Херсонський державний університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Херсонський державний університет
ХДУ
Головний логотип Херсонського державного університету.svg
VVIA7512.jpg
Головний корпус Херсонського державного університету
?координати: 2175078 ·R (Херсон)
Тип державний
Країна Flag of Ukraine.svg Україна[1]
Розташування Херсон
Гасло Sapere aude!
(Ризикни дізнатись!)
Засновано 17 листопада 1917
Акредитація IV  рівня
Ректор Співаковський Олександр Володимирович
Студентів 5148
Докторів 58
Професорів 54
Приналежність Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Випускники Категорія:Випускники Херсонського державного університету
Адреса 73000 м. Херсон, вул. Університетська, 27
Сайт www.kspu.edu
CMNS: Херсонський державний університет у Вікісховищі

Херсонський державний університет (ХДУ) — вищий навчальний заклад в Херсоні, Україна. Є одним із найстаріших навчальних закладів на півдні України.

Університет готує спеціалістів із 51 спеціальностей. Професорсько-викладацький колектив складається із професорів, 58 докторів наук, 333 доцентів, кандидатів наук, 105 старших викладачів, асистентів.

Історія[ред. | ред. код]

Соціальні мережі
Social networking services.jpg
Instagram
Facebook
YouTube канал
Telegram

Херсонський державний університет був заснований під час Першої світової війни на базі евакуйованого в Херсон Юр'ївського учительського інституту в листопаді 1917 року. Всього до міста переїхало 60 студентів, директор Федір Страхович, 8 викладачів. Заняття передбачалося розпочати 1 листопада 1917 року на словесно-історичному, географічному і фізико-математичному факультетах. Оголошено набір з місцевої молоді. Але, коли війська Австро-Німеччини окупували Україну та зайняли Херсон, вони запровадили тут жорстокий терор, що паралізувало діяльність інституту. Після визволення Юр'ївський учительський інститут реорганізовують в Херсонський педагогічний інститут з 4-річним строком навчання. З 2 березня 1920 року в інституті почалися регулярні заняття.

На початку 20-х років Херсонський педагогічний інститут був перейменований на Херсонський інститут народної освіти (ХІНО). З листопада 1924 носив ім'я Надії Крупської.

У 1920 році ХІНО був перетворений у 3-річний інститут соціального виховання, а з 1933 року він разом з іншими інститутами цього профілю були реорганізовані в 4-річні педагогічні інститути. В кінці 30-х років у Херсонському педагогічному інституті Н. К. Крупської функціонувало 32 кабінети й лабораторії, зоологічний музей, ботанічний сад, метеорологічна станція.

Під час Другої світової війни (з серпня 1941 року і до березня 1944-го) інститут припинив свою діяльність.

З березня 1944 року після звільнення Херсона від німецьких фашистів поновилася діяльність педагогічного інституту. До навчання повернулося всього 200 студентів із 1500, які навчалися до війни. У зв'язку з нестачею педагогічних кадрів у вересні 1944 року при педагогічному інституті був заново відкритий учительський інститут.

З 19561957 рр. інститут розпочав підготовку вчителів широкого профілю (наприклад, майбутній викладач мови та літератури одноразово набував спеціальності вчителя музики та співів). 4 листопада 1967 року у зв'язку з 50-річчям заснування інститут нагороджено Почесною грамотою Президії Верховної Ради України. У 1974 році в інституті було відкрито загальнотехнічний факультет, у 1977 — педагогічний, а у 1986 році — факультет іноземних мов. До 40-річчя Перемоги у Німецько-рядянській війні було створено музей історії інституту.

У роки незалежності інститут продовжував розвиватися. В 1992 році відкрита аспірантура. Були відкриті Академічний ліцей при ХДУ, економіко-юридичний факультет, культури і мистецтв, фізичного виховання та спорту. У 2002 році Херсонський державний педагогічний університет отримав статус державного.

