Doom II: Hell on Earth

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Doom II: Hell on Earth

Doom II - Hell on Earth Coverart.png

Розробник id Software
Видавець GT Interactive (DOS/Windows), Activision (Game Boy Advance, Steam), Tapwave, Inc. (Zodiac)
Дистриб'ютор CDV (Germany), GT Interactive, Valve Corporation (Steam), Virgin Interactive Entertainment Ltd. (Europe)
Частина серії Doom
Попередня гра серії Doom
Наступна гра серії Doom 3
Дата випуску 10 жовтня 1994 року
Ліцензія shareware і GNU General Public License
Версія 1.9
Жанр Шутер від першої особи
Вікові
рейтинги
ELSPA: 18+
ESRB: M (T for GBA)
BBFC: 15
OFLC: MA15+
USK: 16+ (GBA)(ELSPA) 11+ (GBA)
Платформа Game Boy Advance, NeXT Computer, DOS, Microsoft Windows, PlayStation 3 і Linux
Рушій гри id Tech 1
Режим гри Багатокористувацька гра, одиночна гра і Кооперативна гра
Носій 3½" floppy disk, CD
Сайт http://bethsoft.com/en-us/games/doom_2

Doom II: Hell on Earthвідеогра, шутер від першої особи, розроблена компанією id Software. Випущена для IBM PC 10 жовтня 1994 року. Є продовженням популярної і революційної гри Doom, яка вийшла в світ роком раніше. В 1995 році Doom II виграла премію Origins Award в номінації «Найкраща відеогра в стилі фентезі та наукової фантастики 1994 року». На відміну від Doom, яка поширювалася за shareware-схемою за поштовими замовленнями, Doom II продавалася в магазинах.

Сюжет[ред.ред. код]

Дія гри починається незабаром після подій Doom. Гравець знову керує безіменним морпіхом. Розправи з силами пекла на Фобосі та Деймосі є в оригінальній грі. Опинившись на своїй рідній Землі, він виявляє, що вона теж стала жертвою навали монстрів.

Протягом 30 рівнів (не рахуючи двох секретних) гравець знову стикається з пекельними полчищами. У якийсь момент він дізнається, що нечисленні земляни, що вижили, знаходяться в космопорті. З його допомогою вони рятуються на транспортному кораблі. Герой залишається єдиною живою істотою на планеті і спокійно чекає смерті, задоволений тим, що людська цивілізація врятована і зможе знову відродитися десь у глибинах космосу. Але кілька хвилин по тому він отримує повідомлення від втікачів про те, що вони знайшли місце, звідки у нашу реальність вторглися сили пекла. Морпіх добирається до брами між вимірами, але не бачить способу закрити їх. У пошуках рішення він відправляється в пекло. Врешті-решт герой знаходить житло величезного демона і вбиває його. В агонії демон руйнує пекло, і вторгнення на Землю припиняється.

Ігрові нововведення[ред.ред. код]

Doom IIне сильно відрізнялася від попередниці ні в плані технологій, ні в галузі графіки, ні у сфері геймплея. Суть гри як і раніше полягала в тому, щоб шукати спосіб перейти з одного рівня на інший, по дорозі знищуючи монстрів.

Основною відмінністю від оригінальної гри стали нові різновиди противників. Єдиною новою зброєю став двоствольний дробовик, який дає залп з 21 дробинки замість семи звичайного дробовика, що робить його особливо ефективним проти демонів, какодемонів та інших монстрів середнього розміру, при стрільбі по віконних прорізах і на ближній дистанції, але після цього досить довго перезаряджається.

Єдиним новим предметом є мегасфера (megasphere), сіра куля, яка збільшує показники здоров'я і броні гравця до 200%.

Невеликим нововведенням у сфері геймплея можна вважати те, що замість трьох невеликих епізодів, які можна проходити в будь-якому порядку, гра містить один великий епізод із періодичними текстовими сюжетними вставками. Це означає, що гравець не позбавляється зброї, патронів і броні з початком нового епізоду.

Як і в Doom, дизайн рівнів змінюється в міру розвитку сюжету. Наприклад, на Землі морпіх бореться на військових об'єктах та на вулицях міст. Дизайнери постаралися на славу і створили три десятки різноманітних рівнів — від невеликих «арен» типу карт, до заплутаних лабіринтів. Фінальний рівень вийшов не дуже складним в оформленні, і при цьому досить жорстким у геймплеї, що не дозволяє розслабитися ні на секунду.

Doom II була дуже добре прийнята критиками і гравцями. Кількість проданих копій досягла двох мільйонів. На той момент це була комерційно найуспішніша гра id Software.

На основі цієї гри був розроблений Final Doom .

Версії гри[ред.ред. код]

Doom II випускався у версіях 1.666, 1.7, 1.8 і 1.9. Кодова назваcommercial. У Росії найбільше була поширена не підтримувана id Software версія 1.666 від 25 серпня 1994 року (офіційна версія 1.666 датується 28 серпня).

Також існують порти Doom під різні ігрові приставки. Спільними силами Id і Microsoft Doom 2 був портовано під Windows.

Див також Список портів серії Doom

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • Якщо витягти звук, який говорить «образ гріха» (Icon of Sin) в Doom II, і програти його у зворотному напрямку, вийде «To win the game, you must kill me, John Romero» (« Щоб пройти гру, ти повинен вбити мене, Джона Ромеро»). В отворі в голові «образу гріха», до якого треба запустити ракети, дійсно є спрайт голови Ромеро на колу (його можна побачити тільки набравши код ходіння крізь стіни).
  • У грі є два секретні рівні, під номерами 31 і 32, зроблені на основі рівнів з гри Wolfenstein 3D , першого і останнього рівня з першого епізоду гри. На цих рівнях можна зустрітися з офіцерами в синій формі. Наприкінці 32-го назустріч виходить Кібердемон. Рівні виконані максимально схожими на своїх основоположників, але на новому рівні графіки, аж до секретних кімнат, правда є пара кімнат, яких в оригіналі не було. Вихід на 31-й рівень секретний і перебуває на 15-му рівні (Industrial Zone), вихід на 32-й рівень так само приховано і перебуває на 31-му рівні. Примітно, що для того, щоб закінчити 32-й рівень, треба розстріляти 4-х повішених персонажів гри Commander Keen .
  • Звук монстра Mancubus нагадує російське «А мені мало!». Втім, невідомо, чи є це збігом.
  • На цій грі була написана новеллізація «Гепталогія DOOM у віршах», автор — Кайл Іторр.
  • Рушій Doom 2 має баг, який призводить до ефекту «примарних монстрів» («ghost monsters»). Коли Arch-Vile воскрешає роздавлений труп, відроджений монстр отримує здатність проходити крізь стіни.

Посилання[ред.ред. код]

Офіційні сайти

' OpenGL-порти: '

Інші порти
  • ZDoom — один з найкращих і функціональних портів.
  • Doom Legacy — офіційний сайт порту Doom Legacy.
  • Chocolate Doom — сайт порту Chocolate Doom.
  • ZDaemon — офіційний сайт порту для гри в Doom по мережі — ZDaemon.
Фанатські сайти
Різне