Повіти Литви

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Apskritis of Lithuania.png

Повіти Литви (лит. Lietuvos apskritys; однина лит. apskritis) — 10 адміністративно-територіальних одиниць, на які розділена територія Литви.

Керівником є голова повіту (лит. apskrities viršininkas), який призначається урядом Литовської Республіки. Його основне завдання — гарантувати дотримання на території повіту законів та Конституції Литовської Республіки.

Повіти утворюють території самоврядувань (лит. savivaldybė) 7 міст, 2 курортів і 43 районів, а також 8 знову утворених самоврядувань. Самоврядування діляться на староства (лит. seniūnija). Самоврядування великих міст (Алітус, Вільнюс, Каунас, Клайпеда, Паневежис, Шяуляй) охоплюють територію одного міста (у деяких випадках з передмістями). Самоврядування курортів (Паланга і Нярінга) включають розташовані поруч із ними населені пункти.

Таким чином повіт включає в себе різні адміністративні одиниці. Наприклад, Вільнюський повіт охоплює самоврядування міста Вільнюса (територія якого складається з 21 староства), самоврядування Вільнюського району, Електренское самоврядування, самоврядування Тракайського, Укмергского, Шальчінінского, Швенченского і Шірвінтского районів. У свою чергу, наприклад, Вільнюський район включає в себе місто Неменчине, містечка Бездоніс, Майшаголу, Міцкунай, Шумскас, села і поділений на 23 староства.

Повіти[ред.ред. код]

Алітуський повіт[ред.ред. код]

Вільнюський повіт[ред.ред. код]

Каунаський повіт[ред.ред. код]

Клайпедський повіт[ред.ред. код]


Маріямпольський повіт[ред.ред. код]


Паневежиський повіт[ред.ред. код]

Таурагський повіт[ред.ред. код]

Тельшяйський повіт[ред.ред. код]

Утенський повіт[ред.ред. код]

Шяуляйський повіт[ред.ред. код]