Горохівський район

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Горохівський район
Gorokhiv district flag.png
Герб
Розташування району
Район на карті області
Основні дані
Країна: Україна Україна
Область/АРК: Волинська область
Код КОАТУУ: 0720800000
Утворений: 20 січня 1940 року
Населення: 52111 (на 1.02.2015)
Площа: 1122 км²
Густота: 47.6 осіб/км²
Тел. код: +380-3379
Поштові індекси: 45700—45781
Населені пункти та ради
Районний центр: Горохів
Міські ради: 2
Селищні ради: 2
Сільські ради: 36
Міста: 2
Смт: 2
Села: 90
Мапа району
Мапа району
Районна влада
Адреса: 45700 Волинська обл., Горохівський район, м. Горохів, вул. Шевченка, 17, 2-15-02
Веб-сторінка: Горохівська РДА
Голова РДА: Годлевський Сергій Сергійович
Голова ради: Андрійчук Леонід Олександрович


Горохівський райо́н — адміністративно-територіальна одиниця в Україні, на півдні Волинської області. Адміністративний центр — місто Горохів.

Загальні відомості[ред.ред. код]

Характерною особливістю Горохівського району є те, що через його територію проходить Головний європейський вододіл, який ділить басейни рік Балтійського і Чорного морів. Цей вододіл входить у межі району з Львівщини і простягається звивистою лінією на села Печихвости та Рачин.

Через Горохівщину протікає найбільша на Волині річка Стир (протяжність в межах району 20 км). Липа — друга за величиною річка (протяжність — 43 км), її ліва притока — річка Безіменка (21 км). На південному заході району протікає річка Луга.

Район розташований на півдні Волині. Межує з Іваничівським, Локачинським і Луць­ким районами, Львівською і Рівненською областями. Його площа становить 1,1 тис.  км² (5,4% території Волинської області), сільськогосподарські угіддя — 86,4 тис. га, в тому числі ріллі 74,4 тис. га, площа водного плеса становить 2,0 тис. га, з них ставки −1,5 тис. га. Ліси займають 11,6 тис. га. Серед дерев переважають дуб, граб, со­сна, береза.

Чисельність населення — 56,0 тис. осіб, у тому числі: міського населення −15 109 осіб (26,84%); сільського — 41179 осіб (73,16%).

В районі є два міста — Горохів і Берестечко, два селища міського типу — Мар'янівка і Сенкевичівка, 89 сіл.

На півдні району є поклади торфу, який видобувають у селі Ржищеві Бужанівської сільської ради. Запаси торфу є також у долині річки Липа, поблизу селища Мар'янівки. Великими горбами залягає крейда і мергель, є цінні глини, будівельні піски.

На селі, окрім 26 сільськогосподарських підприємств, діють 102 селянські (фермерські) господарства. Спеціалізація сільського господарства в рослинництві — виробництво зерна, цукрових буряків, у тваринництві — молока та м'яса.

На території району є чотири будівельні організації різних форм власності. Найпотужніша будівельна організація — ТзОВ «Горохівагробуд». Побутовим обслуговуванням населення займається 90 підприємців та 25 підприємств. У районі функціонує 325 за­кладів торгівлі, з них 226 магазинів та 46 закладів громадського харчування. Освітні за­клади Горохівського району — це 68 загальноосвітніх шкіл. Медична мережа району на­раховує 84 лікувальні заклади. У містах, селищах, селах району діє 50 клубних закладів, 44 бібліотеки, три народні музеї, три дитячі музичні школи. Три парки озеленюють та прикрашають міста Горохів, Берестечко і Мар'янівка.

Район газифікований. Із 93 населених пунктів району у 67 є природний газ.

Географія району[ред.ред. код]

Горохівський район оточений лісами, полями, озерами і річками: Безіменка, Біла, Вигода, Гнила Липа, Луга, Млинівка, Стрипа, Судилівка, Стир, Полонка, Небішка.

Рельєф: ґрунт, глина.

Адміністративний устрій[ред.ред. код]

Район поділяється на 2 міських, 2 селищних і 36 сільських рад, що об'єднують 94 населених пункта. Адміністративний центр — місто Горохів[1].

Пам'ятки[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Україна Це незавершена стаття з географії України.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.