Warcraft: Orcs & Humans

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Warcraft: Orcs & Humans

Warcraft Orcs & Humans-front cover.jpg
Обкладинка версії на CD-ROM

Розробник Blizzard Entertainment
Видавець NA Blizzard Entertainment
EU Interplay Entertainment
Частина серії 'Warcraft'
Дата випуску NA 23 Листопада 1994
EU 1995
Жанр стратегія в реальному часі
Носії CD-ROM або 4 3.5" дискети
Платформи MS-DOS, Mac OS
Режими гри синглплеєр, мультиплеєр

Warcraft: Orcs & Humans (від англ. Warcraft — військове ремесло, orcs and humans — орки і люди) — комп'ютерна гра в жанрі стратегії в реальному часі, випущена компанією Blizzard Entertainment в 1994 році для DOS, а пізніше — для Macintosh. Стратегії в реальному часі Warcraft та Command & Conquer від Westwood Studios сильно підвищили популярність жанру. Warcraft і його сиквели є однією з найуспішніших франшиз в історії комп'ютерних ігор.

Дія гри відбувається в Азероті — частині вигаданого всесвіту Warcraft. Події, відтворені в грі, відносяться до Першої Великої війни (або просто Першої війни), що мала місце у всесвіті Warcraft.

Огляд[ред.ред. код]

Головна мета кампанії даної гри — граючи за людей чи орків, знищити ворожу цивілізацію. Кампанії за кожну зі сторін складаються з 12 місій, в яких викладається історія битви за Азерот.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Гравець може грати як за орків (Орда), так і за людей (Альянс), розбудовуючи бази і створюючи війська для знищення противника. Війська обох сторін в більшості відрізняються тільки виглядом, головна відмінність полягає в заклинаннях магів. Тобто, у кожного юніта Альянсу є відповідник Орди. Сюжет повідомляється з анімованих вставок і брифінгів між місіями кампаній.

Гра пропонує також безліч одиночних рівнів і рівнів-підземель, де гравець повинен, як правило, дістатися до певного місця. Подібні рівні були відсутні в Warcraft II, але були повернуті в Warcraft III. Ігровий інтерфейс схожий на Dune II, але в цій грі можливо виділяти від 1 до 4 юнітів одночасно. Для управління військами і базою, необхідно використовувати гарячі клавіші, окрім мишки. Orcs & Humans працює у роздільній здатності 320x200.

Будувати споруди можна тільки біля доріг, що з'єднують вже наявні будівлі. На будівництво і найм військ витрачаються два види ресурсів: дерево і золото. Дерево добуваються з лісів на лісопилках, золото - на рудниках.

Інтерфейс[ред.ред. код]

Основний екран в Warcraft: Orcs & Humans розділений на кілька частин: частина праворуч безпосередньо відображає поле бою на якому гравець може бачити своє і вороже військо, вибирати бойові одиниці або будівлі, а також переміщати карту за допомогою комп'ютерної миші або спеціальних клавіш. Ліва верхня частина екрану використовується як мінікарта або як табло, на якому розташована різна ігрова статистика. Знизу від мінікарти знаходиться вкладка бойових одиниць і будівель, що зображає іконку окремо обраного юніта або будови і вказує на стан її здоров'я і запас мани. Нижче розташована область екрану для різних наказів, заклинань і поліпшень, натискання яких призводить до відповідних дій.

У лівій нижній частині екрану знаходиться значок Menu, вибір якого надає гравцю наступні можливості: зберегти або завантажити раніше збережену місію в грі, почати місію заново, вийти з місії або ж продовжити її, тим самим вийшовши з самого меню. Чимало значущою частиною меню є опції які дозволяють гравцеві змінити швидкість гри, гучність музики і звуку, а також швидкість прокрутки миші або клавіатури. У даному розділі гравець може вибрати внизу кнопку «ОК», тим самим підтвердивши зміни в параметрах гри, або натиснути внизу «Cancel», вибір якого скасує всяка зміна в опціях і поверне гравця назад в гру.

