World of Warcraft: The Burning Crusade

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
World of Warcraft: The Burning Crusade
World-of-Warcraft-Burning-Crusade-2000x2550.jpg
Розробник Blizzard Entertainment
Видавець Blizzard Entertainment
Геймдизайнер Джеффрі Каплан
Частина серії Всесвіт Warcraft
Наступна гра серії World of Warcraft: Wrath of the Lich King
Дата випуску 16 січня 2007
Версія 2.4.3
Жанр(и) MMORPG
Вікові
рейтинги
ESRB: T
PEGI: 12+
Платформа Microsoft Windows і macOS
Рушій гри World of Warcraft
Режим гри багатокористувацька гра
Носій цифрова дистрибуція
Керування Клавіатура, мишка
CMNS: World of Warcraft: The Burning Crusade на Вікісховищі

World of Warcraft: The Burning Crusade (укр. Світ Військового ремесла: Палаючий похід) — доповнення до відеогри World of Warcraft, в офіційному продажі доступне з 16 січня 2007 року в Європі та США. З 28-29 червня 2012 року доповнення стало безкоштовним для власників оригінальної World Of Warcraft у складі збірника Battle Chest[1].

Нововведення[ред.ред. код]

Доповнення ввело дві нові грабельні раси, ельфів крові та дренеїв, нові локації, підземелля та континент Позамежжя (залишки Дренору). Було додано нові таланти і характеристику стійкість.

До гри було додано літаючий транспорт, який гравці можуть використовувати тільки на території Позамежжі, досягнувши 60-го рівня. Для всіх професій були додані нові навички, а гравці, які досягли навички 300 в своїй професії, отримали можливість розвиватися в ній до 375.

Ігрові раси[ред.ред. код]

Як Альянс, так і Орда отримали по одній новій расі. Ці раси забезпечили Альянсу і Орді доступ до класів які раніше були їм недоступні, тобто, Орді доступ до паладинів, а Альянсу до шаманів.

Ельфи Крові (англ. Blood Elves) — це залишки Вищих ельфів, які вижили після руйнування своєї держави Кель'Талас армією Батога та осквернення свого джерела магії. Вони вирішили так називатися в пам'ять про своїх полеглих братів. Спочатку вони залишалися вірними військам людей в Лордероні і їхньому людському командиру-расисту, маршалові Гарітосу, але в підсумку зажили недоброї слави відступників і покинули Альянс.

Особливість цієї раси полягає у їх пристрасті до магії і, внаслідок цього, підвищеної стійкості до магії, використовуваної проти них. Класи, доступні ельфам крові: жрець, маг, чаклун, мисливець, розбійник, лицар смерті і паладин. Розробниками доповнення було заявлено, що кльфи крові будуть єдиною расою, у якої не буде класу воїнів; це зроблено для того, щоб зберегти обмежене число доступних класів для справедливого порівняння з іншими расами. Незважаючи на це, після виходу доповнення Cataclysm розробники все-таки додали воїнів.

Їхньою початковою зоною у грі є Острів Сонячного Блукача, розташований в лісах Вічної Пісні у королівстві Кель'Талас.

Дренеї (англ. Draenei ) — втікачі-ередари зі світу Аргус, котрі в своїх блуканнях прибули в Азерот. Вони були надзвичайно інтелектуальною расою, яка своїми численними досягненнями привернула увагу палого Титана Саргераса, який прагнув обернути весь всесвіт на хаос. Саргерас зблизився з лідерами ередарів, Веленом, Кіл'джеденом і Архімондом, і запропонував їм велику силу й знання в обмін на відданість своєї раси. У той час, як Кіл'джеден і Архімонд погодилися на вірність Саргерасу, Велену відкрилося видіння майбутнього, в якому ередари були перетворені Саргерасом на демонів.

Велен і поки ще неспотворені ередари втекли з Аргуса і нарекли себе «дренеї» (англ. Draenei), що означало «вигнані». За допомогою наару, загадкових істот, котрі обдарували дренеїв знаннями і силою, вони знайшли тихий світ Дренор, батьківщину орків, що на ередунській говірці означало «Прихисток вигнанця». Вцілілі і неспотворені дренеї відносно безпечно втекли на Дренор на міжвимірному кораблі, Екзодарі.

