Quake 4

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Quake 4
420px-Quake 4 cover.jpg
Розробник США Raven Software
В співробітництві з
США id Software
Видавець США Activision
США Bethesda Softworks (перевидання)
Дистриб'ютор Activision
Локалізатор Росія 1C
Продюсер Tim Willits
Геймдизайнер Jim Hughes
Програміст Rick Johnson
Jeffrey Newquist
Композитор Кріс Вренна
Частина серії Quake
Попередня гра серії Quake III Arena
Дата випуску
Версія 1.4.2
Українська локалізація Ні
Жанр(и) Шутер від першої особи
Віковий
рейтинг
ESRB: Від 17 років
BBFC: Від 18 років
USK: Від 16 років
PEGI: Від 18 років
Платформа Microsoft Windows, Mac OS X, Linux, Xbox, Xbox 360
Рушій гри id Tech 4
Режим гри Однокористувацька гра, багатокористувацька гра
Носій CD-ROM, DVD, Steam
Системні
вимоги

Мінімальні вимоги:

 • Pentium 4/Athlon XP 2 ГГц
 • 512 МБ пам'яті
 • 3D-прискорювач з 64 МБ пам'яті
 • 3 ГБ на вінчестері

Рекомендовані вимоги:

 • Pentium 4/Athlon XP 3 ГГц
 • 1 ГБ пам'яті
 • 3D-прискорювач з 256 МБ пам'яті
 • 3 ГБ на вінчестері
Сайт quake4game.com

Quake 4науково-фантастична відеогра жанру шутера від першої особи, розроблена Raven Software при безпосередній підтримці id Software і видана Activision в 2005 році. У грі використовується дещо модифікований ігровий рушій Doom 3. Сюжетно є продовженням Quake II, оповідаючи про наступний етап війни землян з чужопланетними загарбниками строггами.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Бій генератором темної матерії проти строггівського Вартового мережі

Основи[ред. | ред. код]

Як і в попередніх іграх серії Quake, гравець виступає в ролі бійця, що бореться з численними ворогами шляхом стрілянини. Місцями йому доводиться також керувати військовою технікою, щоб супроводити союзників або розчистити плацдарм. Quake 4 надає вищий, ніж у попередниць, рівень графіки, користання більшої кількості світлих і барвистих територій, завдяки поліпшенням у роботі світла й тіні. На відміну від Quake і Quake II, сюжетно обумовлені великі відкриті простори, на яких демонструється ведення бою з ворожою технікою. Було вдосконалено штучний інтелект напаників: у деяких розділах рівень здоров'я і броні допомагають відновити напарники із загону - медики та інженери. Крім того, як і в традиційній командній грі,супровідні десантники надають значну вогневу підтримку.

Ігровий рушій гри в порівнянні з Doom 3 зазнав ряду змін, що дозволило досягти вищої продуктивності на оптимальних для поточної системи налаштувань гри.

Зброя[ред. | ред. код]

У цій грі використовується така зброя:

 • Бійцівська рукавиця (англ. Gauntlet) — початкова зброя в мультиплеєрі, являє собою рукавичку з циркулярною пилкою. Завдає середніх ушкоджень, але вимагає близького контакту з ворогом.
 • Бластер (англ. Blaster) — футуристичний аналог пістолета зі схожим призначенням. Порівняно слабка зброя, що дається відпочатку, але яка має нескінченний боєзапас, не вимагає перезарядки і напів-атоматично влучає в ціль.
 • Кулемет (англ. Machinegun) — стандартна зброя піхотних військ землян і створених із них строггів. Скорострільна зброя, що завдає додаткових ушкоджень строггам і обладнана ліхтариком. Кулемет універсальний за застосуванням, ефективний проти більшості ворогів і дозволяє навіть збивати ракети.
 • Дробовик (англ. Shotgun) — зброя солдатів-землян для бою проти піхоти на ближній дистанції, але малоефективна на великій відстані.
 • Гранатомет (англ. Grenade Launcher) — ефективний проти броньованих ворогів і груп противників, але наділений малоюб скорострільністю. Випущений снаряд детонує або при контакті з тілом супротивника, або через 2,5 секунди після пострілу.
 • Гіпербластер (англ. Hyperblaster) — могутня зброя солдатів Землі, яка стріляє чергами високотемпературної плазми. Має хорошу скорострільність, вогневу міць і малий розкид пострілів. Однак швидкість зарядів порівняно низька, що робить гіпербластер малоефіективним проти далеких і швидких цілей.
 • Цвяхомет (англ. Nailgun) — строггівська зброя, що вистрілює шипами. Ефективний на середній дистанції, його постріли дуже сильні, але повільні і перед стріляниною зброя мусить кілька секунд розкручуватися.
 • Ракетна установка (англ. Rocket Launcher) — завдає атаки по площі, що робить її ефективною як проти груп ворогів, так і босів. При великій забійності, зброя стріляє дуже повільно.
 • Рельсотрон (англ. Railgun) — снайперська розробка строггів. Здатна з одного пострілу вбити більшість ворогів, але після кожного пострілу перезаряджається і має малий магазин.
 • Блискавкова рушниця (англ. Lightning Gun) — експериментальна розробка строггів, що стріляє безперервним променем. Не потребує перезарядки, проте дуже швидко вичерпує боєзапас. Здатна скидати ворожі силові щити і паралізувати противників.
 • Генератор темної матерії (англ. Dark Matter Generator або англ. Dark Matter Gun) — найпотужніша ручна зброя з розроблених строггами. Дана зброя має дуже багато спільного з BFG-9000 з Doom 3. Володіє найвищою забійністю, широким радіусом ураження, ефективна проти всіх типів ворогів, але має дуже низьку скорострільність і великий час перезарядки.
 • Вогнемет (англ. Flamethrower, в оригінальній версії Napalm Gun — напалмова зброя) — зброя тільки для мультиплеєру, що стріляє липкими згустками палаючої рідини. Рідина налипає на стіни й підлогу і вражає ворогів весь часи, поки вони контактують з нею.

Мультиплеєр[ред. | ред. код]

Геймплей в мультиплеєрі Quake 4 аналогічний Quake III, тільки більш швидкісний і насичений стріляниною. Швидкість у Quake 4 досягається в першу чергу за рахунок таких чинників, як компактність карт (мультиплєєрних рівнів), великий розмір моделі персонажа і особливості пересування.

Quake 4 увібрала себе все найкраще, що було в попередніх іграх серії Quake: є елементи фізики пересування з Quake 3 CPMA, QuakeWorld, за основу взято класичну Quake III. Крім того, Quake 4 представлено нововведення — так зване ковзання, яке в комбінації з іншими способами прискорення дозволяє гравцеві розганятися в русі.

Зброя і баланс ідентичні зброї в Quake III, з невеликими коректуваннями затримок, які в більшості ігрових ситуацій зміщують перевага на користь нападників.

Турнірний мод Q4MAX додає в мультиплеєр Quake 4 багато додаткових можливостей, які не зустрічалися раніше навіть у найвідоміших модах для Quake 3, таких як OSP і CPMA. Він також став популярний серед кіберспортсменів і використовується як офіційний турнірний мод при проведенні чемпіонатів, наприклад, в Cyberathlete Professional League.

Мультиплеєр Quake 4 має і недоліки. Основним вважається те, що розробники випустили гру занадто рано, з безліччю багів в мультиплеєрі й поганим балансом. За допомогою патчів і виправлень, завдяки старанням id Software, через 8 місяців після виходу гра була серйозно допрацьована і виправлена, але за цей час багато любителів мультиплеєра Quake відвернулися від неї.

Сюжет[ред. | ред. код]

Частина перша. Посадка «Ганнібала». Через декілька тижнів після фіналу другої частини Quake військове командування Земної Федерації, довідавшись про переполох в стані ворога, вирішило не зволікати і спорядило другу ударну армію. Гравець виступає в ролі десантника спецзагону «Носоріг» (англ. Rhino squad), капрала Метью Кейна, який бере участь в контратаці на столичну планету строггів Строггос. Однак на підльоті до планети більшість кораблів збивають вороги і десант розкидає місцевістю. Кейн розшукує вцілілих товаришів та пробивається крізь траншеї до системи ППО. Він зустрічає мінера, якого супроводить до ангару, щоб знищити зброю строггів і дати кораблеві «Ганнібал» безпечно сісти на планету.

Частина друга. Метью Кейн отримує перевагу. Метью піднімається на борт «Ганнібала», де його зброю вдосконалюють, і отримує наступне завдання. Йому доручають супроводити крізь каньйон конвой, який обстрілюють строгги. Шлях перегороджують лазери, тож Кейн вирушає на пошуки інженера. В глибині ворожих споруд він знаходить шуканого спеціаліста і допомагає відбитися від строггів. Подорож провожується, капрал захищає конвой та стикається з павкоподібним роботом Збірником, якого з боєм долає.

