Гірчичник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Гірчичник (гірчичний пластир) – лікувальний засіб, аркуш цупкого паперу, вкритий шаром знежиреного порошку з насіння гірчиці, або пакет з ламінованого паперу та термозварювального або нетермозварювального пористого паперу, розділеного перфорацією на чотири пакетика, рівномірно заповнених гірчичною сумішшю.

Механізм дії[ред.ред. код]

Механізм дії гірчичників на організм людини полягає в тому, що при подразненні шкіри гірчицею виникає місцева гіперемія та кровообіг у цьому місці значно посилюється (внаслідок розширення судин). Одночасно з цим відбувається подразнення рецепторів шкіри, що викликає підвищення збудження симпатичного відділу нервової системи, внаслідок чого в крові людини накопичуються адреналін та симпатин. Ці речовини спричиняють посилення фагоцитарної реакції організму.

Гірчичник має місцево подразнюючу та відволікаючу дію, що обумовлена рефлекторними реакціями, пов’язаними з подразненням чутливих нервових закінчень шкіри да підшкірних утворень. Гірчичник-пакет, порівняно зі звичайним гірчичником, є більш зручним завдяки тому, що часточки гірчиці не залишаються на шкірі після закінчення процедури та видалення гірчичника.

Показання до застосування[ред.ред. код]

Гірчичники призначають дорослим та дітям (віком від 6 років) як протизапальний, місцевоподразнюючий та відволікаючий засіб при багатьох захворюваннях, серед яких: гострі респіраторні захворювання, бронхіти, ларинготрахеїти, пневмонії, біль у м’язах, невралгії, міозити, остеохондроз, головний біль.

Спосіб застосування[ред.ред. код]

Гірчичники використовують для зовнішнього застосування. Гірчичник-пакет перед застосуванням необхідно струсити для рівномірного розподілу гірчичного порошку по всім чарункам пакету. Гірчичник занурюють в теплу воду на 15-20 секунд, і накладають на шкіру, прикриваючи зверху сухим рушником, щільно притискають до шкіри і залишають на 5-15 хвилин (до появи стійкого почервоніння) залежно від віку та чутливості шкіри пацієнта. При відчутті сильного печіння гірчичник знімають.

Протипоказання[ред.ред. код]

Підвищена чутливість до компонентів препарата, пошкодження шкіри, гіпертермія, туберкульоз, злоякісні новоутворення.

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]