Загальна інформація[ред. | ред. код]

Найбільший ВНЗ міста Херсона, IV рівня акредитації. Один із найстаріших на півдні України. Готує спеціалістів з 51 спеціальностей. Це вчителі з усіх предметів, що вивчаються в школі, вихователі дитячих закладів, інженери-педагоги, юристи, економісти, екологи, психологи, наукові співробітники, соціальні працівники, журналісти, перекладачі та ін. Професорсько-викладацький колектив складається з професорів, 58 докторів наук, 333 доцентів, кандидатів наук, 105 старших викладачів, асистентів.

Серед викладачів університету є почесні академіки українських і міжнародних галузевих академій, майже 40 вчених мають почесні звання у сферах професійної діяльності, зокрема народні художники й артисти; заслужені художники, артисти та тренери України, заслужені працівники в галузях освіти, науки і техніки, економіки, юриспруденції, культури тощо.

34 випускаючих кафедри здійснюють підготовку студентів, керують їхньою науковою діяльністю. На всіх формах навчання: денній, заочній налічується близько 6 тисяч студентів, майже 1400 з них щорічно випускаються дипломованими спеціалістами: бакалаврами та магістрами. 40 % наших студентів денної форми навчання вчаться за кошти державного бюджету.

З метою реалізації системи ступеневої освіти Херсонський державний університет співпрацює з училищами й коледжами в умовах навчально-науково-виробничих комплексів: "ХДУ — Бериславський педагогічний коледж імені В.Ф. Беньковського", "ХДУ — Херсонське вище училище фізичної культури", "ХДУ — Херсонський політехнічний коледж Одеського національного політехнічного уніварситету".

Крім 6 навчальних корпусів, університет має спортивно-оздоровчий табір «Буревісник» на Чорному морі, навчально-тренувальний центр на Дніпрі, ботанічний сад у місті Херсон. У 2019 році у ХДУ було відкрито басейн.

У студентських гуртожитках проживає близько 1300 іногородніх студентів. Інфраструктура університету представлена бібліотекою з 6-ма читальними залами, 3-ма абонементами навчальної літератури, фонд якої становить понад 500000 примірників, інтернет бібліотекою.

В аспірантурі університету на 28 спеціальностях навчається 98 аспірантів (денна й заочна форма). Докторантура нараховує 4 наукові спеціальності з двох галузей наук: педагогічних та філологічних. Ефективно працюють три спеціалізовані вчені ради, одна – із захисту докторських дисертацій з двох спеціальностей: теорія та методика навчання (українська мова), теорія та методика навчання (російська мова); та дві спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій з чотирьох спеціальностей: теорія та методика навчання (математика), теорія та методика професійної освіти; германські мови.

Є центр підвищення кваліфікації й перепідготовки кадрів. При університеті працює Херсонський академічний ліцей, центр довузівської підготовки.

В університеті сформовані та плідно працюють 15 наукових шкіл провідних учених України професорів Єлизавети Барбіної, Лариси Бєлєхової, Олени Блинової, Михайла Бойка, Тамари Дмитренко, Ольги Заболотської, Галини Михайловської, Марії Пентилюк, Любові Петухової, Ніни Слюсаренко, Олександра Співаковського, Василя Стратонова, Валентини Федяєвої, Валентини Шарко, Тетяни Яцули.

Про значний науковий потенціал університету свідчить проведення за останні 6 років близько 250 конференцій міжнародного та всеукраїнського рівнів, видання понад 150 монографій і 50 підручників, 600 посібників; випуск 15 збірників наукових праць, 12 з яких входять до переліку наукових фахових видань України; захист 135 кандидатських та 30 докторських дисертацій; видання біля 8000 статей у різних наукових збірниках, зокрема 788 – у зарубіжних виданнях, та 5679 – у фахових виданнях України.

В університеті працює 32 ініціативні науково-дослідні лабораторії, а також науково-практичний центр корекції, реабілітації та розвитку дітей та молоді, соціально-психологічна служба, юридична клініка. ХДУ є власником патентів на винаходи і корисні моделі.

