Diablo II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Diablo II
Diablo 2 front cover.jpg
Обкладинка європейської версії
Розробник Blizzard North
Видавець

Blizzard Entertainment

Sierra Entertainment
Геймдизайнер Stieg Hedlund[d]
Композитор Matt Uelmen[d]
Частина серії Diablo
Попередня гра серії Diablo
Наступна гра серії Diablo III
Дата випуску 29 червня 2000
Ліцензія пропрієтарне програмне забезпечення
Версія 1.14а
Жанр(и) Action/RPG, Hack and slash
Віковий
рейтинг

ESRB: M — Mature

PEGI: 16+
Платформа Microsoft Windows, Mac OS, Mac OS X
Режим гри багатокористувацька гра, однокористувацька гра і кооперативна гра
Носій 3 CD-ROM, цифрова дистрибуція
Керування миша і клавіатура
Сайт blizzard.com/games/d2/

Diablo II — відеогра жанру action/RPG та hack and slash, розроблена «Blizzard North» і видана в 2000 році для Windows та Mac OS.

Будучи продовженням гри «Diablo» (1996), «Diablo II» стала однією з найпопулярніших відеоігор 2000 року. Доповнення «Diablo II: Lord of Destruction» вийшло 2001 року. Наступне продовження, «Diablo III», було випущено 2012 року. Гра досі офіційно підтримується, останнє оновлення було випущене в березні 2016 року[1].

Сюжет показує події через деякий час після перемоги над демоном Диябло. Його переможець сам стає слугою зла, й звільняє владик Пекла. Але знаходиться група шукачів пригод, яка вирушає на боротьбу зі злом і стає на захист людей.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Основи[ред. | ред. код]

На початку гравець повинен вибрати один із кількох класів персонажів, кожен із яких відрізняється своїм набором умінь, початкових характеристик та доступними зброєю та обладунками. Коли гравець проходить гру на одному рівні складності, відкривається складніший.

Знищуючи велику кількість монстрів, гравець отримує досвід, гроші та корисні речі. Отримання досвіду дозволяє персонажеві зростати в рівнях, що дає можливість вивчити нове або покращити старе вміння і збільшити характеристики.

В оригінальній «Diablo II» на вибір дається п'ять класів персонажів: Амазонка, Некромант, Варвар, Чарівниця і Паладин. У доповненні «Diablo II: LoD» додані персонажі Асасин і Друїд.

Рівні складності[ред. | ред. код]

У «Diablo II» три рівня складності: Normal (нормальний), Nightmare (кошмар) і Hell (пекло). Зі збільшенням рівня складності збільшуються основні характеристики монстрів, такі як живучість, сила, броня, опірність до чарів. В унікальних монстрів підвищується кількість здібностей. Також збільшується кількість досвіду, яку отримує персонаж, і поліпшуються характеристики предметів, які можуть випадати з вбитих ворогів. Крім цього, з підвищенням рівня складності у персонажа знижується опірність до магії: на Nightmare до 40%, Hell до 100%.

При проходженні гри на різних рівнях складності персонаж отримає відповідні звання: Sir / Dame, Lord / Lady, Baron / Baroness. При грі в режимі Hardcore персонаж буде отримувати звання Count / Countess, Duke / Duchess і King / Queen відповідно.

Hardcore-персонаж відрізняється від звичайного тим, що в разі його смерті ним не можна продовжити гру, він вмирає раз і назавжди. Звичайний персонаж в разі смерті втрачає частину досвіду, отриманого персонажем на поточному рівні, але може продовжити грати.

Класи персонажів[ред. | ред. код]

 • Амазонка — володіє заклинаннями, що підсилюють списи, дротики, луки і самостріли, що робить ці види зброї переважними до використання. Максимум здоров'я, відповідно до рівнів, росте трохи швидше, ніж максимум мани.
 • Некромант — володіє некромантією, що дозволяє йому викликати скелетів і големів. Також в бою використовує прокляття, що ослабляють ворогів, і заклинання кісток, які або стримують ціль, або завдають їй ушкоджень. Спочатку підвищені енергія і спритність, але ослаблені сила і живучість. Кількість мани з рівнем росте трохи швидше, ніж кількість здоров'я.
 • Варвар — володіє бойовими кличами, які посилюють його і союзників, він вправний боєць ближньому бою, може використовувати дві зброї одразу, але лише зброю ближнього бою. Може тримати дворучні мечі однією рукою. Здатність Майстерність дозволяє поліпшити рівень володіння будь-яким видом зброї. Також є кілька потужних ударів-стрибків і подібних умінь, що допомагають йому знищувати ворогів. Серйозно посилені сила і живучість, але вельми ослаблена енергія. Кількість здоров'я з рівнем росте в два рази швидше за кількість мани.
 • Паладин — володіє аурами, як захисними, так і атакуючими. Як і Варвар, має кілька потужних ударів. Сила і живучість спочатку посилені, а енергія ослаблена. Может завдавати удари щитом. Кількість здоров'я з рівнем росте трохи швидше, ніж кількість мани.
 • Чарівниця — керує трьома стихіями: Вогонь, Холод, Блискавка. Як Варвар підсилює спеціальними уміннями ефективність певного виду зброї, так і Чарівниця підсилює стихії. Серйозно посилена енергія. Також посилено спритність. Ослаблені живучість і сила. Кількість мани з рівнем росте в два рази швидше кількості здоров'я.
 • Асасин — володіє заклинаннями установки пасток і виклику своєї тіні. Має навички для ударів ногами та їх посилення. Кількість здоров'я з рівнем росте трохи швидше, ніж кількість мани. З'явилась у доповненні Lord of Destruction.
 • Друїд — універсальний воїн, якому служать як звірі й птахи, так і духи лісу. Може перетворюватися на вовка, що дає швидкість і силу, або ведмедя, що дає міць і живучість. До того ж володіє стихією холоду і вогню. Спочатку посилена живучість, а сила — навпаки. Кількість мани з рівнем росте трохи швидше кількості здоров'я. З'явився в доповненні «Lord of Destruction»[2].

