Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей
Загальна інформація
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Дата створення 23 вересня 2020

Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей, також UGLC — український державний регулятор, що займається ліцензуванням та регулюванням сфери азартних ігор в Україні. Комісія створено 23 вересня 2020-го.

Комісію розташовано в Києві на бульварі Лесі Українки, 26[1].

Опис[ред. | ред. код]

14 липня 2020 ВРУ прийняла закон «Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор» (Закон № 768-IX), що передбачав створення комісії з регулювання. Розробкою законопроєкту займався Борис Баум, колишній топменеджер російської компанії VS Energy і мережі готелів Premier.

Комісія повинна займатися ліцензуванням діяльності у лотерейній сфері, приймати рішення про видачу, переоформлення, призупинення чи анулювання ліцензій.

11 серпня 2020 року в Україні було легалізовано азартні ігри. Закон дозволив проведення всіх видів азартних ігр за винятком лотерей, не описаних у законі, прийнятому в червні 2009-го[2].

Першим керівником комісії 22 жовтня 2020 року терміном на 4 роки призначено українського військовика, ветерана АТО та капітана національної команди України на Іграх нескорених Івана Рудого[3][4]. Також було оголошено набір на 230 посад працівників комісії та шести регіональних директорів.

Комісія є незалежним державним органом для контролю над всією ліцензованою діяльністю операторів казино[5]. Це перший подібний орган в історії України, який займатиметься наглядом за легальністю грального бізнесу. За роботою комісії буде слідкувати незалежний консультативний спостерігач, якого мають визначити пізніше[6].

Склад[ред. | ред. код]

Комісія має складатися з шести членів. Членами комісії стали:

  • Іван Рудий (нар. 1988) — ветеран АТО, капітан збірної України на «Іграх нескорених».
  • Олена Водолажко (нар. 5 липня 1980) — раніше працювала в ДТЕК, що належить українському олігарху Рінату Ахметову, адвокат, член асоціації юристів України
  • Євген Гетьман (нар. 31 грудня 1982) — колишній заступник гендиректора «УкрДО Радон»[7].

Примітки[ред. | ред. код]