До науково-дослідної роботи в університеті широко залучається і студентська молодь. У складі 109 студентських проблемних груп, наукових гуртків, конструкторсько-технологічних бюро задіяно майже 1500 студентів.

За останні 3 роки для участі у Всеукраїнській студентській олімпіаді відряджено 172 студенти, з них переможцями стали 20 студентів; на Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук відправлено 185 наукових робіт студентів, призові місця отримали 63 студентські роботи.

В університеті успішно діє Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених. Протягом 2013-2016 років молоді науковці ХДУ отримали одну премію Верховної Ради України (доцент Соловйова Н.І.), три стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених (доценти Котова О.В., Манько Н.В., Песчаненко В.С.) та дві обласні стипендії для молодих науковців у галузі «Вища освіта» (доценти Думасенко С.А., Федорченко К.А.).

Міжнародне співробітництво університету є стратегічним напрямом діяльності Херсонського державного університету і спрямоване на інтегрування в європейський та світовий простір. Університет має понад 35 угод про співпрацю з вишами-партнерами. Основними міжнародними партнерами, з якими ХДУ підтримує зв’язки, є такі зарубіжні установи:

 • Поморська академія (м. Слупськ, Польща);
 • Університет імені Адама Міцкевича (м. Познань, Польща);
 • Академія ім. Яна Длугоша (м. Ченстохова, Польща);
 • Вища економічна школа (м. Бидгощ, Польща);
 • Університет Альпен-Адрія (м.Клагенфурт, Австрія);
 • Євангельський Фрьобельсемінар (м. Кассель, Німеччина);
 • Стокгольмський університет (м. Стокгольм, Швеція);
 • Університет Коменського (м. Братислава, Словаччина);
 • Барановичський державний університет (м. Барановичи, Республіка Білорусь);
 • Гродненський державний університет імені Янки Купали (м. Гродно, Республіка Білорусь);
 • Батумська державна морська академія (м. Батумі, Грузія);
 • Варненський вільний університет Чорноризця Храбра (м. Варна, Болгарія);
 • Шуменський університет «Єпископа Костянтина Преславського» (Болгарія).

В університеті функціює відділ міжнародних зв’язків, інформаційний центр ЄС, Центр польської мови та культури, Центр іспанської мови та культури, Центр Болгарської культури імені святих Кирила і Мефодія, Освітній центр Фрідріха Фрьобеля.

Університет проводить підготовку іноземних громадян до вступу у заклади вищої освіти України за акредитованими напрямами підготовки і спеціальностями. У ХДУ навчаються іноземні громадяни з Азербайджану, Камеруну, Конго, Молдови, Нігерії, Туркменістану, Узбекистану та інших країн Сходу та Америки.

Міжнародна діяльність Херсонського державного університету спрямована на досягнення головної мети євроінтеграції: підготовки та виховання фахівців нової генерації, які завдяки знанням національно-культурних особливостей розвинених країн світу глибше розумітимуть та цінуватимуть надбання власного народу, підноситимуть та утверджуватимуть Україну в очах європейського і світового співтовариств.

Серйозну увагу приділено в університеті й позанавчальній роботі зі студентською молоддю. Система заходів з організаційно-виховної роботи планується та проводиться з урахуванням органічного взаємозв’язку освітнього й виховного процесу.

Щорічно проводиться ряд традиційних загальноуніверситетських заходів:

 • святковий концерт до Дня знань;
 • факультетський фестиваль мистецтв «Дебют»;
 • фестиваль мистецтв ХДУ «Молода хвиля»;
 • творчий конкурс «Голос ХДУ».

Творчі колективи факультетів беруть участь у міжнародних, українських та обласних заходах.

