Премія Шао

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Премія Шао
кит. 邵逸夫獎 (Shào Yìfū jiǎng)
англ. The Shaw Prize
На честь (епонім) Шао Іфу
Shaw Prize medal.jpg
Девіз кит. 制天命而用之 (Сюнь-цзи)
Країна Гонконг Гонконг (Китай)
Тип наукова
Кому вручається ученим в галузях астрономії, біології, медицини і математики
Статус вручається
Нагородження
Засновано: 15 листопада 2002 року[1]
Перше: 9 вересня 2004 року[2]
Останнє: 17 вересня 2012 року
Нагороджено: 28 премій
(48 лауреатів) на 2012
Список нагороджених
Q13328754?Категорія:Вікіпедія:Статті з посиланнями на елементи Вікіданих без українського підпису (0)
Черговість
Сайт shawprize.org

Премія Шао Іфу чи Премія Шао (邵逸夫獎, Shào Yìfū jiǎng, англ. The Shaw Prize) — щорічна міжнародна наукова премія, яку присуджує Shaw Prize Foundation (Гонконг). Створена у листопаді 2002 року за сприяння філантропа Шао Іфу, одного з засновників китайського кіно, продюсера, кіно- і телемагната (більш відомого на Заході як Ран Ран Шоу), і отримала ім'я на його честь.

Основна інформація[ред.ред. код]

Премія призначена для прижиттєвого нагородження «учених, незалежно від раси, громадянства і релігійних поглядів, які здійснили вагомі відкриття в академічних і наукових дослідженнях, і робота яких справила великий позитивний вплив на людство»[3][4]. У ЗМІ,а також в наукових колах премію часто називають «Нобелівською премією сходу»[4][5][6][7].

Премія Шао присуджується прижиттєво, за відкриття і досягнення в галузі астрономії, наук про життя і медицини (спільна категорія) і математики, при цьому пріоритет надається ученим, які є активними у відповідній галузі знань, і нещодавнім досягненням[8]. Кандидати на премію номінуються у вересні-листопаді попереднього року запрошеними експертами у відповідних областях. Лауреати премії оголошуються влітку в пресі і у присвяченій цьому програмі телеканалу TVB Jade. церемонія нагородження проходить ранньою осінню поточного року, під час якої лауреати отримують медаль і сертифікат про нагородження.

Подібно Нобелівській премії, лауреатів безпосередньо поздоровляє і вручає їм нагороди перша особа держави, в даному випадку голова уряду Спеціального адміністративного району Гонконг. При першому нагородженні цей обов'язок виконував Тун Кіньва[en], у 2005 році — в. о. голови Рафаель Хуей[en], у 2012 — чинний голова уряду Лен Чаньїн[en]. Найбільшу кількість нагороджень (з 2006 по 2011 рік) провів колишній голова уряду Гонконгу Дональд Цанг[en][2][9][10][11][12].

На аверсі медалі зображений рельєфний портрет Шао Іфу і назва призу англійською та китайською мовами, на реверсі — рік, категорія премії (також англійською та китайською), ім'я лауреата і квадратна печатка-інчжан з афоризмом філософа Сюнь-цзи (кит. 制天命而用之, що означає «Хапай закони Небес і використовуй їх»)[13]. До премії додається грошова нагорода, еквівалентна одному мільйону доларів США на категорію[14], яка порівну ділиться між учасниками[8][15][16].

Статистика[ред.ред. код]

До кінця 2012 року було присуджено 28 премій (включно з подвійною премією з медицини і наук про життя у 2004 році[14]), які були поділені між 48 лауреатами. Сім лауреатів премії пізніше отримали Нобелівську премію. Абсолютна більшість лауреатів — американські вчені (на 2012 рік — 25, з них половина працює в університетах Каліфорнії або працювали там на момент здійснення відкриття), на другому місті — британські (7) на третьому — російські, німецькі і канадські (по 2 лауреати).

