Quake 4

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Quake 4

420px-Quake 4 cover.jpg

Розробник США Raven Software
В співробітництві з
США id Software
Видавець США Activision
США Bethesda Softworks (перевидання)
Дистриб'ютор Activision
Локалізатор Росія 1C
Продюсер Tim Willits[d]
Геймдизайнер Jim Hughes
Програміст Rick Johnson
Jeffrey Newquist
Композитор Кріс Вренна
Частина серії Quake
Попередня гра серії Quake III Arena
Дата випуску Microsoft Windows
США 18 жовтня 2005
Європейський Союз 21 жовтня 2005
Росія 22 вересня 2006
Польща 14 листопада 2006
Світ 4 серпня 2011 Staem
Європейський Союз 22 червня 2012 (перевидання)

Linux
20 жовтня 2005
Xbox 360
США 18 листопада 2005
Європейський Союз 2 грудня 2005
США 19 червня 2012 (перевидання)
Європейський Союз 29 червня 2012 (перевидання)
OS X OS X
Європейський Союз 24 березня 2006
США 14 квітня 2006

Версія 1.4.2
Українська локалізація Ні
Жанр(и) Шутер від першої особи
Віковий
рейтинг
ESRB: Від 17 років
BBFC: Від 18 років
USK: Від 16 років
PEGI: Від 18 років
Платформа Microsoft Windows, Mac OS X, Linux, Xbox, Xbox 360
Рушій гри id Tech 4
Режим гри Однокористувацька гра, багатокористувацька гра
Носій CD-ROM, DVD, Steam
Системні
вимоги
Мінімальні вимоги:
 • Pentium 4/Athlon XP 2 ГГц
 • 512 МБ пам'яті
 • 3D-прискорювач з 64 МБ пам'яті
 • 3 ГБ на вінчестері

Рекомендовані вимоги:

 • Pentium 4/Athlon XP 3 ГГц
 • 1 ГБ пам'яті
 • 3D-прискорювач з 256 МБ пам'яті
 • 3 ГБ на вінчестері
Сайт quake4game.com

Quake 4науково-фантастична відеогра у жанрі шутер від першої особи, розроблена Raven Software при безпосередній підтримці id Software і видана Activision в 2005 році. У грі використовується дещо модифікований ігровий рушій Doom 3.

Особливості[ред.ред. код]

Ігровий рушій гри в порівнянні з Doom 3 зазнав ряду змін, що дозволило отримати оптимізацію:

 • Немає значного падіння продуктивності на оптимальних для даної системи налаштувань гри.
 • Використання більшої кількості світлих і барвистих територій, завдяки поліпшень у роботі світла і тіні.
 • Є великі відкриті простори, на яких демонструється ведення бою з ворожою технікою.
 • Хороша реалізація побудови та наповнення рівнів, які повністю відповідають загальній технологічній концепції гри.

Для надання більшої інтерактивності як і раніше використані невеликі ролики, коли повністю (іноді частково) відключається управління персонажем, і розробники показують особливості нового повороту сюжету.

На відміну від гри FEAR, що побачила світ в той же час, Quake 4 не може запропонувати гравцеві абсолютно новий рівень штучного інтелекту супротивників. Проте поведінка ворогів у Quake 4 логічно вписується в загальну картину того, що відбувається, в тому числі, їх види атак, в залежності від можливостей.

Ще одна особливість штучного інтелекту проявляється в товаришах головного героя. У ході гри можна підбирати аптечки і броню. У деяких розділах рівень здоров'я і броні допомагають відновити напарники із загону: медики та інженери. Крім того, як і в традиційній командній грі, супроводжуючі гравця десантники надають значну вогневу підтримку.

Сюжет[ред.ред. код]

Сюжет гри являє собою продовження історії битви людства з інопланетною цивілізацією строггів, розпочатої в Quake II. Антураж землян (космічні кораблі, військова техніка, знаряддя орбітальної оборони і т. д.) запозичений з фільму «Зоряний десант», а загальний дизайн строггів і їх техніки (особливо живих комп'ютерів з людських частин тіла) виконаний у стилі біомеханоїдів Гігера. Гравець виступає в ролі десантника спецзагону «Носоріг» (англ. Rhino squad), капрала Метью Кейна, який бере участь в контратаці на столичну планету строггів.

Початок сюжету відбувається через декілька тижнів після фіналу другої частини Quake. Військове командування Земної Федерації, довідавшись про переполох в стані ворога, вирішило не зволікати і спорядило другу ударну армію, в бойове завдання якої входило повне знищення ядра зв'язку та лідерів строггів.

При підльоті, вже в атмосфері, десантний човник загону Кейна збивають, але бравому десантникові вдається вижити. Тепер його завдання — проникнути в ядро ​​і знищити вузол зв'язку ворожого колективного розуму. Всі сили Строггосу кинуті на те, щоб зупинити відважних землян.

Ворог сильний, небезпечний і підготований. На його боці воюють не тільки кіборги і механоіди, але й колишні земляни, яких у полоні піддали мутаціям. Головний герой покликаний помститися за них і зняти загрозу, що нависла над людством.

Рівні[ред.ред. код]

Quake 4 розбитий на три частини, що нараховують у загальному 31 главу.

Частина перша. Посадка «Ганнібала». Головне завдання — забезпечити безпечну посадку на поверхню Строггос МКЦ «Ганнібал» з основними силами і координаційним центром на борту.

Частина друга. Меттью Кейн отримує перевагу. Головне завдання — прикриття конвою тактичного загону для знищення центру зв'язку противника.

Частина третя. Остання надія людства. Командування Земної Федерації готує масштабну атаку на головну базу строггів на планеті. Головне завдання — знищити Макрона і Мозок Нексуса — центральної мережі строггів.