В університеті створено самодіяльні художні колективи, якими пишається виш: народні ансамблі танцю «Чубарики», «Ладовиця», «Сузір’я», навчальний народний театральний колектив «Студі – Арт», народний вокально-хоровий колектив факультету філології та журналістики, зразковий вокально-хоровий колектив факультету дошкільної та початкової освіти. До того ж учасниками багатьох мистецько-культурних акцій є симфонічний оркестр, вокальні ансамблі факультетів.

Вирує в університеті і спортивне життя. За ініціативи спортивного клубу ХДУ двічі на рік проводяться загальноуніверситетські Дні спорту. До програми заходів входять змагання з волейболу, міні-футболу, шахів, легкоатлетичного кросу, стрітболу, волейболу-МІХ, скелелазіння, пауерліфтингу.

В університеті працюють секції з різних видів спорту, зокрема футболу, волейболу, баскетболу, атлетичної гімнастики, туризму та скелелазіння, легкої атлетики, бадмінтону, шахів.

Студенти університету є активними учасниками всіх загальноміських та всеукраїнських спортивних змагань. Багато перемог здобули студенти університету і на міжнародному рівні.

Чимало заходів різного спрямування проводять студентський парламент університету та первинна профспілкова організація студентів, яку створено ще в 1924 році. Студенти університету входять до складу обласної та міської студентських рад.

Активно діє в університеті студентський волонтерський центр «Власний вибір». Це – допомога дітям, які проживають у сиротинцях та школах-інтернатах; відвідування дітей у стаціонарному відділенні Центру реабілітації дітей Дніпровського району міської клінічної лікарні імені А. С. Лучанського; допомога ветеранам війни і праці, онкохворим студентам вишу; волонтерська робота студентів у державних установах та громадських організаціях, участь у місцевих, усеукраїнських та міжнародних благодійних акціях та науково-освітніх заходах тощо.

Сектор сприяння працевлаштуванню проводить активну роботу з працевлаштування студентів у вільний від навчання час. Щорічно студенти університету можуть

випробувати свої сили як педагоги-організатори, вихователі в дитячих оздоровчих закладах області.

Сьогодні університет – багатопрофільний науковий, освітній та культурний центр Херсонської області, який певною мірою впливає на весь Південний регіон України, успішно функціює, працюючи на перспективу – відродження й розбудову міста, області, країни.

Один із пріоритетних напрямків в університеті — підготовка й реалізація міжнародних проектів у сфері науки й освіти, залучення коштів міжнародних фондів та організацій. На сьогоднішній день у фокусі міжнародних зв'язків — довгострокові програми і проекти, покликані забезпечити підвищення ефективності навчально-освітньої і науково-аналітичної діяльності та якості освіти до рівня світових стандартів. Такими проектами є:

 • програма подвійних дипломів з бізнес адміністрування, що виконується ХДУ разом з Державним університетом штату Нью-Йорк (США),
 • Tempus CD_JEP 25215_2004 «Географічні інформаційні системи в аграрних університетах», ХДУ — університет Глазго Каледонія (Велика Британія) університет міста Евле (Швеція) і Херсонський державний аграрний університет,
 • Tempus IB_JEP 26239_2005 «ECDL for Ukrainian administrations», ХДУ — Ніцца Софія Антиполіс (Франція), університет Клагенфурд (Австрія) і Херсонський національний технічний університет.

Корпуси та кампуси[ред. | ред. код]

Університет має 6 корпусів та 3 гуртожитки. Крім того, до послуг студентів та викладачів ХДУ — їдальня, санаторій-профілакторій, медичний пункт, водно-спортивна станція на Дніпрі, спортивно-оздоровчий табір «Буревісник» на березі Чорного моря, обсерваторія, агробіостанція-ботанічний сад, 3 спортивні зали, басейн, 1 тренажерна зала і 2 актові зали, парк сільськогосподарської техніки, хореографічні класи, художні майстерні, Навчально-видавничий центр, Український культурний центр, музейно-архівний центр, виставкова зала тощо.

