Quake 4

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Quake 4

420px-Quake 4 cover.jpg

Розробник Raven Software, id Software
Видавець Activision
Дата випуску 18 жовтня 2005 (Windows)
Версія Point Release 1.4.2 ()
Жанр Шутер від першої особи
Вікові
рейтинги
ESRB:Mature (M).BBFC:18
Носії CD-ROM,DVD
Платформи PC(Microsoft Windows NT/Linux),Xbox 360, Xbox,Apple Macintosh
Рушій гри Doom 3 engine
Режими гри Одиночна гра,багатокористувацька гра
Системні
вимоги
Системні вимоги:
 • Pentium 4/Athlon XP 2 ГГц
 • 512 МБ пам'яті
 • 3D-прискорювач з 64 МБ пам'яті
 • 3 ГБ на вінчестері

Рекомендовані вимоги:

 • Pentium 4/Athlon XP 3 ГГц
 • 1 ГБ пам'яті
 • 3D-прискорювач з 256 МБ пам'яті
 • 3 ГБ на вінчестері

Офіційний сайт

Quake 4 — науково-фантастична відеогра у жанрі шутер від першої особи, розроблена Raven Software при безпосередній підтримці id Software і видана Activision в 2005 році. У Росії локалізована і видана компанією . У грі використовується дещо модифікований ігровий рушій Doom 3.

Особливості[ред.ред. код]

Ігровий рушій гри в порівнянні з Doom 3 зазнав ряду змін, що дозволило отримати оптимізацію:

 • Немає значного падіння продуктивності на оптимальних для даної системи налаштувань гри.
 • Використання більшої кількості світлих і барвистих територій, завдяки поліпшень у роботі світла і тіні.
 • Є великі відкриті простори, на яких демонструється ведення бою з ворожою технікою.
 • Хороша реалізація побудови та наповнення рівнів, які повністю відповідають загальній технологічній концепції гри.

Для надання більшої інтерактивності як і раніше використані невеликі ролики, коли повністю (іноді частково) відключається управління персонажем, і розробники показують особливості нового повороту сюжету.

На відміну від гри FEAR, що побачила світ в той же час, Quake 4 не може запропонувати гравцеві абсолютно новий рівень штучного інтелекту супротивників. Проте поведінка ворогів у Quake 4 логічно вписується в загальну картину того, що відбувається, в тому числі, їх види атак, в залежності від можливостей.

Ще одна особливість штучного інтелекту проявляється в товаришах головного героя. У ході гри можна підбирати аптечки і броню. У деяких розділах рівень здоров'я і броні допомагають відновити напарники із загону: медики та інженери. Крім того, як і в традиційній командній грі, супроводжуючі гравця десантники надають значну вогневу підтримку.

Сюжет[ред.ред. код]

Сюжет гри являє собою продовження історії битви людства з інопланетною цивілізацією строггів, розпочатої в Quake II. Антураж землян (космічні кораблі, військова техніка, знаряддя орбітальної оборони і т. д.) запозичений з фільму «Зоряний десант», а загальний дизайн строггів і їх техніки (особливо живих комп'ютерів з людських частин тіла) виконаний у стилі біомеханоїдів Гігера. Гравець виступає в ролі десантника спецзагону «Носоріг» (англ. Rhino squad), капрала Метью Кейна, який бере участь в контратаці на столичну планету строггів.

Початок сюжету відбувається через декілька тижнів після фіналу другої частини Quake. Військове командування Земної Федерації, довідавшись про переполох в стані ворога, вирішило не зволікати і спорядило другу ударну армію, в бойове завдання якої входило повне знищення ядра зв'язку та лідерів строггів.

При підльоті, вже в атмосфері, десантний човник загону Кейна збивають, але бравому десантникові вдається вижити. Тепер його завдання — проникнути в ядро ​​і знищити вузол зв'язку ворожого колективного розуму. Всі сили Строггосу кинуті на те, щоб зупинити відважних землян.

Ворог сильний, небезпечний і підготований. На його боці воюють не тільки кіборги і механоіди, але й колишні земляни, яких у полоні піддали мутаціям. Головний герой покликаний помститися за них і зняти загрозу, що нависла над людством.

Рівні[ред.ред. код]

Quake 4 розбитий на три частини, що нараховують у загальному 31 главу.

Частина перша. Посадка «Ганнібала». Головне завдання — забезпечити безпечну посадку на поверхню Строггос МКЦ «Ганнібал» з основними силами і координаційним центром на борту.

Частина друга. Меттью Кейн отримує перевагу. Головне завдання — прикриття конвою тактичного загону для знищення центру зв'язку противника.

Частина третя. Остання надія людства. Командування Земної Федерації готує масштабну атаку на головну базу строггів на планеті. Головне завдання — знищити Макрона і Мозок Нексуса — центральної мережі строггів.

