Ігри для програмістів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ігри для програмістів (англ. Programming game) — комп'ютерна гра, в якій людина "прямо" не впливає на гру (тобто не грає в неї у звичному сенсі). Замість цього людина пише програмний код для керування об'єктом гри (наприклад: танком, роботом, колонією бактерій абощо), який бореться з подібними об'єктами - ціль знищити ворогів. В деяких іграх (старішого зразка) користувачу пропонувалось написати програму-вірус, для того щоб ця програма знищила програми опонента або зайняла певний ресурс (наприклад усю оперативну пам'ять на комп'ютері). Такі ігри є складною і нетривіальною вправою для програмістів.

Класифікація[ред.ред. код]

По мові програмування[ред.ред. код]

Для програмування коду таких ігор можуть використовуватися різні мови програмування наприклад різновиди асемблеру або мов високого рівня. Також часто використовуються інтерпретовані мови програмування.

По цілі гри[ред.ред. код]

  • Бої у пам'яті - задача зайняти усю пам'ять компютера, підвісити програму супротивника.
  • Настільні ігри - турніри між комп'ютерам у іграх типу шахи, Ґо та інші.
  • Бойові роботи - Ціль гри написати програму для керування бойовою машиною(робот, танк). У деяких іграх можно змінювати конфігурацію робота (броня, зброя, та інше).
  • Інші. Керування гоночними машинами, колоніями бактерій, і т. д.

Історія[ред.ред. код]

У 1961 році у Bell Labs була розроблена гра Дарвін. На початку 1980-х років під впливом цієї гри була розроблена гра "Бій у пам'яті"(Core War).
У 1970 році пройшов перший шаховий тернір серед ЕОМ.
На початку 1990-х років була розроблена гра C Robots - це перша гра, в якій програмісту доводилося керувати роботом.

Посилання[ред.ред. код]

http://programminggames.org