Інститути[ред. | ред. код]

Науково-дослідний інститут інформаційних технологій

Відділи:

 • Відділ інформаційних технологій управління
 • Відділ мультимедійних та дистанційних технологій навчання

Лабораторії:

 • Лабораторія геоінформаційних систем
 • Лабораторія з розробки та впровадження педагогічних програмних засобів
 • Лабораторія тестування програмних продуктів

Наукові лабораторії та навчально-наукові установи

 • Психофізіології
 • Біохімії та фармакології спорту
 • Методики загальної біології
 • Етології та популяційної біології
 • Оздоровчих технологій виховання
 • Синтезу біологічно активних речовин

Інститут психології, історії та соціології

Кафедри:

 • Практичної психології
 • Соціальної роботи
 • Всесвітньої історії та історіографії
 • Історії України

Наукові лабораторії та осередки:

 • Лабораторія психології розвитку сім'ї та гендерних ресурсів
 • Науковий осередок Інституту археографії та джерелознавства ім. М.Грушевського НАН України

Науково-дослідна археологічна лабораторія

Науково-дослідна лабораторія історичної інформатики

Інститут філології та журналістики

Факультети[ред. | ред. код]

Факультет культури і мистецтв

Кафедри:

 • Музичного мистецтва
 • Культурології
 • Образотворчого мистецтва і дизайну
 • Хореографічного мистецтва

Факультет фізичного виховання та спорту

Кафедри:

 • Медико-біологічних основ фізичного виховання та спорту
 • Олімпійського та професійного спорту
 • Теорії та методики фізичного виховання

Наукові лабораторії та команди майстрів:

 • Жіноча команда вищої ліги з гандболу «ХДУ-Дніпрянка»
 • Навчально-тренувальній центр з водних видів спорту
 • Спортивний клуб "Елада"

Педагогічний факультет

Кафедри:

 • Педагогіки та психології дошкільної та початкової освіти
 • Теорії та методики дошкільної та початкової освіти
 • Педагогіки імені проф. Є. Петухова
 • Спеціальної освіти

Наукові лабораторії та навчально-наукові установи:

 • Педагогічних досліджень та інноваційних освітніх технологій
 • Логопедичний центр для дітей молодшого віку

Факультет економіки і менеджменту

Кафедри:

 • Готельно-ресторанного та туристичного бізнесу
 • Економіки, менеджменту та адміністрування
 • Фінансів, обліку та підприємництва

Історико-юридичний факультет

Кафедри:

 • Публічного та міжнародного права і правоохоронної діяльності
 • Галузевого права
 • Історії, археології та методики викладання

Факультет комп'ютерних наук, фізики та математики

Кафедри:

 • Алгебри, геометрії та математичного аналізу
 • Інформатики, програмної інженерії та економічної кібернетики
 • Фізики та методики її навчання

Наукові лабораторії та підрозділи:

 • Фізики твердого тіла
 • Розробки та впровадження педагогічних програмних засобів
 • Розвиваючого навчання
 • Астрономічна обсерваторія
 • Відділ інформаційних технологій управління
 • Лабораторія інтегрованих середовищ навчання
 • Відділ мультимедійних та дистанційних технологій навчання
 • Наукова фізична лабораторія

Медичний факультет

Кафедри:

 • Медицини та фізичної терапії
 • Хімії та фармації

Наукові лабораторії та структурні підрозділи:

 • Науково-практичний центр корекції, реабілітації та розвитку дітей та молоді

Факультет біології, географії та екології

Кафедри:

 • Біології людини та імунології
 • Ботаніки
 • Географії та екології

Наукові лабораторії та структурні підрозділи:

 • Лабораторія біорізноманіття та екологічного моніторингу ім. Й. К. Пачоського
 • Лабораторія екології рослин, охорони довкілля та природокористування
 • Лабораторія інтродукції рослин
 • Лабораторія молекулярної біології
 • Лабораторія фізіології кровообігу
 • Агробіостанція-ботанічний сад

Соціально-психологічний факультет

Кафедри:

