Battle.net

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Blizzard Battle.net
BattleNet logo.png
Тип цифрова дистрибуція, мультиплеєр, керування цифровими правами, соціальна мережа
Розробник Blizzard Entertainment
Стабільний випуск 1.11.3 (25 квітня 2018)
Доступні мови англійська, німецька, іспанська, французька, італійська, польська, португальська, російська
Стан розробки працює і розвивається
Ліцензія пропрієтарне програмне забезпечення
Веб-сайт battle.net

Battle.net — сервіс (клієнт сервісу називається Blizzard Battle.net) корпорації Blizzard Entertainment, який забезпечує користувачам ігор компанії можливість спільної гри через Інтернет. Battle.net поєднує функції ігрових серверів, менеджера особистого ігрового облікового запису та інтернет-магазину для покупки ігор та оплати ігрових послуг. На Blizzard міститься інформація про всі ігри Blizzard Entertainment, блоґи розробників та інші новини. Сервіс не локалізовано українською, за винятком деякої реклами.

Під назвою Battle.net сервіс почав роботу 30 листопада 1996 року і був першим онлайн ігровим сервісом, вбудованим безпосередньо в ігри, які використовують його, на відміну від окремих зовнішніх програм у інших компаній. З виходом нових ігор, починаючи з World of Warcraft, стара версія стала називатися Battle.net Classic, а нова — Battle.net 2.0[1]. У березні 2017 року клієнт сервісу змінив назву на Blizzard, а в майбутньому планувалося повністю відмовитися від колишньої назви[2]. Але 15 серпня компанія повернула назву Battle.net, дописавши попереду Blizzard, на прохання користувачів[3].

Можливості[ред. | ред. код]

Клієнт Blizzard, розділ бібліотеки ігор

Профіль користувача[ред. | ред. код]

Для повноцінного користування сервісом необхідно зареєструватися в ньому і завантажити клієнт — спеціальну програму, необхідну для запуску ігор та керування ними. Клієнт містить три основні розділи: ігри, магазин і новини. Battle.net дозволяє встановити батьківський контроль, обмежуючи доступ до ігор певними годинами чи заблокувати чат.

Кожний користувач сервісу після реєстрації отримує псевдонім — BattleTag. Ним гравець «підписується» в чатах, на форумі, при здійсненні покупок. Крім того користувачі можуть оприлюднити справжнє ім'я, що дозволяє створити на Blizzard власну «Мережу друзів» з людьми, які знайомі особисто. Це також дає змогу користуватися різними додатковими опціями спілкування, як в соціальній мережі: міжігровим чатом, публікацією коротких повідомлень, довідатися в що грають друзі[4].

Сервіс має «Гаманець Blizzard» — додатковий спосіб оплати електронних товарів і послуг Blizzard. Зарахувавши кошти в гаманець, можна купувати ігри, внутрішньоігрові предмети, оплачувати послуги для персонажів тощо. Підтримуються долари США, деякі національні валюти; гривні недоступні і баланс українських гравців відображається в російських рублях. Є можливість купувати ігри не лише для себе, а й у подарунок іншим, які отримають спеціальний код, що дозволяє скористатися подарунком[5].

Бібліотека ігор[ред. | ред. код]

Розділ «Ігри» дозволяє купувати, завантажувати безкоштовні, й запускати ігри Blizzard. Звідти ж можна отримати доступ до посібників, форуму з обговорення даної гри, отримати довідку чи видалити файли гри. Коли гравець купляє гру чи завантажує безкоштовну, вона додається в бібліотеку і назавжди лишається у його власності. Навіть видаливши її файли, гравець зможе завантажити її повторно, зберігши свої здобутки. Завантаження відбувається до вказаного гравцем місця. Ігри з бібліотеки отримують автоматичні оновлення, але гравцеві дається можливість встановити обмеження швидкості їх завантаження і його призупинення, коли якась гра запущена. Це дозволяє не навантажувати ПК надміру, що позначалося б на швидкодії.

Магазин[ред. | ред. код]

«Магазин» включає покупки як ігор, так і їх особливих версій, оформлення підписок, зміну BattleTag, отримання внутрішньоігрових предметів: нових персонажів, зміну старих, додаткове спорядження, пришведшення свого прогресу. Також там можна купити деякі старі (і визнані найуспішнішими) ігри Blizzard, оновлення яких більше не відбувається.

Новини[ред. | ред. код]

Тут містяться новини Blizzard про її головні ігри та важливі події, такі як фестиваль BlizzCon, оголошення про турніри, розклади стрімінгів, анонси знижок.

Підтримувані ігри[ред. | ред. код]

Battle.net Classic

Blizzard Battle.net

Примітки[ред. | ред. код]

  1. The Latest From Starcraft 2
  2. Say goodbye to Blizzard’s Battle.net branding. Polygon. 2017-03-24. Процитовано 2017-03-26. 
  3. Kain, Erik. Blizzard Is Bringing Back Battle.net Basically. Forbes (en). Процитовано 2017-08-16. 
  4. Battle.net. eu.battle.net. Процитовано 2016-11-26. 
  5. Battle.net Shop. Blizzard Support. Архів оригіналу за 2016-11-27. Процитовано 2016-11-26. 

Джерела[ред. | ред. код]