Кохль (косметика)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Подвійна косметична трубка для кохля 4-го століття н.е., Лувр, Париж.

Кохль (араб. كُحْل‎ kuḥl) - стародавня косметика для очей, що традиційно виготовлялася із дрібно помеленого антимоніту (Sb2S3), і використовувалася аналогічним способом як тепер використовують підводку для очей. Він широко використовувався на Середньому Сході, у Північній Африці, в країнах Середземного Моря, Південній Азії, та на Сомалійському півострові як підводка для очей, що створювала контур і/або як тіні для повік та як туш для вій. Як правило її носять жінки, але іноді чоловіки і діти.

Кохль також використовувався в Індії як косметика дуже довгий період часу. Крім того, мати наносили кохль на очі своїх дітей, незабаром після їх народження. Дехто робив це аби "зміцнити очі дитини", а інші вірили, що це допоможе захистити дитину від навроки.[1]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Hardy A, Walton R, Vaishnav R., Int J Environ Health Res. 2004 Feb;14(1):83–91. Composition of eye cosmetics (kohls) used in Cairo.

Література[ред. | ред. код]

  • Al-Ashban RM, Aslam M, Shah AH., Public Health. 2004 Jun;118(4):292–8. "Kohl (surma): a toxic traditional eye cosmetic study in Saudi Arabia."
  • Abdullah MA., J Trop Med Hyg. 1984 Apr;87(2):67–70. "Lead poisoning among children in Saudi Arabia."
  • Hardy AD, Walton RI, Myers KA, Vaishnav R., J Cosmet Sci. 2006 Mar–Apr;57(2):107–25. "Availability and chemical composition of traditional eye cosmetics ('kohls') used in the United Arab Emirates of Dubai, Sharjah, Ajman, Umm Al-Quwain, Ras Al-Khaimah, and Fujairah."
  • Shaltout A, Yaish SA, Fernando N., Ann Trop Paediatr. 1981 Dec;1(4):209–15. "Lead encephalopathy in infants in Kuwait. A study of 20 infants with particular reference to clinical presentation and source of lead poisoning."

Посилання[ред. | ред. код]