 • Загальної та соціальної психології
 • Практичної психології
 • Соціальної роботи, соціальної педагогіки та соціології

Факультет української й іноземної філології та журналістики

Кафедри:

 • Англійської мови та методики її викладання
 • Німецької та романської  філології
 • Англійської філології та прикладної лінгвістики
 • Слов’янської філології та світової літератури імені проф. О. Мішукова
 • Української філології та журналістики

Проекти[ред. | ред. код]

Національні проекти[ред. | ред. код]

Мета проекту: створення інтегрованого середовища вивчення курсу “Основи алгоритмізації та програмування” для студентів педагогічних, технічних та економічних напрямків вищих навчальних закладів, призначеного для використання у лекційно-аудиторній, дистанційній та заочній формах навчання.

Мета проекту: розробка та впровадження Інтернет-порталу дистанційного навчання ECDL для вищих навчальних закладів та закладів післядипломної освіти; розробка методичного забезпечення, призначеного для використання у лекційно-аудиторній та дистанційній формах навчання при вивченні курсів ECDL.

Мета проекту: створити банк електронних документів з дистанційного навчання для вищої педагогічної освіти.

Мета проекту: розробка рограмного засобу «Інтегроване середовище вивчення курсу “Аналітична геометрія” для студентів відповідних напрямків вищих навчальних закладів, який може використовуватися у лекційно-аудиторній та заочній формах навчання. Основною перевагою програмного засобу є можливість організації за його допомогою самостійної роботи студентів та поточного і підсумкового контролю знань студентів у вищих навчальних закладах. Програмний засіб надає як викладачам, так і студентам усі можливості з ефективного вивчення курсу аналітичної геометрії.

Мета проекту: створення програмно-методичного комплексу «Відеоінтерпретатор алгоритмів пошуку та сортування», який призначений для комп’ютерної підтримки вивчення теми «Алгоритми пошуку і сортування послідовностей» розділу «Основи алгоритмізації і програмування» дисципліни «Основи інформатики та обчислювальної техніки» для загальноосвітньої або спеціалізованої середньої школи. Його можна використовувати і при вивченні багатьох інших тем цього розділу.

Мета проекту: створення програмного засобу «Системи лінійних рівнянь». Основне призначення «Системи лінійних рівнянь» - комп’ютерна підтримка практичних занять і лабораторних робіт з алгебри при вивченні теми «Системи лінійних рівнянь», а також при розв’язанні арифметичних, фізичних і інших задач, в яких математична модель є системою лінійних рівнянь. У процесі такого роду діяльності учень використовує теоретичні знання, придбані на попередніх стадіях навчання, для рішення практичних задач. Цим вирішується задача формування необхідних вмінь та навичок з даної теми.

Мета проекту: створення програмно-методичного комплексу «ТерМ VII», основне призначення якого є комп’ютерна підтримка практичних знань на уроках алгебри в 7-9 класах загальноосвітньої школи та під час самостійної роботи – тобто активної математичної діяльності користувача. Програмно-методичний комплекс також призначений для використання вчителем на уроці при поясненні методів розв'язання алгебраїчних задач, для проведення самостійних і контрольних робіт. Окремий режим призначений і для тестування учнів.

Мета проекту: основною метою проєкту ЦОНР є створення веб-порталу віртуального центру обчислень задач нелінійного резонансу як інтернаціонального відкритого джерела інформаційних ресурсів. Головними цілями проєкту є : створення інтегрованого середовища навчального призначення, яке підтримує університетські курси з різноманітних аспектів нелінійної динаміки, створення уніфікованої теорії нелінійних резонансів, розроблення та впровадження символьних алгоритмів у вигляді пакету програм зі спільним дружнім інтерфейсом, перетворення ЦОНР у центральний ресурс для міжнародної спільноти у фізичній галузі нелінійних резонансів.