Зброя[ред.ред. код]

В грі використовується наступна зброя:

 • Бензопила (англ. Chainsaw) — являє собою рукавичку по лікоть довжиною, яку надягають на руку. На кінці, над кистю, розташована циркулярна пила.
 • Бластер (англ. Blaster) — по суті, футуристичний аналог пістолета зі схожим призначенням.
 • Автомат (англ. Machinegun) — стандартна зброя піхотних військ землян.
 • Дробовик (англ. Shotgun) — найкраща зброя солдатів-землян для бою на ближній дистанції, але малоефективна на великій відстані.
 • Гранатомет (англ. Grenade Launcher) — випущений снаряд детонує або при контакті з тілом супротивника, або через 2,5 секунди після пострілу.
 • Гіпербластер (англ. Hyperblaster) — могутня зброя солдатів Землі, яка стріляє чергами високотемпературної плазми. Має хорошу скорострільність і вогневу міць.
 • Цвяхомет (англ. Nailgun) — має магазин на 50 цвяхів. Ефективний на середній дистанції.
 • Ракетна установка (англ. Rocket Launcher) — застосовується проти поодиноких сильних супротивників і проти босів.
 • Рельсотрон (англ. Railgun) — снайперська розробка строггів.
 • Розрядник (англ. Lightning Gun) — експериментальна розробка строггів. Стріляє розрядом електрики.
Генератор Темної Матерії використовується проти Вартового мережі
 • Генератор темної матерії (англ. Dark Matter Generator або англ. Dark Matter Gun) — найпотужніша ручна зброя з розроблених строггами. Дана зброя має дуже багато спільного з BFG-9000 з Doom 3, на графічному рушії якого розроблений Quake 4.
 • Вогнемет (англ. Flamethrower, в оригінальній версії Napalm Gun — напалмова зброя) — потік завдає безперервних ушкоджень, поки не зникне.

Мультиплеєр[ред.ред. код]

Геймплей в мультиплеєрі Quake 4 являє собою практично той же Quake III, тільки більш швидкісний і насичений стріляниною. Одні гравці вважають це перевагою, інші ж вважають за найкраще Quake III, з повільнішою і «тактовнішою» грою. Швидкість у Quake 4 досягається в першу чергу за рахунок таких чинників, як компактність карт (мультиплєєрних рівнів), великий розмір моделі персонажа і особливості пересування.

Quake 4 фактично увібрав у себе все найкраще, що було в попередніх іграх серії Quake: є елементи фізики пересування з Quake 3 CPMA, QuakeWorld, за основу взято класичний Quake III. Крім того, Quake 4 представив нововведення — так зване ковзання, яке в комбінації з іншими способами прискорення дозволяє гравцеві розганятися до запаморочливих швидкостей.

Зброя і баланс ідентичні зброї в Quake III, з невеликими коректуваннями затримок, які в більшості ігрових ситуацій зміщують перевага на користь атакуючого гравця.

Турнірний мод Q4MAX додає в мультиплеєр Quake 4 багато додаткових можливостей, які не зустрічалися раніше навіть у найвідоміших модах для Quake 3, таких як OSP і CPMA. Він також став популярний серед кіберспортсменів і використовується як офіційний турнірний мод при проведенні чемпіонатів, наприклад, в Cyberathlete Professional League.

Мультиплеєр Quake 4 має і недоліки. Основним недоліком вважається те, що розробники випустили гру занадто рано, з безліччю багів в мультиплеєрі й поганим балансом. За допомогою патчів і виправлень, завдяки старанням id Software, через 8 місяців після виходу гра була серйозно допрацьована і виправлена, але за цей час багато любителів мультиплеєра Quake відвернулися від неї.

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • Яка б не була зброя в руках у гравця, в скриптових сценах гри герой майже завжди тримає автомат. Лише на рівні «Медичні лабораторії строггів» він тримає в руках дробовик.
 • Символ підрозділу «Ворон» виглядає, як логотип компанії Raven SoftWare.
 • Всі бійці підрозділу «Ворон» носять прізвища розробників гри.
 • На рівні „Операція «Наступ»“ Капрал Спенсер (Загін «Барсук») запитує: «… А що сталося з іншими бійцями вашого загону?». На рівнях «Бункер ППО» і «Центр Очищення» можна знайти тіла невідомих бійців взводу «Носоріг».

Також на рівні «станція вагонеток» в одній з кімнат можна знайти монітор. Якщо трохи почекати і подивитися в монітор то можна побачити пораненого в голову солдата, над яким схилився інший солдат. В обох емблема підрозділу «Носоріг».

Проте ні в човнику «Носорогів» при висадці на Строггос, ні під час інструктажів ці солдати не з'являються. Це дозволяє припустити, що підрозділ «Носоріг» складається як мінімум з двох загонів (всі інші земні підрозділи також діляться на загони).

 • Кораблі військово-космічного флоту Землі дещо нагадують кораблі з всесвіту Warhammer 40,000.
 • Сцена висадки земних військ на Строггос (на початку гри) нагадує аналогічний епізод з фільму Зоряний Десант.
 • Попри те, що дія гри розгортається всього через кілька тижнів після подій Quake 2, строгги встигли повністю змінити дизайн.
 • У Quake 4 згадується про Quake 2. У вступному ролику Quake 4 лейтенант Восс каже: «Якийсь солдат сам убив лідера строггів — Макрона.» Це — солдат Біттерман з Quake 2. Також на рівні «Операція Наступ», на борту корабля, рядовий Бебкок каже «Хлопець, який вбив Макрона, заслужив орден і пару років відпустки».
 • Будь-який NPC в грі володіє величезною силою в рукопашній сутичці. Наприклад простий десантник здатний двома ударами ліктя знищити гладіатора.

Посилання[ред.ред. код]