Лауреати премії Шао[ред.ред. код]

Астрономія[ред.ред. код]

Сол Перлматтер, Адам Рісс і Брайн Шмідт (з ліва направо), які у 2006 році спільно отримали премію з астрономії
Рік Лауреати Країна[17] Формулювання нагородження[18]
2004 Джеймс Піблс[en] Канада Канада За його новаторський вклад в космологію. Він заклав основу для майже всіх сучасних досліджень в космології, теоретичних і практичних, перетворивши галузь, повну припущень, на точну науку[19][20].
Оригінальний текст (англ.)

For his groundbreaking contribution to cosmology. He laid the foundations for almost all modern investigations in cosmology, both theoretical and observational, transforming a highly speculative field into a precision science.

2005 Джеффрі Марсі[en] Flag of the United States.svg США За відкриття і визначення орбіт і мас перших планет, що обертаються навколо інших зірок, яке революціонізує наше розуміння процесів формування планет і планетних систем[21][22].
Оригінальний текст (англ.)

For finding and characterizing the orbits and masses of the first planets around other stars, thereby revolutionizing our understanding of the processes that form planets and planetary systems.

Мішель Майор Швейцарія Швейцарія
2006 Сол ПерлматтерNP[23] Flag of the United States.svg США За відкриття прискореного розширення Всесвіту і гіпотезу про наявність в ній енергетичної щільності, яка не зникає навіть за відсутності матерії і випромінення[24][25].
Оригінальний текст (англ.)

For discovering that the expansion rate of the universe is accelerating, implying in the simplest interpretation that the energy density of space is non-vanishing even in the absence of any matter and radiation.

Адам РіссNP Flag of the United States.svg США
Браян ШмідтNP Австралія Австралія
2007 Пітер Голдрайх Flag of the United States.svg США За видатні прижиттєві досягнення в теоретичній астрофізиці і планетології[26][27].
Оригінальний текст (англ.)

In recognition of his lifetime achievements in theoretical astrophysics and planetary sciences.

2008 Райнгард Генцель Німеччина Німеччина За видатний внесок у демонстрацію наявності надмасивної чорної діри в центрі Чумацького Шляху[28][29].
Оригінальний текст (англ.)

In recognition of his outstanding contributions in demonstrating that the Milky Way contains a supermassive black hole at its centre.

2009 Френк Шу[en] Flag of the United States.svg США За видатний прижиттєвий внесок в теоретичну астрономію[30][31].
Оригінальний текст (англ.)

In recognition of his outstanding life-time contributions in theoretical astronomy.

2010 Чарлз Беннетт[en] Flag of the United States.svg США За провідну роль в експерименті Wilkinson Microwave Anisotropy Probe (WMAP), що дав можливість точного визначення фундаментальних космологічних параметрів, включно з геометрією, віком і структурою Всесвіту[32].
Оригінальний текст (англ.)

For their leadership of the Wilkinson Microwave Anisotropy Probe (WMAP) experiment, which has enabled precise determinations of the fundamental cosmological parameters, including the geometry, age and composition of the universe.

Лайман Пейдж молодший[en] Flag of the United States.svg США
Девід Шпергель[en] Flag of the United States.svg США
2011 Енріко Коста[en] Італія Італія За провідну роль в космічних програмах, що дозволили продемонструвати космологічне походження гамма-сплесків — найпотужніших джерел енергії, відомих у Всесвіті[33].
Оригінальний текст (англ.)

For their leadership of space missions that enabled the demonstration of the cosmological origin of gamma ray bursts, the brightest sources known in the universe.

Джеральд Фішман[en] Flag of the United States.svg США
2012 Джуїтт Девід Flag of the United States.svg США За відкриття і опис транснептунових об'єктів (практичне відкриття пояса Койпера), скарбу космічної археології, витоки якого сягають часів формування Сонячної системи і який виявився довго розшукуваним джерелом короткоперіодичних комет[34].
Оригінальний текст (англ.)

For their discovery and characterization of trans-Neptunian bodies, an archeological treasure dating back to the formation of the solar system and the long-sought source of short period comets.