Верхній край над екраном поля бою відображає ресурси гравця, які в Warcraft складаються з деревини і золота. Найнижча частина інтерфейсу знаходиться під екраном поля бою і праворуч від значка «Menu» служить для передачі повідомлень в мережевий сутичці або як консоль для введення чит-кодів, а також в цілому як рядок різних описів присутніх в грі, наприклад як покажчик вартості ремонту будівлі або найму бойової одиниці. При наведенні миші на іконку дії або заклинання нижня рядок також вказує на відповідну клавішу швидкого доступу, тим самим надаючи гравцю можливість використовувати клавіатуру замість миші для різних наказів, спрощуючи і прискорюючи таким чином ігровий процес.

Клавіші F1-F12 мають у грі своє окреме призначення:

 • F1: Таблиця допомоги служить як покажчик клавіш швидкого доступу і описує способи використання наказів (за допомогою як комп'ютерної миші, так і клавіатури). Таблиця допомоги також дає гравцеві коротку довідку про те, як об'єднувати окремі бойові одиниці в групу і про те як відправляти повідомлення супернику під час гри по інтернету.
 • F2-F4: Комбінація клавіш F2-F4 і Shift зберігає розташування певної ділянки на полі бою (залежно від області на карті, яка була відображена при утриманні даних клавіш). Натискання на клавіші F2-F4 повертає камеру на збережену раніше ділянку битви.
 • F5 : Мінікарта відображає ігровий ландшафт в зменшеному масштабі, вказуючи на золоті рудники які позначені сірими точками. Війська і будівлі гравця видно на карті як зелені точки, ворожі війни та будівлі позначені червоними крапками. Нерозвідані місцевості приховані туманом війни чорного кольору.
 • F6 : Статистика юнітів представляє з себе табло, що відображає кількість військових одиниць і будівель, які знаходяться під командуванням гравця. Дане табло так само вказує кількість загиблих юнітів і зруйнованих будівель як дружній, так і ворожої армії.
 • F7 : Статистика Економіки представляє з себе табло, що відображає кількість зібраних гравцем ресурсів.
 • F8 : Табло Рахунок/Завдання показує гравцю його даний ранг і загальний рахунок очок, набраний в перебігу всієї місії. У разі одиночної гри, це табло відображає не тільки очки набрані за місію, а й рахунок очок набраний в перебігу всієї кампанії.
 • F10 : Основне меню надає гравцю можливість зберегти або завантажити раніше збережену місію, поміняти параметри гри, почати місію заново, продовжити її або вийти з гри.
 • F11 : Швидка клавіша для збереження місії.
 • F12 : Швидка клавіша для завантаження місії.

Сюжет[ред.ред. код]

Показані в кампанії події в пізніших іграх були переінакшені. За каноном, Орда перемогла, відкриваючи простір для події Warcraft II

Орки зі світу Драенор, спокушені демонами Палаючого Легіону, об'єднуються в Орду. Винищивши інші раси свого світу, орки відчувають бажання продовжити завоювання. Орчий лідер Гул'дан об'єднався з останнім зі Хранителів — Медівом, котрого палий титан Саргарос намовив відкрити Темний портал в світ Азерот.

Після безлічі битв і втрат, Орда все-таки перемагає людське королівство Азерот, і береться переслідувати вцілілих, які тікають на північ.

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • Всі персонажі гри озвучені однією людиною — Біллом Ропером.
 • Окремі персонажі гри дають кумедні відповіді, коли на них постійно клацати. Blizzard Entertainment використовувала цей прийом у всіх своїх стратегічних іграх, і багато інших компаній скопіювали його.
 • За деякими даними, дія гри спочатку мала відбуватися у всесвіті Warhammer Fantasy, тому орки в грі дуже нагадують орків зі всесвіту Warhammer. Однак потім контракт з Games Workshop зірвався, і гра була перероблена в більш оригінальну. Втім, жодна з зазначених сторін не виступала з офіційними заявами з цього приводу. Ігрова механіка була скопійована з Dune II, тому Warcraft I фактично є «другою Дюною» у стилі Warhammer.
 • Warcraft: Orcs & Humans — єдина гра в серії до виходу Warcraft III, в якій кампанія за орків є канонічною і взагалі єдина гра, в якій кампанія за людей канонічною не вважається.

Посилання[ред.ред. код]

Відеоігри Це незавершена стаття про відеоігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.