Мобільний додаток

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
CC-logo.svg

Ця стаття містить текст, перекладений зі статті «Mobile app» англійської Вікіпедії.
Перекладено з англійської Вікіпедії станом на 11 вересня 2017 року.

Icono de traducción.svg
Іконки мобільних додатків у телефонах

Мобільний додаток (англ. «Mobile app») — програмне забезпечення, призначене для роботи на смартфонах, планшетах та інших мобільних пристроях. Багато мобільних додатків встановлені на самому пристрої або можуть бути завантажені на нього з онлайнових магазинів додатків, таких як App Store, Google Play, Windows Phone Store та інших, безкоштовно або за плату.

Спочатку мобільні додатки використовувалися для швидкої перевірки електронної пошти, але їх високий попит призвів до розширення їх призначень і в інших областях, таких як ігри для мобільних телефонів і GPS, спілкування, перегляд відео та користування інтернетом. Ринок мобільних додатків сьогодні дуже розвинений і неухильно зростає.


Огляд[ред.ред. код]

На сьогоднішній день більшість мобільних пристроїв продаються з уже встановленим набором мобільних додатків, таких як веб браузер, поштовий клієнт, календар (наприклад, Google Calendar), додатку для придбання музики або інших засобів масової інформації та інших. Деякі, попередньо встановлені додатки, можуть бути вилучені з мобільного пристрою користувачем, за допомогою звичайного процесу видалення, звільняючи більше місця для зберігання інших (бажаних) додатків.

Іконка магазину мобільних додатків Apple App Store

Додатки, що за замовчуванням не встановлені на мобільний пристрій, доступні для завантаження та встановлення через платформи їх розповсюдження. Такі платформи називаються магазинами додатків. Вони почали з'являтися у 2008 році, і, як правило, перебувають в управлінні компаній-власників мобільних операційних систем: Apple App Store, Google Play, Windows Phone Store і BlackBerry App World. Однак існують свого роду незалежні магазини додатків, такі як Cydia, GetJar і F-Droid. Значна кількість мобільних додатків є безкоштовною для встановлення та користування, проте існують і платні. Всі додатки зазвичай завантажуються з платформи одразу на цільовий пристрій, але іноді, вони можуть бути завантаженими на ноутбуки чи комп'ютери. Як правило, 20-30% вартості платних додатків надходить до компанії-дистрибютора (наприклад, iTunes), а решта - до виробника. Тому той самий додаток може мати різну вартість, в залежності від мобільної платформи.

Додатки також можуть бути встановлені вручну користувачем, як наприклад, запуск пакету програм для Android на пристроях з операційною системою Android.

Спочатку мобільні додатки пропонувалися як інструменти для контролю та оперування загальних потоків інформації, включаючи електронну пошту, календар, контакти, фондовий ринок та інформацію про погоду. Тим не менше, попит та наявність інструментів для розробників зумовили швидке поширення додатків і для інших категорій електронних пристроїв, які функціонують за допомогою настільних прикладних програм. Як і у випадку з іншим програмним забезпеченням, вибухова кількість та різноманіття мобільних додатків призвело до виникнення великої кількості пізнавальних ресурсів про них - з відгуками, рекомендаціями та оглядами, а саме: блоги, журнали та спеціальні служби виявлення додатків в Інтернеті. У 2014 році державні регуляційні служби почали намагатися створювати та регулювати мобільні додатки, зокрема ті, які мають відношення до медичної індустрії. Деякі компанії навіть почали пропонувати додатки, як альтернативний метод надання інформації, на противагу офіційним веб-сайтам.

Іконка магазину мобільних додатків Google Play

Користування мобільними додатками серед користувачів мобільних пристроїв стає все більш і більш популярнішим. Згідно даних дослідження компанії comScore (Травень 2012), при порівнянні двох кварталів цього ж року, користувачі мобільних пристроїв для пошуку інформації більше використовували додатки, а ніж Інтернет: 51,1% на противагу 49,8%. Дослідники виявили, що використання мобільних додатків чітко корелюється з їх наповненням та залежить від часу доби і локації розміщення користувача. Мобільні додатки відіграють все біль значущу роль в галузі охорони здоров’я, а при врахуванні правильного дизайну та інтеграції - можуть надати багато переваг. Компанія з дослідження ринку Gartner передбачила, що протягом 2013 року приблизна кількість завантажених мобільних додатків склададиме 102 мільярди (91% з яких будуть безкоштовними), що в свою чергу складатиме 26 мільярдів доларів США (а це на 44,4% більше, у порівнянні з 18 мільярдами доларів США за 2012 рік). Згідно даних, до 2 кварталу 2015 року, самі лише магазини Google Play і Apple Store зібрали 5 мільярдів доларів.