Багатокористувацький режим[ред. | ред. код]

У «Diablo II» є можливість грати одночасно кільком гравцям. Використовується клієнт-серверна технологія, де як сервер виступають або офіційні сервери battle.net, або інші. Одночасно в багатокористувацьку гру можуть заходити до 8 персонажів. Багатокористувацький режим відрізняється й ігровим процесом. При грі кількома гравцями збільшується кількість здоров'я монстрів і кількість досвіду, що дається за їх вбивство. Атрибути персонажа і його речі зберігаються на сервері, а не у файлі на локальному комп'ютері, доступному для зміни. У персонажів є можливість торгувати й обмінюватись речами (або дарувати їх) між собою. Гравці можуть спілкуватись, як у самій грі, так і в загальних чатах сервера, об'єднуватися один з одним у союзи або ворогувати (PvP). Спочатку персонажі нейтральні, але вони можуть як кооперувати свої зусилля (Party), так і протистояти один одному (Hostile).

Сюжет[ред. | ред. код]

У пролозі колишній переможець Диябла, раніше відомий як просто Мандрівник чи Темний Мандрівник, який боровся з його силою в собі, заходить до шинку, ховаючись від бурі. Нездатний контролювати Повелителя Жаху всередині себе, він випускає сили хаосу, що прикликає демонів і скелетів. Ті вбивають усіх у шинку, крім Маріуса, якого Мандрівник для чогось забирає з собою.

Мандрівник починає свій шлях, який проходить через Монастир розбійниць. Там він змушує сестер Незрячого ока покинути монастир, і доручає доньці демона Мефіста на ім'я Андаріель охороняти це місце. Тим часом до табіру розбійниць прибуває група шукачів пригод, яка збирається вирушити на пошуки монастиря і зла всередині нього. На своєму шляху вони звільняють Декарда Каїна, останнього, хто вижив у захопленому місті Тристрамі, і для чогось був поміщений у клітку. Каїн направляє їх на шлях до Монастиря, де вони долають Андаріель, і знаходять вільний шлях до Лут Голейна, куди прямував Мандрівник.

Разом із Маріусом мандрівник подорожує на Схід і добирається до Лут Голейна, щоб знайти гробницю хорадрима Тал Раші, де заточено брата Диябла. Але там на нього чекає архангел Тираель, представник сил Небес. Він і Мандрівник сходяться в поєдинку. Тим часом демон Баал, ув'язнений в тілі Тал Раші, відчуває присутність Маріуса. Демонові вдається перехитрити Маріуса, змусивши його бачити замість себе закутого в ланцюги в'язня. Він переконує Маріуса витягнути Камінь душі з грудей Тал Раші. Баал вивільняється, разом зі своїм братом вони долають Тираеля і залишають його в пастці в гробниці, охороняти яку від вторгнення архангелів вони залишають демона Дуріеля. Тираель, не маючи можливості вийти, дає завдання Маріусу взяти Камінь душі Баала і відправитися до Східного Королівства Кураста. Там Маріус повинен увійти в портал у Пекло і знищити Камінь душі в Пекельній Кузні.

Група героїв, яка вбила Андаріель у монастирі, після низки пригод знаходить гробницю, і перемагає Дуріеля, чим звільняють Тираеля. Вимушені тепер переслідувати Темного Мандрівника і Баала, герої пливуть на Схід до Кураста.

