Музична гра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гравці з танцювальним ковриком грають в Dance Dance Revolution — одну з найуспішніших ритмічних ігор

Музична гра (англ. Rhythm game, rhythm action) — жанр відеоігор, де в основу ставиться музична складова, а від гравця вимагається наявність почуття ритму.

Опис[ред. | ред. код]

Ігри даного жанру беруть за основу танці або виконання групою музичних композицій. Гравці повинні у відповідності з тим, що демонструється на екрані, натискати певні кнопки або виконувати танцювальні рухи. У разі успіху нараховуються очки. Багато музичних ігор також пропонують багатокористувацькі режими, де гравці або б'ються один з одним на рахунок, або грають в одній команді, уособлюючи собою групу.

Деякі ігри жанру дозволяють використовувати стандартні геймпади, однак, більшість з них вимагають спеціальні контролери, виконані у вигляді музичних інструментів. Для багатьох танцювальних ігор випускають особливі килимки з реагуючими на натискання областями.

Історія[ред. | ред. код]

У 1996 році вийшла PaRappa the Rapper — перша гра, яка визначила напрямок руху всього жанру. Випущена Konami в 1997 році Beatmania підвищила інтерес до музичних ігор у Японії. Після цього Bemani, підрозділ компанії Konami, випустило ще кілька ігор цього жанру. Найуспішнішим їх продуктом на території Японії, а також за її межами, стала Dance Dance Revolution. Після цього ринок почав заповнюватися її клонами, аж до виходу Guitar Hero, ігри Harmonix Music Systems. Джерелом натхнення компанії стали ранні японські музичні аркади, однак у GH ухил був зроблений на західну рок-музику. Відродивши жанр музичних ігор, вона поклала початок таким серіях, як Guitar Hero і Rock Band.

До 2008 року жанр музичних ігор став одним з найпопулярніших жанрів комп'ютерних ігор поряд з «action». Тим не менш, в 2009 році ринок був переповнений різноманітними відхиленнями від основних ігор, що призвело до падіння виручки видавців музичних ігор майже на 50 %. Як наслідок, компанії скоротили плани на подальший розвиток жанру в 2011 році.

Незважаючи на це, жанр музичних ігор живий і продовжує розвиватися. З'являються нові ігрові серії, що використовують можливості нових контролерів, таких як Wii Motion Plus, PlayStation Move і Kinect (наприклад, Just Dance і Dance Central). Вийшли ж ігри, продовжують існувати за рахунок випуску завантажуваного контенту з новими піснями.

Джерела[ред. | ред. код]