Мета проекту: створення програмного засобу БН «Алгебра 7-9», основним призначенням якого є використання у якості наочностей на уроках алгебри у 7-9 класах загальноосвітньої школи або в процесі самостійного вивчення учнями навчального матеріалу для формування відповідних теоретичних знань та практичних вмінь. Основними користувачами БН «Алгебра 7-9» є учителі математики та учні. Програмний засіб може використовуватися викладачами та студентами вищих педагогічних навчальних закладів у курсах з методики викладання математики, викладачами та слухачами курсів підвищення кваліфікації вчителів математики.

Мета проекту: створення сучасного педагогічного програмного засобу, доповнення і розширення можливостей традиційних засобів навчання, які б забезпечили підвищення ефективності і якості навчально-виховного процесу, активізацію пізнавальної діяльності учнів з навчального курсу "Алгебра, 7 клас" для загальноосвітніх навчальних закладів у відповідності до чинної навчальної програми, затвердженої МОН України.

Мета проекту: створення сучасного педагогічного програмного засобу, доповнення і розширення можливостей традиційних засобів навчання, які б забезпечили підвищення ефективності і якості навчально-виховного процесу, активізацію пізнавальної діяльності учнів з навчального курсу «Алгебра, 8 клас» для загальноосвітніх навчальних закладів у відповідності до чинної навчальної програми, затвердженої МОН України.

Мета проекту: створення інтегрованого середовища контролю знань студентів з економіко-математичних дисциплін нормативної частини для вищих навчальних закладів для спеціальності 6.050100 «Економіка підприємства», 6.050101 «Економічна теорія», призначеного для використання у проміжному, модульному і підсумковому контролі знань в аудиторній, дистанційній та заочній формах навчання.

Мета проекту: розробка прототипу сучасної дистанційної системи тестування, яка задовольняє освітнім стандартам України, а також рекомендації щодо структури та змісту створених в системі тестових завдань, призначених для використання як у вищих навчальних закладах, так і в загальноосвітніх школах країни. Результатом розробки є також розроблення бібліотеки авторських тестів.

Мета проекту: аналіз структури та розроблення методів проєктування та технологій реалізації педагогічних програмних середовищ, (надалі ППС), які розподілені на 3-рівнях: інтернет-сервері розробника ППС, робочому місці вчителя в комп'ютерному класі, обладнаному локальною мережею та робочому місці учня.

Міжнародні проекти[ред. | ред. код]

Мета проекту: сприяти оволодінню навичками користування ІКТ людьми похилого віку для розширення їхніх можливостей у застосуванні сучасних технологій у повсякденному житті.

Мета проекту полягає у покращенні магістерської програми в галузі інформаційних систем відповідно до потреб сучасного суспільства; наданні можливості університетам наблизитись до змін на світовому ринку праці та освітньому просторі, швидко реагувати на потреби роботодавців; надати студентам уявлення про профілі різних робочих місць в галузі інформаційних систем для забезпечення можливості працевлаштування.

Мета проекту: проєкт CruiseT переслідує цілі Європейської Політики сусідства (ЄПС), передбачає регіональні та національні пріоритети програми ТЕМПУС для Грузії та України, a також сприяє розвитку і зміцненню зовнішньої співпраці зі східноєвропейськими сусідніми державами та внутрішньо-регіональної кооперації між країнами Чорноморського регіону в галузі туризму.

Мета проекту: створення об'єднаної інфраструктури херсонських ВНЗ для доступу студентів до електронних ресурсів, створення освітньої мережі Херсона, націленої на персоналізацію навчання, досягнення навчальних завдань та створення можливості безперервного навчання протягом життя, створення в Херсонських університетах організаційних одиниць, відповідальних за підготовку, оцінку і оновлення особливостей програм, опис курсів.

Мета проекту: вдосконалення підготовки студентів за спеціальністю «Інформатика» на досвіді європейських установ і українських учасників проєкту (перебудова і оновлення навчальної програми підготовки бакалаврів з комп'ютерних наук - створення магістерської програми), перепідготовка викладачів у нових дисциплінах, навчальних методиках та процедурах оцінювання, встановлення механізмів взаємного академічного визнання між українськими і європейськими університетами та сприяння мобільності студентів.

