомогою тестралів.

І ось, друзі потрапили до відділу таємниць Міністерства магії, де повинен був бути Сіріус Блек. Та його там не виявилося. Натомість Невіл побачив кульку із пророцтвом, на якому було написано ім'я Поттера. Насправді виявилося, що Волдеморт заманив Поттера через його нічне видіння до Міністерства магії для того, щоб той віддав йому пророцтво Сивіли Трелоні (завдяки йому він хотів зрозуміти, чому йому не вдалося вбити Гаррі раніше), адже пророцтво міг взяти лише той, кого воно стосувалося. Та Гаррі не збирався здаватися. Він із товаришами почали битися із смертежерами, серед яких були Луціус Мелфой та Белатриса Лестранж. На щастя, їм на допомогу вирушили Сіріус Блек, Аластор Муді та деякі інші члени Ордену Фенікса. Разом їм вдалося відбитися від смертежерів. Проте в цій битві загинув хрещений батько Гаррі - Сіріус Блек. Його вдарила закляттям "Авада Кедавра" Белатриса Лестранж, а після цього він впав за таємничу завісу.

Гаррі негайно хотів помститися Лестранж, побіг за нею та вдарив її закляттям "Круціатус", яке на неї майже не подіяло - вона це пояснила тим, що, якщо хочеш вичаклувати справжнє сильне закляття, треба ненавидіти людину, а Гаррі цього не робить. Тоді у головному холі з'явилися Лорд Волдеморт і Албус Дамблдор. Лестранж негайно втекла звідти, а Гаррі став свідком дуелі між Темним Лордом та директором школи Гоґвортсу. Після цього Волдеморт знову захопив свідомість Гаррі, та йому вдалося вивільнитися від нього. У цей час до Міністерства прибув міністр магії — Корнеліус Фадж, і сам впевнився в тому, у що він так ревно намагався не вірити рік, в тому, що Волдеморт відновив сили.

Після цих подій Албус Дамблдор у своєму кабінеті пояснив хлопцеві все, що відбулося. Він взяв на себе провину за смерть Сіріуса Блека. Також він пояснив, що зв'язок між Гаррі та Волдемортом справді існує, чим і скористався Темний Лорд. Проте в Гаррі є те, чого ніколи не розумів Волдеморт — це любов. Саме за це і варто змагатися.

Луціуса Мелфоя — лідера Смертежерів, що проводив операцію в Міністерстві магії - арештували. А Гаррі, що пережив важку втрату хрещеного батька, відправився до своїх єдиних родичів — Дурслів. У майбутньому йому належить битися із Волдемортом.

У ролях[ред.ред. код]

Роль Актор (актриса) Український актор (дубляж)
учні
Гаррі Поттер Деніел Редкліф Іван Оглоблін
Рон Візлі Руперт Грінт Андрій Федінчік
Герміона Ґрейнджер Емма Вотсон Юлія Семченко
Драко Мелфой Том Фелтон Максим Запісочний
Невіл Лонґботом Метью Льюїс
Луна Лавґуд Єванна Лінч
Чо Чанґ Кеті Люнг
Джордж Візлі Олівер Фелпс
Фред Візлі Джеймс Фелпс
Джіні Візлі Бонні Райт
персонал «Гоґвортсу»
Албус Дамблдор Майкл Гембон Євген Шах
Долорес Амбридж Імельда Стонтон
Рубеус Геґрід Роббі Колтрейн Василь Мазур
Северус Снейп Алан Рікман Юрій Гребельник
Мінерва Макґонеґел Мегі Сміт
Арґус Філч Девід Бредлі
Майже безголовий Нік Джон Кліз
інші персонажі
Лорд Волдеморт Ральф Файнс Дмитро Завадський
Сіріус Блек Гері Олдмен Юрій Коваленко
Артур Візлі Марк Вільямс Олексій Вертинський
Молі Візлі Джулі Волтерс
Пітер Петіґру Тімоті Спол
Кінґслі Шеклболт Джордж Гаріс
Німфадора Тонкс Наталія Тена
Ремус Люпин Девід Тьюліс
Корнеліус Фадж Роберт Харді

Номінації[ред.ред. код]

 • Найкращі спецефекти(BAFTA)
 • Найкраща робота художника-постановника(BAFTA)
 • Найкраща драматична постановка(Премія Г'юґо)

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • У середині літа зйомки п'ятого фільму перервалися на місяць, тому що Деніелу Редкліфу і Еммі Вотсон потрібно було складати іспити. Така перерва обійдеться компанії Warner Brothers в кругленьку суму 4,8 мільйонів доларів.
 • 127-сторінковий сценарій до «Ордена Фенікса» був знайдений у вельми сумнівному місці на узбіччі дороги, Warner Brothers вже знають цього недбайливого співробітника.
 • Британський телеактор Тоні Модслі виконає роль велетня Гропа: його рухи стануть основою для комп'ютерної моделі казкової істоти. Він його і озвучив.
 • Вперше за шестирічну історію існування франчайза змінився не тільки режисер, але і сценарист: Стівен Кловз поступився місцем Майклу Голденбергу («Пітер Пен», «Контакт»). Утім, Кловз повернеться для написання сценарію до «Напівкровного принца».
 • Сцена поцілунку Гаррі Поттера і Чо Чанґ була знята лише з 24 дубля.
 • Перший трейлер до фільму з'явився на екранах кінотеатрів 17 листопада 2006 року на прем'єрі анімаційного фільму «Веселі ніжки».
 • Деякі сцени в «Ордені Фенікса» були зняті в Скандинавії, оскільки в Шотландії було просто мало снігу.
 • Сама Джоан Роулінг рішуче вимагала, щоб ельфа-домовика Крічера залишили, оскільки це важливо для подальшого розвитку подій.

Суттєві відмінності фільму від книжки[ред.ред. код]

 • Таємна організація "Дамблдорова Армія" припинила свої зібрання у книжці через зрадницю, яка розповіла про її діяльність Долорес Амбридж. У фільмі ж директриса дізналася про Дамблдорову Армію завдяки зіллю правди.
 • Сцена битви у відділі таємниць Міністерства магії значно скорочена у фільмі, у книжці їй надається більше ваги.
 • У книжці "Гаррі Поттер і Орден Фенікса" Сіріус Блек випадково впав за таємничу завісу. Тому Гаррі відмовлявся вірити, що він загинув. У фільмі ж, для переконливості, Сіріуса спочатку вбила Белатриса Лестранж закляттям Авада Кедавра.

Посилання[ред.ред. код]