Джейн Лу[en] Flag of the United States.svg США

Медицина і науки про життя[ред.ред. код]

Річард Долл, один з лауреатів 2004 року в категорії медицини і наук про життя
Рік Лауреати Країна Формулювання нагородження
2004[14] Стенлі Коен[en] Flag of the United States.svg США За їх відкриття в області клонування ДНК і генетичної інженерії[20][35].
Оригінальний текст (англ.)

For their discoveries on DNA cloning and genetic engineering.

Герберт Бойєр[en] Flag of the United States.svg США
Кань Ютвай[en] Flag of the United States.svg США За його відкриття в області поліморфізму ДНК і його вплив на людську генетику[20][35].
Оригінальний текст (англ.)

For his discoveries on DNA polymorphism and its influence on human genetics.

2004[14] Сер Річард Долл[en] Велика Британія Велика Британія За його внесок у сучасну епідеміологію раку[20][35].
Оригінальний текст (англ.)

For his contribution to modern cancer epidemiology.

2005 Сер Майкл Беррідж[en] Велика Британія Велика Британія За відкриття ролі кальцію як вторинного месенджера в регуляції клітинної активності[36][37].
Оригінальний текст (англ.)

For his discoveries on calcium signalling in the regulation of cellular activity.

2006 Ван Сяодун[en] Flag of the United States.svg США За відкриття біохімічних основ програмованої клітинної смерті — життєво важливого процесу, що контролює проліферацію клітин і запобігає раку[38][39].
Оригінальний текст (англ.)

For his discovery of the biochemical basis of programmed cell death, a vital process that balances cell birth and defends against cancer.

2007 Роберт ЛефковіцNP Flag of the United States.svg США За невпинні дослідження головної рецепторної системи, що відповідає за реакцію клітин і органів на лікарські речовини і гормони[40][41].
Оригінальний текст (англ.)

For his relentless elucidation of the major receptor system that mediates the response of cells and organs to drugs and hormones.

2008[e] Кейт Кемпбелл[en] Велика Британія Велика Британія За їх нещодавні кардинальні інновації в області обігу диференціації клітин ссавців, що просувають наші знання в біології розвитку[29][42].
Оригінальний текст (англ.)

For their recent pivotal innovations in reversing the process of cell differentiation in mammals, a phenomenon which advances our knowledge of developmental biology.

Сер Ян Вілмут[en] Велика Британія Велика Британія
Яманака Шін'яNP Японія Японія
2009 Дуглас Колеман[en] Flag of the United States.svg США За роботу, яка привела до відкриття лептину — гормону, що регулює енергетичний обмін в організмі і масу тіла[31][43].
Оригінальний текст (англ.)

For their work leading to the discovery of leptin, a hormone that regulates food intake and body weight.

Джеффрі Фрідман[en] Flag of the United States.svg США
2010 Девід Джуліус[en] Flag of the United States.svg США За плідні дослідження молекулярних механізмів чутливості шкіри до больових стимулів і температури та включення гіперчутливості[44].
Оригінальний текст (англ.)

For his seminal discoveries of molecular mechanisms by which the skin senses painful stimuli and temperature and produces pain hypersensitivity.

2011 Жюль ГоффманNP Франція Франція За відкриття молекулярного механізму вродженого імунітету — першої лінії оборони проти патогенів[45].
Оригінальний текст (англ.)

For their discovery of the molecular mechanism of innate immunity, the first line of defense against pathogens.

Руслан Меджитов[en] Flag of the United States.svg США
Брюс БетлерNP Flag of the United States.svg США
2012 Франц-Ульріх Гартл[en] Німеччина Німеччина За внесок у розкриття молекулярного механізму фолдингу білків — невід'ємного фактора багатьох клітинних функцій[46].
Оригінальний текст (англ.)

For their contributions to the understanding of the molecular mechanism of protein folding. Proper protein folding is essential for many cellular functions.

