Загадкова пригода в Стайлзі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Таємнича пригода в Стайлзі
англ. The Mysterious Affair at Styles
American cover of «The Mysterious Affair at Styles».png
Жанр романтичний роман і детектив
Автор Агата Крісті
Мова англійська
Опубліковано 1920
Видавництво John Laned
Переклад Надія Хаєцька
Цикл Еркюль Пуаро
Наступний твір Таємничий супротивник

«Таємнича пригода в Стайлзі» (англ. The Mysterious Affair at Styles) - детективний роман англійської письменниці Агати Крісті. Написаний в 1916, опублікований в 1920.

Перший роман Агати Крісті, перша книга про Еркюля Пуаро, Капітана Артура Гастингса і Інспектора Джеппа. Написаний від імені капітана Гастингса і є першим детективним романом з усіма елементами класичного детектива (багато приховуючих що-небудь підозрюваних в одному будинку, схеми й плани, несподівані повороти розслідування).

Зміст[ред. | ред. код]

Дія роману розвертається під час Першої світової війни у садибі Стайлз-корт (графство Ессекс). Оповідання ведеться від імені капітана Артура Гастингса, що став учасником подій, проводячи свою відпустку після поранення на фронті в маєтоку Стайлз за запрошенням свого старого приятеля Джона Кавендиша. У романі письменниця вперше знайомить читача з одним зі своїх улюблених персонажів — Еркюлем Пуаро.

Дія відбувається в Першій світову війну (судячи з дати вбивства — 17 липня, вівторок — в 1917) у графстві Ессекс на сході Англії. Одного разу вночі мешканці маєтку Стайлз знаходять господарку вдома Емілі Інглторп помираючою від сильної дози стрихніну. Одужавши від ран у цьому маєтку, Артур Гастингс кличе на допомогу свого гарного знайомого, бельгійського емігранта Еркюля Пуаро, що живе в сусіднім селі Стайлз-Сент-Мері.

Пуаро відновлює по шматочках останній день життя вбитої. Він довідається, що в цей день вбита говорила вдень із якоюсь людиною, приблизно чоловіком Альфредом Інглторпом або із сином Джоном Кавендишем.

Примітки[ред. | ред. код]