Коли орків поневолели демони, і ті повстали проти дренеїв, останні зазнали аварії на Лазурових островах Азерота і запропонували свою підтримку Альянсу в боротьбі проти Палаючого легіону та Орди. Їхня столиця названа на честь їх корабля, який зазнав аварії в Азероті, і побудована з найбільшого уламка, взятого з останків корабля. Дренеї приєдналися до Альянсу, куди вже входили люди, дворфи, гноми і Нічні ельфи, щоб протистояти Палаючому легіону.

Їхня початкова зона у грі розташована на островах Лазурної і Кривавої імли, які розташовані біля західного узбережжя материка Калімдор. Дренеям доступні наступні класи: Воїн (англ. Warrior), Жрець (англ. Priest), Паладин (англ. Paladin), Маг (англ. Mage), Шаман (англ. Shaman), Мисливець (англ. Hunter) і Лицар Смерті (англ. Death Knight) (при встановленому доповненні World of Warcraft: Wrath of the Lich King).

Позамежжя[ред.ред. код]

Карта Позамежжя у грі

Позамежжя є залишком світу Дренор, викинутим у Круговерть Порожнечі. Воно виглядає як великий уламок поверхні планети, навколо якого літають менші уламки. В Позамежжі можна знайти табори Палаючого Легіону і поселення дренеїв.

У грі Позамежжя містить наступні локації для персонажів різних рівнів: Півострів Пекельного Полум'я (58-63), Трясовина Зангар (60-64), Ліс Тероккар (62-65), Награнд (64-67), Гострогірря (65-68), Пустоверть (67-70), Долина Примарноїго Місяця (67-70).

Сюжет[ред.ред. код]

Наприкінці подій Warcraft III: The Frozen Throne, Іллідан Лють Бурі, леді Вайшї, і Кель'тас втікли з Азероту до Позамежжя. Боячись помсти Кіл'джедена за провал знищення Короля-ліча, він став готуватися до його наступу. Іллідан проголосив себе володарем Позамежжя та запропонував ельфам крові служити йому та переміг місцевого демона Магтерідона (Magtheridon), кров якого дав тамтешнім оркам для посилення в обмін на вірність. Іллідан оселився в Чорному храмі, звідки керував підготовкою до вторгнення Палаючого Легіону. Під час вторгнення Легіону вдалося відновити Темний Портал і відправити в Азерот свої загони.

В ході дій ельфів крові інші жителі Позамежжя, дренеї, були змушені тікати на своєму міжвимірному кораблі Екзодар (Exodar) та зазнали аварії в Азероті. З новими силами герої Орди і Альянсу взялися за дослідження світу по той бік Темного Порталу.

Оцінки та відгуки[ред.ред. код]

Огляди
Світові
Видання Оцінка
1UP.com A+
Eurogamer 8 з 10 (перший огляд)
10 з 10 (другий огляд)[4]
GameSpot 9.2 з 10
GameSpy 5/5 starsStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar full.svg
IGN 8.8 з 10
Агрегатори
Агрегатор Оцінка
GameRankings 91%
[2]
Metacritic 91 з 100
[3]

The Burning Crusade отримало загальне схвалення критиків після виходу[3].

Доповнення стало найбільш продаваною відеогрою для ПК 2007 року в Північній Америці та Європі та третьою найбільш продаваною грою для ПК за всі часи. За першу добу після випуску було продано близько 2,4 млн. примірників та близько 3,5 млн впродовж першого місяця[5].

Примітки[ред.ред. код]

  1. World of Warcraft and The Burning Crusade -- Together at Last!. World of Warcraft. Процитовано 2015-08-14. 
  2. World of Warcraft: The Burning Crusade Reviews. GameRankings. Процитовано 2008-07-20. 
  3. а б World of Warcraft: The Burning Crusade (pc: 2007): Reviews. Metacritic. Процитовано 2008-03-24. 
  4. Rob Fahey (2007-04-24). World of Warcraft: The Burning Crusade. Eurogamer. Процитовано 2008-07-30. 
  5. Alexander, Leigh. World Of Warcraft Hits 10 Million Subscribers. www.gamasutra.com. Процитовано 2015-08-14. 

Посилання[ред.ред. код]