Артур Горвіч[en] Flag of the United States.svg США

Математика[ред.ред. код]

Чень Сіншень, лауреат премії 2004 року в галузі математики
Рік Лауреати Країна Формулювання нагородження
2004 Черн, Шіінг-Шен Flag of the People's Republic of China.svg КНР За заснування глобальної диференціальної геометрії і безперервне лідерство в цій галузі, що привело до прекрасних розробок, які знаходяться в центрі сучасної математики[47][48].
Оригінальний текст (англ.)

For his initiation of the field of global differential geometry and his continued leadership of the field, resulting in beautiful developments that are at the centre of contemporary mathematics.

2005 Ендрю Вайлс Велика Британія Велика Британія За його доведення[en] Великої теореми Ферма[49][50].
Оригінальний текст (англ.)

For his proof of Fermat's Last Theorem.

2006 Девід Мамфорд Flag of the United States.svg США За внесок в математику і нові міждисциплінарні сфери теорії інваріантів і дослідження многовидів[51][52].
Оригінальний текст (англ.)

For his contributions to mathematics, and to the new interdisciplinary fields of pattern theory and vision research.

У Веньцзюнь Flag of the People's Republic of China.svg КНР За внесок у нову міждисциплінарну сферу математичної механізації[51].
Оригінальний текст (англ.)

For his contributions to the new interdisciplinary field of mathematics mechanization.

2007 Роберт Ленглендс Канада Канада За розробку загальної математичної теорії («програми Ленглендса»[en]), що пов'язує прості числа і симетрію[53][54].
Оригінальний текст (англ.)

For initiating and developing a grand unifying vision of mathematics that connects prime numbers with symmetry.

Річард Тейлор Велика Британія Велика Британія
2008 Володимир Арнольд Росія Росія За їх широкий та істотний внесок у математичну фізику[29][55].
Оригінальний текст (англ.)

For their widespread and influential contributions to Mathematical Physics.

Людвіг Фадєєв Росія Росія
2009 Саймон Дональдсон Велика Британія Велика Британія За приголомшливий внесок в геометрію три- і чотиривимірного простору[31][56].
Оригінальний текст (англ.)

For their many brilliant contributions to geometry in 3 and 4 dimensions.

Кліффорд Таубес[en] Flag of the United States.svg США
2010 Жан Бурген Бельгія Бельгія За роботи з математичного аналізу і його застосування у різних областях, включно з диференціальними рівняннями з частинними похідними, математичною фізикою, теорією чисел, ергодичною теорією і теоретичною інформатикою[57].
Оригінальний текст (англ.)

For his profound work in mathematical analysis and its application to partial differential equations, mathematical physics, combinatorics, number theory, ergodic theory and theoretical computer science.

2011 Деметріос Крістодулу[en] Греція Греція За інноваційні роботи з нелінійних диференціальних рівнянь в окремих похідних лоренцевої метрики і ріманової геометрії і їх застосування у загальній теорії відносності і топології[58].
Оригінальний текст (англ.)

For their highly innovative works on nonlinear partial differential equations in Lorentzian and Riemannian geometry and their applications to general relativity and topology.

Річард Гамільтон[en] Flag of the United States.svg США
2012 Максим Концевич Франція Франція За низку піонерських досліджень в алгебрі, геометрії і математичній фізиці, і зокрема, в квантизації деформації, інтегруванні руху і дзеркальній симетрії[59].
Оригінальний текст (англ.)

For his pioneering works in algebra, geometry and mathematical physics and in particular deformation quantization, motivic integration and mirror symmetry.

