Warcraft: Orcs & Humans

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
WarCraft: Orcs & Humans

Warcraft Orcs & Humans-front cover.jpg
Обкладинка версії на CD-ROM

Розробник Blizzard Entertainment
Видавець NA Blizzard Entertainment
EU Interplay Entertainment
Частина серії 'Warcraft'
Наступна гра серії Warcraft II: Tides of Darkness
Дата випуску NA 23 Листопада 1994
EU 1995
Жанр стратегія в реальному часі
Платформа DOS і Mac OS
Режим гри Багатокористувацька гра і одиночна гра
Носій CD-ROM або 4 3.5" дискети

WarCraft: Orcs & Humans (укр. «Воєнне ремесло: Орки та люди») — відеогра жанру стратегії в реальному часі, випущена компанією Blizzard Entertainment в 1994 році для DOS, а пізніше — для Macintosh. Warcraft і її продовження в підсумку стали однією з найуспішніших франшиз в історії відеоігор.

Дія гри відбувається в Азероті — частині вигаданого фентезійного всесвіту Warcraft. Події, відтворені в грі, відносяться до Першої Великої війни (або просто Першої війни), що відбувалася у цьому світі, та зображають протистояння варварів орків, які бажають завоювати Азерот, та Альянсу, який намагається зупинити їхню навалу.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Грає є стратегією у реальному часі, де слід збирати ресурси, розбудовувати базу та воювати з противником. На початку гравець має основну будівлю, де замовляє робітників, котрі добувають ресурси і зводять інші будівлі, в яких замовляються війька і проводяться дослідження вдосконалень. Будувати споруди можна тільки біля доріг, що з'єднують вже наявні будівлі. На будівництво і найм військ витрачаються два види ресурсів: дерево і золото. Дерево добувається з лісів на лісопилках, золото — на рудниках. Пошкоджені споруди є можливість відремонтувати за певну кількість ресурсів, але меншу, ніж затрачається на будівництво.

Ігровий інтерфейс схожий на Dune II, але в цій грі можливо виділяти від 1 до 4 юнітів одночасно. Для управління військами і базою необхідно використовувати гарячі клавіші, окрім мишки. Orcs & Humans працює у роздільній здатності 320x200.

Гравець може грати за орків (Орда), і за людей (Альянс), розбудовуючи бази і створюючи війська для знищення противника. Війська обох сторін в більшості відрізняються тільки виглядом, головна відмінність полягає в заклинаннях магів. Тобто, у кожного юніта Альянсу є відповідник Орди. Сюжет повідомляється з анімованих вставок і брифінгів між місіями кампаній.

Гра пропонує також багато одиночних рівнів і рівнів-підземель, де гравець повинен, як правило, дістатися до певного місця, подолавши перешкоди. Подібні рівні були відсутні в Warcraft II, але були повернуті в Warcraft III.

Інтерфейс[ред.ред. код]

Основний екран в Warcraft: Orcs & Humans розділений на кілька частин: частина праворуч безпосередньо відображає поле бою на якому гравець може бачити своє і вороже військо, вибирати бойові одиниці або будівлі, а також переміщати карту за допомогою комп'ютерної миші або спеціальних клавіш. Ліва верхня частина екрану використовується як мінікарта або як табло, на якому розташована різна ігрова статистика. Знизу від мінікарти знаходиться вкладка бойових одиниць і будівель, що зображає іконку окремо обраного юніта або будови і вказує на стан її здоров'я і запас мани. Нижче розташована область екрану для різних наказів, заклинань і поліпшень, натискання яких призводить до відповідних дій. У лівій нижній частині екрану знаходиться значок ігрового меню, вибір якого вийти з гри, керувати збереженням прогресу та змінити налаштування.

Верхній край над екраном поля бою відображає ресурси гравця, які в Warcraft складаються з деревини і золота. Найнижча частина інтерфейсу знаходиться під екраном поля бою і праворуч від значка «Menu» служить для передачі повідомлень в мережевий сутичці або як консоль для введення чит-кодів, а також в цілому як рядок різних описів присутніх в грі, наприклад як покажчик вартості ремонту будівлі або найму бойової одиниці. При наведенні миші на іконку дії або заклинання нижня рядок також вказує на відповідну клавішу швидкого доступу, тим самим надаючи гравцю можливість використовувати клавіатуру замість миші для різних наказів, спрощуючи і прискорюючи таким чином ігровий процес.

