Ксена: принцеса-воїн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ксена: принцеса-воїн
Xena: Warrior Princess
Телеканал(и) Syndication / USA Network,
Україна 1+1, Новий канал, QTV, Україна, ТЕТ, К1
Жанр Фантастика, драма
Тривалість серії 41—44 хвилин
Ідея Роберт Таперт
У головних ролях Люсі Лоулес
Рене О’Коннор
Країна-виробник СШАСША
Мова оригіналу англійська мова
На екранах 19952001
Кількість серій 134
Послідовник Геркулес: Легендарні подорожі
Профіль у базі IMDb

«Ксена: принцеса-воїн» (англ. Xena: Warrior Princess) — американсько-новозеландський фентезійний телесеріал 1995-2001 рр.

Серіал створений сценаристом, режисером і продюсером Робертом Тапертом спільно з Renaissance Pictures, Р. Дж. Стюартом і Семом Реймі. Сюжет оповідає про Ксену (у виконанні Люсі Лоулесс), войовничу принцесу в пошуках, щоб спокутувати свої минулі гріхи проти невинних, використовуючи величезні бойові навички дли допомоги тих, хто не в змозі захистити себе. Ксену супроводжує Габріель (у виконанні Рене О'Коннор), яка з розвитком подій змінюється з простої дівчини з ферми у воїна-амазонку і подругу Ксени по зброї; її первісна наївність допомагає збалансувати Ксену і допомагає останній творити благо.

Шоу є спін-оффом телесеріалу Дивовижні мандри Геракла; майбутня сага почалася з трьох епізодів в т/с про Геракла, де Ксена була циклічним персонажем. Спочатку планувалося, що її третя поява стане останньою. Проте усвідомлюючи, що Ксена стала дуже успішною серед публіки, продюсери вирішили створити спін-офф, заснований на її пригодах. Проект став успішним, вийшов в ефір у більш ніж 108 країнах по всьому світу з 1998 р. Успіх Ксени призвів до сотні продуктів, в тому числі, коміксів, книг, відеоігор і конвенцій, реалізованих щорічно з 1998 р. в Пасадені, Каліфорнія і Лондоні.

Серіал отримав значно вищі рейтинги, ніж його попередник, і популярність. Шоу скасували у 2001 році, після триваючого трирічного рейтингів. Серіал пізніше отримав статус культового, велику увагу фендому, пародії та нагороди, які вже вплинули на інші телесеріали.

Персонажі[ред.ред. код]

Показ в Україні[ред.ред. код]

В Україні телесеріал почав вперше транслюватися 3 січня 1998 року, телекомпанією 1+1. Остання серія четвертого сезону була показана 13 листопада 1999 року. Шостий сезон почався 4 вересня 2004-го, а перша серія п'ятого — тільки 3 жовтня 2005 року, під час повторного показу усього серіалу.

Посилання[ред.ред. код]