Річард Лоуренс Тейлор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Річард Лоуренс Тейлор
Richard Taylor (mathematician).jpg
Тейлор у 1999
Ім'я при народженні англ. Richard Lawrence Taylor
Народився 19 травня 1962(1962-05-19) (57 років)
Кембридж, Англія, Велика Британія[1]
Громадянство
(підданство)
Flag of the United Kingdom.svg Велика Британія
Flag of the United States.svg США
Діяльність математик, викладач університету
Галузь теорія чисел
Alma mater Принстонський університет і Клер-коледжd
Науковий керівник Ендрю Джон Вайлс[2]
Заклад Гарвардський університет
Членство Лондонське королівське товариство, Американське математичне товариство, Американська академія мистецтв і наук і Національна академія наук США
Нагороди

Рі́чард Ло́уренс Те́йлор (англ. Richard Lawrence Taylor; нар. 19 травня 1962) — британський та американський математик, що працює в області теорії чисел.

Будучи колишнім аспірантом Ендрю Вайлса, він повернувся в Принстон, щоб допомогти своєму наставнику завершити доказ Великої теореми Ферма.

Академічна кар'єра[ред. | ред. код]

Він отримав ступінь бакалавра мистецтв у Клер Коледжі в Кембриджі, і доктора філософії в Принстонському університеті у 1988 році. З 1995—1996 роках займав посаду на кафедрі геометрії в Оксфордському університеті і був науковим співробітником в Нью-коледж, Оксфорд, а потім став професором математики в Гарвардському університеті. В даний час він працює в Інституті перспективних досліджень.

Робота[ред. | ред. код]

Один з двох документів, що містить доказ теореми Ферма є спільною роботою Тейлора і Ендрю Вайлса.

У подальшій роботі, Тейлор (разом з Майклом Гаррісом) довели локальні теореми Ленглендса для повної лінійної групи над числовим полем. Більш простий доказ було запропоновано майже одночасно з Ґі Геніартом, і десять років потому Пітером Шольцем.

Тейлор, разом з Крістофом Брейом, Брайаном Конрадом, і Фредом Даймондом, завершив доказ гіпотези Таніяма-Шимури, виконуючи досить важкі технічні розрахунки у випадку адитивної редукції.

Останнім часом, Тейлор, слідуючи ідеям Майкла Гарріса і спираючись на його спільні роботи з Лоурен Клоузелом, Майклом Гаррісом, та Ніком Шеперд-Барроном, анонсував доказ гіпотези Сато-Тейта для еліптичних кривих з J-інваріантним нецілою. Це частковий доказ гіпотези Сато-Тейта використовує теорему Уайлса про модульність у напівстабільних еліптичних кривих.

Нагороди та визнання[ред. | ред. код]

Особисте життя[ред. | ред. код]

Тейлор є сином англійського фізика Джона С. Тейлора. Він одружений на Крістін Тейлор (математичний біолог). У них є двоє дітей: Джеремі і Хлоя.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]