Зло під сонцем

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зло під сонцем
англ. Evil Under the Sun
Жанр детектив
Форма роман
Автор Агата Крісті
Мова англійська
Опубліковано 1941
Країна  Велика Британія
Видавництво Collins Crime Clubd
Цикл canon of Hercule Poirotd
Попередній твір Раз, два - пряжку застібни
Наступний твір Н чи М?
Сайт agathachristie.com/stories/evil-under-the-sun(англ.)

«Зло під сонцем» (англ. Evil Under the Sun) - класичний детективний роман англійської письменниці Агати Крісті із серії творів про бельгійського детектива Еркюля Пуаро. Уперше опублікований в червні 1941 року видавництвом «Collins Crime Club» у Великій Британії.

Сюжет[ред. | ред. код]

Дія роману розвертається в довоєнний час на південному-заході Англії в готелі "Веселий Роджер", розташованому на невеликому курортному острові в затоці Лезеркомб, з'єднаному з материком лише 1,5-кілометрової дамбою, що йде під воду під час приплива.

У центрі оповідання лежить розслідування таємничого вбивства театральної акторки Арлени Стюарт-Маршалл, яка відпочивала в "Веселому Роджері" разом зі своїм чоловіком і пасербицею. Назва роману пов'язана з тим, що вбивство відбувається на пляжі, а перед убивством багато постояльців готелю, включаючи Еркюля Пуаро, відчувають зло, що витає навколо.

Сам Еркюль Пуаро приїжджає на острів для того, щоб відпочити, і є звичайним постояльцем, завдяки чому стає не тільки свідком, але й учасником багатьох подій, що передували вбивству.

Як і в більшості інших творів А. Крісті, убивство супроводжується цілим рядом інших злочинів і провин головних героїв, що сильно заплутує слідство.

Разом з Еркюлем Пуаро, розслідування ведуть інспектор Колгейт і начальник поліції графства полковник Уестон.

Екранізації[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]