Медичний трикордер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Медичний трикордер (Scanadu Scout(tm)(англ.)) — електронний ґаджет медичного спрямування, який дозволяє визначати за короткий термін часу(до 10 секунд) деякі життєво важливі показники організму людини: частоту пульсу, артеріальний тиск, частоту дихальних рухів, оксигенацію крові, ЕКГ, загальний стресовий стан.

На початок 2016 року є кілька приладів із подібними функціями, та це єдиний медичний ґаджет з такими можливостями. Понад 7 тисяч жителів планети з 70 країн користуються уже цим пристроєм.

Scanadu Scout(tm) розроблено дочірньою компанією Nasa Research Park: Scanadu Inc., у 2012 році. Більше 1,6 мільйона доларів для подальшої розробки та вдосконалення пристрою команда зібрала в 2013 році на краудфандинговій платформі Indiegogo.

Причиною розробки саме такого пристрою стало змагання Qualcomm Tricorder XPRIZE, яке оголосила компанія XPRIZE (r) у січні 2012 року. Основною умовою науково-технічного змагання є створення трикордер-а, пристрою медичного догляду та діагностики із відомого фантастичного фільму "Star Trek"(«Зоряний шлях», де один із головних героїв носив із собою пристрій, який саме так і називався та міг сканувати об'єкти навколишнього середовища, видаючи певні результати щодо можливого складу, структури та функціонального стану об'єкта досліджень).

Вимоги до можливостей фантастичного приладу чітко визначені, їх 18[1]. Scanadu Scout(tm) виконує лише 5 останніх функцій у реальному часі, визначає: артеріальний тиск, частоту серцевих скорочень, насичення крові киснем, частоту дихання, загальну температуру тіла.

Пристрій працює під 32-бітною ОС RTOS Micrium[2] від NASA, підтримує технологію Bluetooth 4.0. Його розмір небільший за звичну сірникову коробку, округлої форми, здатен отримувати і зберігати отримані дані, також передавати їх на смартфон. Програмні додатки розроблено для ОС: Android та iOS(Apple).

Для запуску процесу діагностики пристрій достатньо взяти в руку двома пальцями у визначених місцях та потримати 10 секунд. Також отримані дані можна надсилати рідним, близьким та відповідним лікарям.

Конкурс заплановано завершити у 2017 році, команда Scanadu Inc. потрапила до 7 команд, які вийшли у фінал змагань.

Цікавим є також те, що компанія розробник збирає добровільно дані, які зображено у вигляді карти материків та країн на Землі, де видно домінантну проблему тіла людини згідно показників визначених медичним трикордером[3].


На закінчення 2016 року, було відібрано дві команди[4][5]. А у квітні 2017 року було оголошено переможця і виділено відповідну суму коштів для подальшої розробки та вдосконалення, для масового використання:

Головний приз у розмірі 2,6 мільйонів доларів дістався команді, що з Пенсільванії(США)[6], Final Frontier Medical Devices на чолі з доктором Базілем Харрісом, лікарем невідкладної медицини, та інженером мереж Джорджем Харрісом (брати), робоча назва пристрою DxtER[7]. На другому місці, приз в розмірі 1 мільйон доларів США був наданий фіналістам з Тайваню, група Dynamical Biomarkers під керівництвом професора Гарвардської медичної школи Чун-Кан Пенг, доктор філософії та підтримується HTC Research — робоча назва пристрою DeepQ Kit[8].

Посилання[ред. | ред. код]

The real-life tricorder: The gadget that can measure all of your vital signs in just TEN seconds, 2013

Новий прилад поставить діагноз за 30 секунд

Примітки[ред. | ред. код]

  1. OVERVIEW(англ.)
  2. IoT and the RTOS https://www.micrium.com/iot/iot-rtos/(англ.)[недоступне посилання з липень 2019]
  3. The Global Body Map http://global-body.scanadu.com Архівовано 21 жовтень 2016 у Wayback Machine. [недоступне посилання з 05.01.2018]
  4. Top two teams advance to final round, 2016(англ.)
  5. TOP TWO TEAMS ADVANCE TO FINAL ROUND(англ.)[недоступне посилання]
  6. Family-led team takes top prize in qualcomm tricorder xprize competition for consumer medical device inspired by Star Trek®, 2017 (англ.)
  7. CONGRATULATIONS TO OUR WINNERS!(англ.)
  8. FAMILY-LED TEAM TAKES TOP PRIZE IN QUALCOMM TRICORDER XPRIZE COMPETITION FOR CONSUMER MEDICAL DEVICE INSPIRED BY STAR TREK®, 2017(англ.)

Вікіфлешмоб
до 12-річчя Української Вікіпедії

Статтю «Медичний трикордер»
створено в рамках Вікіфлешмобу 29–31 січня 2016