Примітки[ред.ред. код]

 1. Events > 2002 > Shaw Prize Establishment Press Conference. Press Release (англійською). Офіційний сайт премії. 2002-11-15. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2012-11-22. 
 2. а б The Shaw Prize Award Presentation Ceremony 2004. Press Release (англійською). Офіційний сайт премії ShawPrize.org. 2004-09-09. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2012-11-22. 
 3. Головна сторінка(англ.) офіційного сайту премії.
 4. а б Jackson Laboratory scientist wins Shaw Prize, "Nobel of the East". The Jackson Laboratory. 2009-06-16. Архів оригіналу за 2013-01-08. Процитовано 2009-10-26. 
 5. Berkeley Lab’s Saul Perlmutter Wins Shaw Prize in Astronomy. Lawrence Berkeley National Laboratory. 2006-06-21. Архів оригіналу за 2013-01-08. Процитовано 2009-11-20. 
 6. $1 million ‘Nobel of the East’ awarded to Sir Michael Berridge, Emeritus Fellow at the Babraham Institute. Babraham Institute. 2005-07-18. Архів оригіналу за 2013-01-08. Процитовано 2009-11-20. 
 7. Solana Beach: Astronomy researcher gets $1 million Shaw Prize. North County Times. 2009-06-17. Архів оригіналу за 2013-01-08. Процитовано 2009-11-20. 
 8. а б Introduction (англійською). Офіційний сайт премії ShawPrize.org. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2012-11-21. 
 9. The Shaw Prize Award Presentation Ceremony 2005. Press Release (англійською). Офіційний сайт премії ShawPrize.org. 2005-09-02. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2012-11-22. 
 10. The Shaw Prize Award Presentation Ceremony 2006. Press Release (англійською). Офіційний сайт премії ShawPrize.org. 2006-09-12. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2012-11-22. 
 11. The Shaw Prize Award Presentation Ceremony 2011. Press Release (англійською). Офіційний сайт премії ShawPrize.org. 2011-09-28. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2012-11-22. 
 12. The Shaw Prize Award Presentation Ceremony 2012. Press Release (англійською). Офіційний сайт премії ShawPrize.org. 2012-09-17. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2012-11-22. 
 13. Medal. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2010-12-10. 
 14. а б в г В нагородженні 2004 року в категорії наук про життя і медицини було дано дві повних премії, за дослідження в галузі молекулярної біології (три лауреати — Коен, Бойєр і Кань) і за медичні дослідження в області епідеміології раку (Річард Долл).
 15. Rules of Procedures (PDF). shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2010-12-10. 
 16. Винятком стала премія з біології і медицини 2008 року: сума премії була рівно поділена між британською і японською сторонами, а «британська» половина в свою чергу була поділена між Кемпбеллом і Вілмутом.
 17. Інформація по країнах наведена згідно з даними shawprize.org і не завжди відповідає країні народження чи громадянства лауреата. У загальному випадку це «країна професійної активності».
 18. За можливістю, прямий переклад формулювання на shawprize.org.
 19. Announcement and Citation - Astronomy - 2004 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2010-12-10. 
 20. а б в г Shaw Prize awarded to six scientists. Government of Hong Kong. 2004-09-07. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2009-10-31. 
 21. Announcement and Citation - Astronomy - 2005 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2010-12-10. 
 22. Sanders, Robert (2005-09-01). Planet hunter Geoffrey Marcy shares $1 million Shaw Prize in astronomy. UC Berkeley. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2009-10-31. 
 23. Лауреати премії Шао, які пізніше отримали Нобелівську премію.
 24. Announcement and Citation - Astronomy - 2006 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2010-12-10. 
 25. Berkeley physicist Perlmutter wins Shaw Prize for work on expansion of universe. UC Berkeley. 2006-06-22. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2009-10-31. 
 26. Announcement and Citation - Astronomy - 2007 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2010-12-10. 
 27. Caltech Astrophysicist Peter Goldreich Wins $1 Million International Shaw Prize. California Institute of Technology. 2007-06-12. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2009-10-31. 
 28. Announcement and Citation - Astronomy - 2008 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2010-12-10. 
 29. а б в Viñas, Maria José (2008-06-10). 6 Professors to Share $1-Million Shaw Prizes. The Chronicle of Higher Education. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2009-10-31. 
 30. Announcement and Citation - Astronomy - 2009 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2010-12-10. 
 31. а б в Beja, Marc (2009-06-16). $1-Million Shaw Prizes Go to 5 Researchers. The Chronicle of Higher Education. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2009-10-31. 
