Симулятор підводних човнів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Симулятор підводних човнів — різновид відеоігор-симуляторів, присвячений підводним човнам.

Особливості[ред. | ред. код]

Файл:Silent Hunter IV (screenshot).jpg
Silent Hunter IV — одна з відомих ігор у жанрі реалістичного симулятора підводного човна.

Подібно до автомобільних і авіаційних симуляторів, симулятори підводних човнів прийнято розділяти на два типи — «аркадні» (коли управління суттєво спрощено) і «реалістичні», з урахуванням справжніх параметрів корабля і особливостей управління. Часто рівень аркадності/реалістичності можна налаштувати, наприклад, як у грі «Aces of Deep». На «реалістичність» впливають такі параметри, як надійність торпед та їх перезаряджання; витрати часу на спливання і занурення; швидкість і параметри ходу транспорту; ступінь пошкоджень від глибинних бомб; видимість в перископ тощо.

Багато аркадних симуляторів виходили і на ігрових приставках (наприклад, представники жанру, розроблені в 1990-х роках, з'являлися на SNES), проте зараз ігри цього жанру виходять переважно на ПК. Водночас реалістичні симулятори підводних човнів поширені виключно на персональному комп'ютері, що, ймовірно, пов'язано з дуже складним управління.

Зазвичай в іграх цього жанру гравець має керувати діями субмарини, використовуючи клавіатуру і мишу комп'ютера або джойстик, якщо гра йде на ігровій приставці. У деяких іграх присутній також стратегічний елемент, який полягає у плануванні дій та управлінні екіпажем корабля. Ігрові завдання полягають у знищенні ворожих суден, або в обороні союзницьких. Темп ігрового часу в реалістичних симуляторах досить мінливий, що пов'язано з бажанням розробників наблизити управління підводним човном до дійсності. Іноді присутня опція зміни плину часу для полегшення гри.

Інтерфейс часто зображає радар, який показує переміщення субмарини гравця та інших суден; перископ для огляду поверхні; різні датчики, які показують глибину, курс, стан човна та різних систем; датчик пошкоджень тощо.

Дія багатьох ігор цього жанру відбувається під час Першої і Другої світової війни, але існують симулятори, що представляють сучасні підводні битви.

Першим симулятором субмарини прийнято вважати «Submarine Commander», спочатку випущену на Atari 2600 1982 року.

Піджанри[ред. | ред. код]

Аркадні[ред. | ред. код]

Особливістю аркадних симуляторів є відсутність складної фізичної моделі. Крім того, дуже часто підводний човен в аркадних симуляторах одномісний. Один з найвідоміших представників аркадних симуляторів субмарини — серія відеоігор «AquaNox» (ігри серії виходили з 1996 по 2003 рік) і «Archimedean Dynasty» (1996).

Реалістичні[ред. | ред. код]

Найвідомішим реалістичним симулятором підводних човнів є серія ігор «Silent Hunter», присвячена німецьким підводним човнам. Особливий вплинув на популярність цієї серії роман «Човен» (нім. "Das Boot") і фільм, поставлений за ним. «Човен» показує життя пересічних моряків на субмарині. Однією з особливостей останньої частини серії «Silent Hunter» є можливість спостерігати за діями екіпажа в перервах між морськими баталіями.

Також дуже реалістичний, але менш відомий симулятор сучасних підводних човнів «Dangerous Waters»

Існує симулятор бойової субмарини періоду Першої світової війни — «Під Андріївським прапором» («1914: Shells of Fury»).

Найвизначніші ігри[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • SubSim (англійською). SubSim. Архів оригіналу за 2012-03-04. Процитовано 2010-03-20.