Сюжет[ред.ред. код]

Показані в кампанії події в пізніших іграх були переінакшені. За каноном, Орда перемогла, відкриваючи простір для події Warcraft II. В документації до гри зазначається, що обидві кампанії є канонічними при почерговому проходженні місій, починаючи з кампанії Альянсу.

В керівництві з гри надається передісторія, викладена від імені сера Лотара (для Альянсу) та Гарони з Тіньової ради (для Орди). В ній оповідається про королів Азероту, перше зіткнення з варварами орками та сумнівні дії мага Медіва, котрий передбачив прихід Орди. Також розповідається як шаман орків Гул'дан[1] зумів відкрити портал у світ Азерот, звідки повернувся з доказами багатств цього світу. Лідер орків Чорнорук Руйнівник (англ. Blackhand the Destroyer) засилає кількох воїнів і, пересвідчившись в правдивості слів Гул'дана, збирає армію та вторгається до Азероту[2].

Кампанія Орди[ред.ред. код]

Чорнорук посилає гравця в ролі свого підручного на різні завдання, щоб зміцнити позиції Орди. Несподівано дочка Чорнорука Грісельда Чорнорука (англ. Griselda Blackhand) тікає з ограми в Мертві шахти. Після повернення її та вбивства банди огрів починається наступ, в ході якого знищується місто Санніґлейд.

Проте скоро Тіньова рада вирішує, що Чорнорук став негідним своєї посади та задумує його убити руками гравця. Орда просувається до міста Штормвінд, столиці одноіменної держави (також відомої як Азерот).

Зломивши оборону Штормвінду, орки розграбовують місто, а гравець стає визнаним лідером орків. Він береться переслідувати вцілілих, які тікають на північ, наслідки чого зображаються у Warcraft II.

Кампанія Альянсу[ред.ред. код]

Гравець виступає в ролі регента, якому доручається опікуватися невеликими землями Штормвінду. Розвідники повідомляють про появу в околицях орків. Король Ллейн Врінн (Llane Wrynn) відсилає війська на захист міста Гранд Гамлет, після оборони якого Альянс береться знищувати аванпости орків навколо.

Далі люди розшукують сера Лотара, котрий зник в Мертвих шахтах і допомагають ченцям Норзширського аббатства. Вони визволяють забраних в рабство орками селян, але успіхи перекреслює маг Медів, котрий вирішив скористатися ситуацією аби добути собі більше сил, випиваючи сили навколишніх земель. Подолавши його, Альянс починає повномасштабний штурм орчих позицій. Люди просуваються до Чорної скелі, фортеці Чорнорука, та руйнують її.

Штормвінд святкує перемогу, а гравець отримує титул Захисника корони і готується знайти місце звідки орки пробралися в цей світ.

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • Всі персонажі гри озвучені однією людиною — Біллом Ропером.
 • Окремі персонажі гри дають кумедні відповіді, коли на них постійно клацати. Blizzard Entertainment використовувала цей прийом у всіх своїх стратегічних іграх, і багато інших компаній скопіювали його.
 • За легендою, дія гри спочатку мала відбуватися у всесвіті Warhammer Fantasy, тому орки в грі дуже нагадують орків зі всесвіту Warhammer. Однак потім контракт Blizzard Entertainment з Games Workshop зірвався, і гра була перероблена в більш оригінальну. Втім, жодна із зазначених сторін не виступала з офіційними заявами з цього приводу.
 • Warcraft: Orcs & Humans — єдина гра в серії до виходу Warcraft III, в якій кампанія за орків є канонічною і взагалі єдина гра, в якій кампанія за людей канонічною не вважається.

Нагороди[ред.ред. код]

 • Фіналіст конкурсу Premier від Computer Gaming World (1995);
 • Премія редакції журналу PC Gamer;
 • Лауреат конкурсу на звання гри року в жанрі стратегії журналу «PC Gamer»;
 • Вибір рецензентів Computer Life;
 • Фіналіст конкурсу «Найкраща гра в жанрі стратегії» від Academy of Interactive Arts & Sciences (1995);
 • Премія Innovations від Consumer Electronics Show (1995)[3].

Примітки[ред.ред. код]

 1. В керівництві з гри не називається по імені
 2. Warcraft: Orcs & Humans. Blizzard Entertainment. 1994. 
 3. Blizzard Entertainment:Awards. us.blizzard.com. Процитовано 2015-08-16. 

Посилання[ред.ред. код]

Відеоігри Це незавершена стаття про відеоігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.