Карти на стіл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Карти на стіл
Cards on the Table
Жанр детективний роман
Автор Агата Крісті
Мова Англійська
Написано 1963
Опубліковано 11 грудня 2005
Видавництво Collins Crime Clubd
Попередній твір Вбивство у Месопотамії
Наступний твір Вбивство у прохідному дворі

Карти на стіл (англ. Cards on the Table) - детективний роман англійської письменниці Агати Крісті. Написан й уперше опублікований в 1936 році. У романі "Карти на стіл" розслідують відразу чотири персонажі Агати Кристи: Еркюль Пуаро, Аріадна Олівер, Суперінтендант Баттл і полковник Рейс ("Людина у коричневому костюмі", "Смерть на Нілі", "Блискучий ціанід").

Сюжет[ред. | ред. код]

Містер Шайтана, сирієць, дуже багата і одночасно занадто дивна людина. Він цікавиться вбивствами й колекціонує вбивць. Один раз він запрошує до себе в будинок вісьмох чоловік: Еркюля Пуаро, Аріадну Олівер, полковника Рейса, інспектора Баттла, майора Деспарда, доктора Робертса, Енн Меридит і місіс Лоример. Під час вечері він починає розмову про вбивства й говорить, що більшість убивств так і не розкрили. Потім він саджає гостей за бридж. Чотирьох детективів запрошує в одну кімнату, а чотирьох інших в іншу. Сам Шайтана сідає біля каміна.

Коли гра закінчується, гості знаходять містера Шайтану заколотим у серце стилетом. Четверо детективів на чолі з Пуаро беруться за розслідування. Ясно, що Шайтану вбив хтось із тих чотирьох.

Цікаво, що значну роль у розслідуванні, проведеному Пуаро, відіграє аналіз ходу гри.

Екранізації[ред. | ред. код]

  • Знятий однойменний фільм в 1981 році.
  • Роман екранізований у серіалі "Пуаро Агати Крісті" в 2006 році (у головній ролі Девід Суше), але з деякими змінами. Наприклад, у романі Енн намагається утопити Роуду, але тоне сама, а у фільмі Роуда хоче вбити Енн, але випадково сама падає з човна.

Посилання[ред. | ред. код]