 32. Announcement and Citation - Astronomy - 2010 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2010-12-10. 
 33. Announcement and Citation - Astronomy - 2011 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2011-06-07. 
 34. Announcement and Citation - Astronomy - 2012 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2012-05-29. 
 35. а б в Announcement and Citations - Two Prizes - Life Science and Medicine - 2004 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2010-12-10. 
 36. Announcement and Citation - Life Science and Medicine - 2005 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2010-12-10. 
 37. $1 million ‘Nobel of the East’ awarded to Sir Michael Berridge, Emeritus Fellow at the Babraham Institute. Babraham Institute. 2005-07-18. Архів оригіналу за 2013-01-08. Процитовано 2009-10-31. 
 38. Announcement and Citation - Life Science and Medicine - 2006 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2010-12-10. 
 39. Xiaodong Wang Wins $1 Million Shaw Prize. Howard Hughes Medical Institute. 2006-06-22. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2009-10-31. 
 40. Announcement and Citation - Life Science and Medicine - 2007 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2010-12-10. 
 41. Robert J. Lefkowitz Wins $1 Million Shaw Prize. Howard Hughes Medical Institute. 2007-06-12. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2009-10-31. 
 42. Announcement and Citation - Life Science and Medicine - 2008 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2010-12-10. 
 43. Announcement and Citation - Life Science and Medicine - 2009 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2010-12-10. 
 44. Announcement and Citation - Life Science and Medicine - 2010 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2010-12-10. 
 45. Announcement and Citation - Life Science and Medicine - 2011 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2011-06-07. 
 46. Announcement and Citation - Life Science and Medicine - 2012 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2012-05-29. 
 47. Shaw Laureates > 2004 > Mathematical Sciences > Announcement and Citation (англійською). Офіційний сайт премії ShawPrize.org. 2004-05-27. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2012-11-21. 
 48. Robert Sanders (Media Relations) (2004-12-06). Renowned mathematician Shiing-Shen Chern, who revitalized the study of geometry, has died at 93 in Tianjin, China. Прес-реліз (англійською). UCBerkeleyNews / Новини Каліфорнійського університету в Берклі. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2012-11-21. 
 49. Announcement and Citation - Mathematical Sciences - 2005 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2010-12-10. 
 50. Institute For Advanced Study Congratulates 2005 Shaw Prize Laureate Andrew Wiles. Institute for Advanced Study. 2005-06-07. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2009-10-31. 
 51. а б Announcement and Citation - Mathematical Sciences - 2006 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2010-12-10. 
 52. UT Southwestern biochemist wins $1 million research prize for cell death, cancer insights. UT Southwestern Medical Center. 2006-06-21. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2009-10-31. 
 53. Announcement and Citation - Mathematical Sciences - 2007 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2010-12-10. 
 54. Two Faculty Members Named 2007 Shaw Prize Laureates. Institute for Advanced Study. 2007-06-13. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2009-10-31. 
 55. Announcement and Citation - Mathematical Sciences - 2008 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-23. Процитовано 2010-12-10. 
 56. Announcement and Citation - Mathematical Sciences - 2009 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-23. Процитовано 2010-12-10. 
 57. Announcement and Citation - Mathematical Sciences - 2010 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-23. Процитовано 2010-12-10. 
 58. Announcement and Citation - Mathematical Sciences - 2011 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. shawprize.org. Архів оригіналу за 2013-01-23. Процитовано 2011-06-07. 
 59. Announcement and Citation - Mathematics - 2012 - Shaw Laureates - The Shaw Prize. Архів оригіналу за 2013-01-09. Процитовано 2012-05-29. 

Посилання[ред.ред. код]

 • Офіційний сайт премії(англ.)(кит.).
 • Зведена таблиця лауреатів(англ.) на офіційному сайті премії.
 • The Shaw Prize(англ.) — буклет про премію на сайті телекомпанії TVB, містить загальну інформацію, дані про лауреатів 2012 року і їх автобіографії, а також інформацію щодо складу експертних комітетів премії.

Див. також[ред.ред. код]