Донський фронт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Донський фронт
Донской фронт
На службі30 вересня 1942 — 15 лютого 1943
Країна Радянський Союз
ВидПрапор Червоної армії РСЧА
Типфронт
Війни/битвиНімецько-радянська війна:
* Сталінградська битва
** Операція «Уран»
** Операція «Кільце»
Почесні найменуванняЧервонопрапорний
Командування
Командувач військами фронтугенерал-полковник Рокоссовський К. К.

Донськи́й фронт — оперативно-стратегічне об'єднання радянських військ з 30 вересня 1942 до 15 лютого 1943 року у Другій світовій війні.

Історія

[ред. | ред. код]

Донський фронт сформований у відповідності до директиви Ставки Верховного Головнокомандування від 28 вересня 1942 року шляхом перейменування Сталінградського фронту (1-го формування). До складу Донського фронту увійшли 1-ша гвардійська, 21-ша, 24-та, 63-тя і 66-та загальновійськові армії, 4-та танкова22 жовтня переформована на 65-ту загальновійськову) армія і 16-та повітряна армія. 1 січня 1943 року до складу фронту увійшли з ліквідованого Сталінградського фронту 2-го формування 57-ма, 62-га і 64-та загальновійськові армії.

У жовтні та першій половині листопада 1942 року війська Донського фронту вели бойові дії по утриманню рубежів по річці Дон і плацдармів на її південному березі. Одночасно проводилися активні наступальні дії на лівому крилі фронту, які сковували в такий спосіб частину сил противника і тим самим ослабляли удар вермахту по військах новоствореного (в результаті перейменування Південно-Східного фронту) Сталінградського фронту (2-го формування).

У листопаді 1942 року війська Донського фронту спільно з військами Південно-Західного і Сталінградського фронтів у ході Сталінградської битви оточили в районі Сталінграда 330-тисячне угруповання німецьких військ. З 10 січня до 2 лютого 1943 року війська Донського фронту провели операцію «Кільце» по ліквідації оточеного в районі Сталінграда угруповання німецьких військ.

15 лютого 1943 року на базі Донського фронту утворено Центральний фронт.

Військові формування у складі фронту фронту

[ред. | ред. код]

Командування

[ред. | ред. код]
Командувачі:
Члени військової ради:
Начальники штабів:

Посилання

[ред. | ред. код]