Мета проекту: впровадження підготовки за стандартами ECDL (Європейського сертифікату користувача комп'ютера ) в місцевих державних адміністраціях Херсонської області.

Мета проекту: розробка навчальних програм магістратури і методів навчання в області географічної науки інформації в Україні відповідно до європейських стандартів в аграрних університетах, у тому числі курси дистанційного навчання та освітніх програм.

Мета проекту: підстава і впровадження нового ресурсного центру з розвитку малого бізнесу для південної України в Херсонському державному університеті; перепідготовка кадрів , які направляються з Центру зайнятості , згідно сертифікаційної програми з бізнес-управління , результатом якої має стати самостійна розробка реального бізнес- плану під керівництвом викладачів та досвідчених фахівців ХДУ , що стане основою для відкриття власної справи , створення нових робочих місць і , таким чином , зменшення рівня безробіття в Херсонській області; підтримка та розвиток ринкового середовища Південного регіону України через надання консультаційних послуг усім категоріям населення.

Мета проекту: створення на базі ХДУ Центр підтримки малого та середнього бізнесу; стажування викладачів економіки у США; розробка навчальних курсів з програми «Бізнес-управління»; перепідготовка по направленню Центру зайнятості за програмою "Бізнес-управління».

Мета проекту: створення мережі UnIT-NET; визначення найкращої практики використання ІТ в управлінні ВНЗ; створення тестової лабораторії програмних засобів; тестування та доопрацювання існуючого програмного забезпечення для управління ВНЗ.

Мета проекту: створеня Навчально-інформаційного центру з управління земельними ресурсами при ХДУ; підготовка викладачів; розробка навчальних матеріалів та програмних засобів; проведення експертизи державної політики у сфері ринку землі, перепідготовка 50 земельних адміністраторів.

Мета проекту: розробка інформаційно-аналітичної системи - уніфікованої цілісності, що складається із процесів, технічного й програмного забезпечення, інсталяційних продуктів і персоналу, які задовольняють певні вимоги й цілі. Включає в себе як програмні, так і апаратні ресурси університету.

Ювілеї та пам'ятні дати[ред. | ред. код]

У 2017 році на державному рівні в Україні відзначався ювілей — 100 років з часу заснування Херсонського державного університету 1917).[2]

24 жовтня 2017 року на честь 100-річчя університету Національний банк України випустив пам'ятну монету номіналом 2 гривні з зображенням Херсонського державного університету. Метал — нейзильбер, тираж — 30 тис. монет, діаметр — 31 мм, масса 12,8 грам. На реверсі монети розміщено стилізовану композицію: на тлі книги зображено історичну будівлю міста, в яку університет переїхав у 1922 році, та написи: «100 РОКІВ», «ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ»[3].

Рейтинги[ред. | ред. код]

Сайт ХДУ http://www.kspu.edu/ посів друге місце у рейтингу інформативності веб-сайтів вищих навчальних закладів, складеному 19 грудня 2014 року громадянською мережею ОПОРА[4].

Консолідований рейтинг ЗВО України у 2020 році охоплює результати 241 закладу вищої освіти. Херсонський державний університет увійшов у першу сотню, посівши 75 місце! Це є найкращим результатом серед херсонських ВНЗ. Варто зазначити, що у порівнянні з минулим роком, університет піднявся на 22 сходинки.

Херсонський державний університет щоразу покращує свої позиції і впевнено тримає лідерство у регіоні. Так, у ТОП-200 ХДУ піднявся на 42 сходинки (з 97 позиції на 55); UniRank – на 10 сходинок (з 61 місця на 51); Scopus - на 2 сходинки (з 84 позиції на 82); консолідований рейтинг - на 22 сходинки (з 97 місця на 75).

Відомі випускники та співробітники університету[ред. | ред. код]

Соціальні мережі[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]