Школа (видавництво, Харків)
Тип | приватне підприємство |
---|---|
Організаційно-правова форма господарювання | приватна компанія |
Галузь | видавнича справа |
Спеціалізація | видавництво |
Засновано | 2002 |
Засновник(и) | Андрій та Василь Федієнки |
Штаб-квартира | Україна, Харків |
Продукція | книги |
schoolbook.com.ua | |
Видавничий дім «Школа» — українське приватне книжкове видавництво дитячої та навчальної літератури, засноване у Харкові 2002 року. Основні напрямки розвитку — книговидавнича діяльність та гуртова торгівля книжками власного виробництва. Незмінні директори видавництва протягом усього часу його існування — його засновники Василь та Андрій Федієнки. Василь Федієнко є автором багатьох книжок, фахівцем своєї справи, кандидатом педагогічних наук. Він особисто контролює процес видання кожної книги — від рукопису до поліграфічного виконання.
Історія
Назва «Школа» відображає напрям роботи та тематику книжок, які публікує видавництво, — це література для розвитку, навчання, пізнавання нового. Історія Видавничого дому почалася з публікації серії для дошкільнят «Крок до школи» й нині популярного в Україні «Букваря-читайлика» В. Федієнка. Авторству останнього також належать посібники серій «Малятко», «Подарунок маленькому генію», «Дивосвіт» і «Мамина школа». За його прописами опановують навички каліграфічного письма українською, російською та англійською мовами українські школярі.
За роки існування поступово виокремилося кілька основних напрямів спеціалізації видавництва:
- розвивальні та навчальні посібники, книжки для дошкільнят;
- робочі зошити, прописи для учнів початкових шкіл;
- художня література, зокрема зілюстровані переклади найвідоміших сучасних бестселерів для дітей і підлітків;
- історична література;
- література застосовного характеру;
- книжки-картонки для наймолодших читачів від одного року народження (від 2014 р. під торговою маркою «Дошколярик»);
- видання для широкого кола читачів.
2014 року видавництво замислило великий іміджевий проект, і світ побачив подарунковий виданок «Кобзаря» Т. Г. Шевченка (укладач — Микола Зубков), що, на відміну від багатьох інших збірок, є максимально повне зібрання спадку знаного українського поета. Книга поєднала всі твори, що потрапляли раніше під цензурування. Чимало з них подано з авторовими варіянтами, не відомими широкому загалові. Також до виданку ввійшли унікальні документи, автографи поета, листи, світлини й автопортрети, тексти внормовано згідно з правилами Соборного українського правопису 1928 р. (т. зв. Харківського, або Скрипниківського правопису), що є історично й фонетично найближчим до мови, якою промовляв до читачів Т. Г. Шевченко.
2014 року видавництво розпочало публікувати популярний цикл «Часодії» жанру фентезі, що отримав багато нагород, авторка — відома сучасна українська письменниця Наталія Щерба, переклад українською мовою Наталії Косенко.
2015 року було видано багато проілюстровану в бурлескно-травестійному стилі «Енеїду» Івана Котляревського — найкращу книгу 22 ФОРУМУ ВИДАВЦІВ У ЛЬВОВІ 2015 року. Книга містить новочасні культурологічні та історичні коментарі, а розповідь про епічну подорож козацького гурту на чолі з Енеєм із Трої до Латинського краю підтверджена оригінальними ілюстраціями.
2016 року було започатковано серію «Нова дитяча книга», до якої ввійшли найвідоміші бестселери новітніх європейських авторів: фінського письменника Тімо Парвели[fi], польських письменників Малгожати Стрековської-Заремби, Ґжеґожа Касдепке та інших.
Того ж року видавництво розпочало публікацію оригінально проілюстрованої Валерієм Харченком серії з п’яти книг Мері Нортон[en] «Роздобудьки[en]» (The Borrowers[en]), а також серії «Моллі Мун[en]» (Molly Moon[en]), автор — Джорджія Бінг, проілюстрованої Мариною Пузиренко, у власному сучасному перекладі українською мовою.
Усього за роки існування ВД «Школа» підготував до друку близько 500 найменувань українською, російською та англійською мовами, а також кілька десятків серій.
Посібники, зошити та книжки для дошкільнят і учнів загальноосвітніх шкіл Видавничого дому «Школа» мають відповідні грифи Міністерства освіти і науки України та сертифіковані санітарно-гігієнічною службою.
Сьогодні видавництво успішно веде перемовини щодо придбання авторських прав з багатьма європейськими, російськими й американськими партнерами.
За роки існування Видавничому дому «Школа» вдалося здобути широке коло читачів і стати доволі відомим на теренах не тільки України. Літературу видавництва наразі реалізують через книготоргову мережу, що охоплює всі обласні центри та великі міста України, вона присутня в багатьох книгарнях і супермаркетах.
Автори
ПП Видавничий дім «Школа» друкує видатних авторів минулого і сучасності, українських та іноземних у власних перекладах. Серед авторів, книги яких опубліковано видавництвом, — Наталя Забіла, Грицько Бойко, Платон Воронько, Ганна Чубач, Тамара Коломієць, Олег Орач, Петро Ребро, Леонід Куліш-Зіньків, Людмила Савчук, Сергій Цушко, Всеволод Нестайко, Юхим Чеповецький, Василь Сухомлинський, Наталія Щерба, Ено Рауд, Ондржей Секора[en], Джоель Гарріс, Сельма Лагерлеф, Дж. М. Баррі, Олександр Волков, Софія Прокоф'єва[ru], Андрій Усачов[ru], Ян Екгольм, Тімо Парвела[fi], Ґжеґож Касдепке, Малгожата Стрековська-Заремба, Мері Нортон[en], Джорджія Бінг, Аліс Пантермюллер та інші.
Художники
Видавництво активно співпрацює з художниками — Євгенією Житник, Валерієм Харченком, Мариною Пузиренко, Наталкою Гайдою, Любов'ю Єрьоміною, Сонею Каа, Сусанною Домбаян, Арутюном Тумагяном, Надією Стельмах, Інною Черняк, Ангеліною Канкавою та іншими.
Серії книг
На сьогодні видавництво має кілька десятків серій книжок. Найпопулярніші серед них:
- Крок до школи
- Малятко
- Подарунок маленькому генію
- Дивосвіт
- Мамина школа
- Дитячий бестселер
- Малятко-розумнятко
- Кращі світові казки
- Кращі українські казки
- Сторінки-цікавинки
- Часодії
Посилання
- schoolbook.com.ua — офіційний сайт ПП ВД «Школа»
- Видавничий Дім ШКОЛА на Facebook
- Видавничий Дім Школа ВКонтакте
- Придбати продукцію Видавничого Дому "Школа". azbooka.dp.ua.
- Видавничий дім «Школа».
{{cite web}}
:|access-date=
вимагає|url=
(довідка);|archive-date=
вимагає|archive-url=
(довідка); Пропущений або порожній|url=
(довідка)Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання) - Продукція ВД «Школа». erudyt.com.ua.