ТУ6СПА

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
ТУ6СПА
TU6SPA 1.jpg
Тепловоз ТУ6СПА на платформі готовий до відправки замовнику
Основні дані
Країна будування СРСР СРСР
Росія Росія
Завод КМЗ
Країни експлуатації Росія Росія
Ширина колії 750 мм
Рід служби будівельно-ремонтний
Технічні дані
Конструкційна швидкість 50 км/год
Осьова формула 2-2
Довжина локомотива 9730 мм
Навантаження від
рушійних осей на рейки
4 т
Потужність дизеля 180 к.с.
Тип передачі механічна
Діаметр коліс 600 мм


ТУ6СПА (рос. Тепловоз-дрезина Узкоколейный, тип 6) — російський вузькоколійний тепловоз для колії шириною 750 мм. Випускається на Камбарському машинобудівному заводі.

У складі будівельно-ремонтного поїзда забезпечує розбирання та укладання ланок довжиною 8 метрів з рейок Р18 і Р24, блокових стрілочних переводів. При необхідності може бути виконана і роздільна збірка, а також підготовчі, ремонтні та допоміжні будівельні операції.

Основною одиницею будівельно-ремонтного поїзда є енергоагрегат, який працює в технологічному режимі, як пересувна електростанція.[1]

Історія створення[ред.ред. код]

З 1980 року, для пересування та енергопостачання будремпоїздів СРП-3 став будуватися тепловоз ТУ6СП. Компонування тепловоза аналогічне ТУ6Д, замість крана і вантажного майданчика встановлені знімні капоти, під якими розташовуються генератор потужністю 50 кВт, електродвигун робочого пересування і лебідка пакетоподачі. Для пересування в робочому режимі тепловоз обладнаний електродвигуном потужністю 22 кВт, сполученим з проміжним валом коробки реверса, управління електродвигуном — дистанційне з головного крана рейкоукладача. Щит електропостачання розміщений у кабіні.

Окрім стандартних тепловозів ТУ6СП Камбарський машинобудівний завод почав випускати тепловози без лебідки пакетоподачі. Такі тепловози отримали позначення ТУ6СПА (номери в єдиній нумерації з ТУ6СП), вони могли працювати з поїздами ППР. Крім відсутності лебідки такі тепловози відрізнялися від ТУ6СП наявністю стандартної задньої площадки з драбинами і поручнями.

Поїзд будівельно-ремонтний[ред.ред. код]

Будівельно-ремонтний поїзд призначений для комплексної механізації будівництва тимчасових шляхів залізниць з шириною колії 750 мм в лісозаготівельній, торфообробній та інших галузях промисловості.

Основними роботами, які виконуються поїздом ТУ-СПА, є ланкове укладання та розбирання колійної решітки та блочних стрілочних переводів, поелементно укладання та розбирання колійної решітки та стрілочних переводів діючих залізничних колій. Крім того, поїздом ТУ-СПА виконуються підготовчі та допоміжні роботи при будівництві тимчасових залізничних колій: розчищення дорожньої смуги підготовка основи шляху, прибирання деревини тощо.

Поїзд складається з енергосилового агрегату, рейкоукладача, а також чотирьох спеціально обладнаних платформ для перевезення ланок колійної решітки та інших колійних матеріалів. Енергосиловий агрегат, виконаний на базі дрезини ТУ6Д, слугує локомотивом і забезпечує електроенергією поїзд. На рамі під капотом встановлено генератор, що живить електроенергією електродвигун технологічного пересування складу при укладанні або розбиранні колійної решітки, дворядна лебідка для переміщення пакетів ланок по платформах і виконання підготовчих і допоміжних робіт. В кабіні машиніста встановлений щит управління генератором і електрошафа управління електрифікованими механізмами. Для живлення ланцюгів керування, освітлення і переносного електроінструменту встановлений понижуючий трансформатор.

Галерея[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]