Зброя[ред.ред. код]

В грі використовується наступна зброя:

 • Бензопила (англ. Chainsaw) — являє собою себе рукавичку по лікоть довжиною, яку надягають на руку. На кінці, над кистю, розташована циркулярна пила.
 • Бластер (англ. Blaster) — по суті, футуристичний аналог пістолета зі схожим призначенням.
 • Автомат (англ. Machinegun) — стандартна зброя піхотних військ землян.
 • Дробовик (англ. Shotgun) — найкраща зброя солдатів-землян для бою на ближній дистанції, але малоефективна на великій відстані.
 • Гранатомет (англ. Grenade Launcher) — випущений снаряд детонує або при контакті з тілом супротивника, або через 2,5 секунди після пострілу.
 • Гіпербластер (англ. Hyperblaster) — могутня зброя солдатів Землі, яка стріляє чергами високотемпературної плазми. Має хорошу скорострільність і вогневу міць.
 • Цвяхомет (англ. Nailgun) — має магазин на 50 цвяхів. Ефективний на середній дистанції.
 • Ракетна установка (англ. Rocket Launcher) — застосовується проти поодиноких сильних супротивників і проти босів.
 • Рельсотрон (англ. Railgun) — снайперська розробка строггів.
 • Розрядник (англ. Lightning Gun) — експериментальна розробка строггів. Стріляє розрядом електрики.
Генератор Темної Матерії використовується проти Вартового мережі
 • Генератор темної матерії (англ. Dark Matter Generator або англ. Dark Matter Gun) — найпотужніша ручна зброя з розроблених строггами. Дана зброя має дуже багато спільного з BFG-9000 з Doom 3, на графічному рушії якого розроблений Quake 4.
 • Вогнемет (англ. Flamethrower, в оригінальній версії Napalm Gun — напалмова зброя) — потік завдає безперервних ушкоджень, поки не зникне.

Мультиплеєр[ред.ред. код]

Геймплей в мультиплеєрі Quake 4 являє собою практично той же Quake III, тільки більш швидкісний і насичений стріляниною. Одні гравці вважають це перевагою, інші ж вважають за найкраще Quake III, з повільнішою і «тактовнішою» грою. Швидкість у Quake 4 досягається в першу чергу за рахунок таких чинників, як компактність карт (мультиплєєрних рівнів), великий розмір моделі персонажа і особливості пересування.

Quake 4 фактично увібрав у себе все найкраще, що було в попередніх іграх серії Quake: є елементи фізики пересування з Quake 3 CPMA, QuakeWorld, за основу взято класичний Quake III. Крім того, Quake 4 представив нововведення — так зване ковзання, яке в комбінації з іншими способами прискорення дозволяє гравцеві розганятися до запаморочливих швидкостей.

Зброя і баланс ідентичні зброї в Quake III, з невеликими коректуваннями затримок, які в більшості ігрових ситуацій зміщують перевага на користь атакуючого гравця.

Турнірний мод Q4MAX додає в мультиплеєр Quake 4 багато додаткових можливостей, які не зустрічалися раніше навіть у найвідоміших модах для Quake 3, таких як OSP і CPMA. Він також став популярний серед кіберспортсменів і використовується в якості офіційного турнірного мода при проведенні чемпіонатів, наприклад, в Cyberathlete Professional League.

Мультиплеєр Quake 4 має і недоліки. Основним недоліком вважається те, що розробники випустили гру занадто рано, з безліччю багів в мультиплеєрі й поганим балансом. За допомогою патчів і виправлень, завдяки старанням id Software, через 8 місяців після виходу гра була серйозно допрацьована і виправлена, але за цей час багато любителів мультиплеєра Quake відвернулися від неї.

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • Яка б не була зброя в руках у гравця, в скриптових сценах гри герой майже завжди тримає автомат. Лише на рівні «Медичні лабораторії строггів» він тримає в руках дробовик.
 • Символ підрозділу «Ворон» виглядає, як логотип компанії Raven SoftWare.
 • Всі бійці підрозділу «Ворон» носять прізвища розробників гри.
 • На рівні „Операція «Наступ»“ Капрал Спенсер (Загін «Барсук») запитує: «… А що сталося з іншими бійцями вашого загону?». На рівнях «Бункер ППО» і «Центр Очищення» можна знайти тіла невідомих бійців взводу «Носоріг».

Також на рівні «станція вагонеток» в одній з кімнат можна знайти монітор. Якщо трохи почекати і подивитися в монітор то можна побачити пораненого в голову солдата, над яким схилився інший солдат. В обох емблема підрозділу «Носоріг».

Проте ні в човнику «Носорогів» при висадці на Строггос, ні під час інструктажів ці солдати не з'являються. Це дозволяє припустити, що підрозділ «Носоріг» складається як мінімум з двох загонів (всі інші земні підрозділи також діляться на загони).

 • Кораблі військово-космічного флоту Землі дещо нагадують кораблі з всесвіту Warhammer 40,000.
 • Сцена висадки земних військ на Строггос (на початку гри) нагадує аналогічний епізод з фільму Зоряний Десант.
 • Попри те, що дія гри розгортається всього через кілька тижнів після подій Quake 2, строгги встигли повністю змінити дизайн.
 • У Quake 4 згадується про Quake 2. У вступному ролику Quake 4 лейтенант Восс каже: «Якийсь солдат сам убив лідера строггів — Макрона.» Це солдатів Біттерман з Quake 2. Також на рівні «Операція Наступ», на борту корабля, рядовий Бебкок каже «Хлопець, який вбив Макрона, заслужив орден і пару років відпустки».
 • Будь-який NPC в грі володіє величезною силою в рукопашній сутичці. Наприклад простий десантник здатний двома ударами ліктя знищити гладіатора.

Посилання[ред.ред. код]