Метью досягає концентратора зв'язку строггів, де лишається забезпечити його перевантаження, що спричинить вибух. Завадити цьому прибувають все більші війська, та зрештою капрал втрачає сили і його беруть у полон.

Кейн отямлюється на заводі з виробництва кіборгів, де полонених людей перетворюють на нових строггів. Метью піддають болісним операціям: вживллють у тіло механізми, відрізають ноги і замінюють їх протезами. Останнім етапом стає перезапис особистості, але тут земляни нападають на завод і капралу вдається уникнути останньої операції. Втікши з конвейєра, він отримує доступ до строггівської зброї та аптечок. Боєць береться до бою проти строггів і знищує обладнання заводу.

Герой прямує крізь численних ворогів до союзників, дорогою рятуючи деяких побратимів. Але він не встигає врятувати лейтенанта Восса, якого строгги перетворюють на кіборга, і змушений його вбити. Прибуває десантний літак і забирає Кейна.

Частина третя. Остання надія людства. Бійці «Ганнібала» приймають Метью, хоча й побоюються його після кіборгізації. Починається штурм ядра зв'язку строггів та пошуки їхнього лідера Макрона. Кейна доставляють до сховища даних, де йому доводиться відкривати шлях для решти військ. Користуючись потягом і системою телепортів, він пробивається усе вглиб та зустрічається з Вартовим мережі, якого знищує і заходить до центра керування кіборгами — Нексуса.

Метю опиняється сам проти Макрона, якого захищають численні кіборги. Він долає його завдяки силі зброї та кмітливості, після чого постає перед Мозком Нексуса. Розстрілявши цей центр керування строггами, капрал повертається на борт «Ганнібала». Він отримує вітання вцілілих бійців загону «Носоріг», але невдовзі йому доповідають про нове завдання.

Посилання на інші твори[ред. | ред. код]

 • У Quake 4 згадується про Quake II. У вступному ролику Quake 4 лейтенант Восс каже: «Якийсь солдат сам убив лідера строггів — Макрона.» Це — солдат Біттерман з Quake II. Також на рівні «Операція Наступ», на борту корабля, рядовий Бебкок каже «Хлопець, який вбив Макрона, заслужив орден і пару років відпустки».
 • Антураж землян (космічні кораблі, військова техніка, знаряддя орбітальної оборони і т. д.) запозичений з фільму «Зоряний десант», а загальний дизайн строггів і їх техніки (особливо живих комп'ютерів з людських частин тіла) виконаний у стилі біомеханоїдів Ґіґера.
 • Символ підрозділу «Ворон» виглядає, як логотип компанії Raven SoftWare.
 • Всі бійці підрозділу «Ворон» носять прізвища розробників гри.
 • Кораблі військово-космічного флоту Землі дещо нагадують кораблі з всесвіту Warhammer 40,000.
 • Сцена висадки земних військ на Строггос (на початку гри) нагадує аналогічний епізод з фільму "Зоряний Десант".

Відомі помилки та неточності[ред. | ред. код]

 • Попри те, що дія гри розгортається всього через кілька тижнів після подій Quake 2, строгги мають цілковито інший дизайн.
 • На рівні „Операція «Наступ»“ Капрал Спенсер (Загін «Барсук») запитує: «… А що сталося з іншими бійцями вашого загону?». На рівнях «Бункер ППО» і «Центр Очищення» можна знайти тіла невідомих бійців взводу «Носоріг». Також на рівні «станція вагонеток» в одній з кімнат можна знайти монітор. Якщо трохи почекати і подивитися в монітор то можна побачити пораненого в голову солдата, над яким схилився інший солдат. В обох емблема підрозділу «Носоріг». Проте ні в човнику «Носорогів» при висадці на Строггос, ні під час інструктажів ці солдати не з'являються. Це дозволяє припустити, що підрозділ «Носоріг» складається як мінімум з двох загонів (всі інші земні підрозділи також діляться на загони).
 • Яка б не була зброя в руках у гравця, в скриптових сценах гри герой майже завжди тримає автомат. Лише на рівні «Медичні лабораторії строггів» він тримає в руках дробовик.
 • Будь-який NPC в грі володіє нереалістично великою силою в рукопашній сутичці. Наприклад простий десантник здатний двома ударами ліктя знищити гладіатора.

Посилання[ред. | ред. код]