In God We Trust

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Напис "In God we trust" на оберненій стороні банкноти в 20 доларів
Напис "In God we trust" на одноцентовій монеті

In God We Trust (укр. В Бога Віримо) — офіційний девіз США затверджений в 1956 році президентом Дуайтом Ейзенхауером, не зважаючи на те, що в США вже був девіз - "E pluribus unum", затверджений разом з печаткою США в 1782 році. Прихильники відділення церкви від держави виступають катогорично проти такого девізу та вимагають прибрати його з банкнот[1]. Девіз вперше з'явився на американських монетах в 1864 році та на паперових банкнотах в 1957.

Також є девізом штату Флорида. Іспаномовний аналог "En Dios Confiamos" є девізом Нікарагуа.

Девіз був включений до багатьох гімнів та релігійно-патріотичних пісень. В штатах Індіана, Флорида та Південна Кароліна можна отримати номерні знаки з девізом "In God We Trust".

Історія[ред. | ред. код]

Фраза походить з тексту Гімну США написаного під час Англо-американської війни. В четвертому куплеті є слова "And this be our motto: 'In God is our Trust.'" (укр. І буде нашим девізом - "В Бога Віримо"). Девіз було вперше використано 125-ою Пенсильванською піхотною дивізією 17 вересня 1862 під час Битви під Ентітемом під час Громадянської війни[2].

Священик М.Р. Уоткінсон 13 листопада 1861 звернувся до Міністерства фінансів США з проханням додати до монет заяву про визнання "Всемогутнього Бога в будь-якій формі на наших монетах" для того, щоб "позбавити нас ганьби язичництва". Також метою цього було заявити, що Бог на боці Союзу. Тодішній Секретар фінансів Селмон Чейз погодився із цією пропозицією та наказав Директору монетного двору Філадельфії Джеймсу Поллоку почати розробку можливих дизайнів монет з релігійною фразою. Чейз обрав варіант, який йому найбільше сподобався та подав пропозиці про зміну дизайну монет до Конгресу в кінці 1863.

Під час підготовки до подання пропозиції до Конгресу Чейз з'ясував, що Акт про Конгресс від 18 січня 1837 містив виключний перелік девізів, які можуть бути на американських монетах. Це означало що необхідна особлива процедура затвердження девізу Конгресом. Ця процедура була завершеня 22 квітня 1864 дозволивши викристовувати фразу на одно- та двохцентових монетах[3]. 3 березня 1865 Конгрес ухвалив закон за яким Директор монетного двору може, за дозволу Секретаря фінансів, поміщати девіз на всі золоті та срібні монети. В 1873 році Конгрес ухвалив Монетний Акт який дозволив Секретарю фінансів використовувати девіз на всіх монетах.

Використання девізу не було неперервним. Девіз зник з п'ятицентової монети в 1883, а з'явився знов тільки в 1938 році із введеням п'ятицентової монети з зображенням Джефферсона. В 1908 році Конгрес зробив зображення девізу обов'язковим на всіх монетах, на якиї він колись з'являся. Це рішення було узвалене після невдоволення суспільства випуском монети в 20 доларів без девізу[4]. З 1908 девіз зображувався на всіх золотих та срібних монетах, 25- та 50-центових монетах, з 1916 на 10-центових. З 1938 на всіх американських монетах зображується девіз.

В 1956 році під час напруженої фази Холодної війни, Сполучені Штати хотіли якомога більше віддалитися від атеїстичного СРСР. Тому Конгрес ухвалив резолюцію про "Оголошення 'In God We Trust' національним девізом США", а згодом президент Дуайт Ейзенхауер підписав її[5]. В 1957 році девіз почав з'являтися на банкнотах, а в 1966 він вже був на всіх банкнотах. В 2003 році USA Today, CNN та Інститут Ґеллапа провели опитування, згідно якого 90% американців підтримують написання "In God We Trust" на американських монетах[6].

Після подій 11 вересня 2001 багато державних шкіл по всій державі вивісили постери з девізом "In God We Trust" в бібліотеках, столових та класах. Американська родинна асоціація надала багатьом школам постери розміром 11 на 14 дюймів та пообіцяла вирішувати всі правові проблеми пов'язані з ними[7].

Критика[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]