Темному Мандрівникові, чиє тіло спотворюється Дияблом, разом із Баалом вдається звільнити їхнього старшого брата Мефіста в Курасті. Мефістові вдалося розбестити віру тамтешньої церкви прямо зсередини свого каменя душі — усі прихильники, за винятком вищого лідера Ку-Хегана, підпали під його вплив. Вища Рада, яка до цього керувала орденом паладинів, стала слугами Мефіста. Братам-демонам не склало труднощів дістатися до свого третього брата одразу ж після прибуття до Кураста. Після об'єднання Темний Мандрівник набув форми Повелителя Жаху, і троє демонів відкрили портал до пекла. Диябло вирішив знову підпорядкувати собі Пекло, відвоювавши його в Азмодана і Беліала. Повелитель Жаху через портал входить до Пекла.

Забутий демонами, Маріус пам'ятає про наказ ангела відправитися в Пекло, але не знаходить у собі хоробрості, замість цього він відступає, і знаходить притулок у божевільні.

Коли герої досягають нижнього рівня темниці Мефістофеля, Баала тут уже немає, зате залишився сам Мефісто. Герої долають його, а Камінь душі залишається цілим, і його чекає транспортування через портал до Пекла. У Пеклі герої починають діяти з Пекельної фортеці, яка є передовим бастіоном Небес у їхній війні проти Пекла. Тут героям дають три завдання: знайти і знищити палого янгола Ізуала, відшукати Пекельну кузню і зруйнувати в ній Камінь душі Мефіста, а також здолати Диябла.

Ізуал був колись одним із лейтенантів Тираеля, і керував облогою Пекельної кузні, що закінчилася невдало. У ході атаки він потрапив до полону й був ув'язнений у тіло демона, після чого уникав як Небес, так і Пекла. Тираель видає завдання позбавити Ізуала його мук. Після убивства Ізуала і руйнування каменя душі Мефіста герої йдуть на бій з Дияблом. Повелитель Жаху тримає оборону у Святилищі хаосу. Команда героїв перемагає Повелителя Жаху, а його Камінь душі так само знищується в Пекельній кузні.

В епілозі Баал розшукує Маріуса, і знаходить його в божевільні. Перетворившись Тираелем, Баал просить Маріуса віддати Камінь душі йому. Маріус виконує прохання, за мить зрозумівши що накоїв.

Доповнення[ред. | ред. код]

Lord of Destruction — доповнення, розроблене «Blizzard North», і випущене «Blizzard Entertainment» 2001 року. У ньому додали класи Асасина і Друїда, і нові чарівні предмети, включаючи специфічні для кожного класу. Сюжет продовжує оригінальну гру. Баал, також відомий під ім'ям Лорд Руйнування, утік із Каменем душі, сподіваючись помститися за своїх братів, і захопити весь світ. Самі події доповнення відбуваються, коли Баал уже розгорнув діяльність із поневолення світу. Він починає наступ на гору Арреат, де міститься Камінь світу, який відділяє Пекло від Раю, зберігаючи світовий баланс[2].

Оцінки й відгуки[ред. | ред. код]

Огляди
Світові
ВиданняОцінка
GameSpot8.5/10.0
GameSpy86/100
IGN8.3/10.0[6]
Агрегатори
АгрегаторОцінка
GameRankings88.58%[4] (PC)
83.00%[5] (Mac)
Metacritic88[3] (PC)

«Diablo II» здобула схвалення численних критиків. Версія для ПК зібрала середню оцінку у 88 балів на агрегаторі на агрегаторі Metacritic і 88,58% на GameRankings[3][4]. Версія для Mac отримала 83,00% на агрегаторі GameRankings[5].

Gamespy поставили грі 86 зі 100[7], IGN дали грі 8.3 балів з 10,[6] і GameSpot 8.5 з 10[8].

Diablo II записана до Книги рекордів Гіннеса видання 2000 року як гра для ПК, що найшвидше продавалася, в кількості понад 1 млн примірників за перший тиждень[9].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Diablo 2 gets first patch in over four years. VG247.com. Процитовано 2016-03-13. 
 2. а б Докладний опис ігрового процесу на ЛКИ
 3. а б Diablo II (pc: 2000): Reviews. Metacritic.com. 2000-06-29. Процитовано 2010-09-15. 
 4. а б Diablo II for PC. GameRankings. 2000-06-29. Процитовано 2010-09-15. 
 5. а б Diablo II for Macintosh. GameRankings. 2000-07-26. Процитовано 2010-09-15. 
 6. а б IGN: Diablo II. Pc.ign.com. Процитовано 2010-09-15. 
 7. Madigan, Jamie. "GameSpy.com – Reviews", GameSpy. Retrieved August 14, 2008.
 8. Diablo II for PC Review – PC Diablo II Review. Gamespot.com. 2000-06-29. Процитовано 2010-09-15. 
 9. Untold Legends: Brotherhood of the Blade. Official U. S. Playstation Magazine. Архів оригіналу за 2007-11-18. Процитовано 2006. 

Джерела[ред. | ред. код]

Офіційний веб-сайт