Pardofelis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Pardofelis
Мармурова кішка - ілюстрація до книги Леддекера
Мармурова кішка - ілюстрація до книги Леддекера
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Родина: Котові (Felidae)
Підродина: Малі кішки (Felinae)
Рід: Pardofelis
Severtzov, 1858
Види
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Pardofelis
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Pardofelis
EOL logo.svg EOL: 35953
ITIS logo.svg ITIS: 621780
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 61409
Fossilworks: 224090

Pardofelis — рід ссавців родини котових (Felidae). Етимологія: лат. pardus — «пантера», felis — «кіт».

Назва Pardofelis була уперше запропонована російським дослідником і натуралістом Миколою Сєвєрцовим у 1858 році, як родова назва для одного єдиного виду котових, що мешкають в тропічній Азії, мармурової кішки, Pardofelis marmorata.

Британський зоолог Реджинальд Інес Покок визнав таксономічну класифікацію Pardofelis в 1917 році, як таку, що включає два види: Pardofelis marmorata і Pardofelis badia. Він припустив спорідненість двох видів, тому що їх черепи мають аналогічні характеристики.

До 2006 року таксономічна класифікація Pardofelis як монотипний рід мала широке визнання. Браєн та Джонсон (2007) на основі проб ДНК включили до роду Pardofelis три види: Мармурова кішка, P. marmorata, Азійська золотиста кішка, P. temminckii, Гніда кішка, P. badia. Спільний прабатько трьох видів цього роду жив 5,41 мільйонів років тому, спільний предок гнідої та азіатської золотистої кішок жив 4 мільйони років тому, ще задовго до того як Борнео (або Калімантан) розділився з островом Суматра, на якому проживає азіатська золотиста кішка. Ця таксономічна рекласифікація був прийнята членами Групи фахівців з котів МСОП. Згідно з останньою публікацією Групи фахівців з котів МСОП рід Pardofelis знову містить один вид Pardofelis marmorata, окремо від роду катопума (Catopuma) з двома видами[1]

Філогенетичне древо роду Pardofelis Pardofelis marmorata

 Catopuma temmincki

 Catopuma badia


Примітки[ред. | ред. код]

  1. Kitchener, A. C. et al. A revised taxonomy of the Felidae: The final report of the Cat Classification Task Force of the IUCN Cat Specialist Group // Cat News Special Issue. — 2017. — Вип. 11. — С. 1−80. (англ.)

Джерела[ред. | ред. код]