Doom II: Hell on Earth

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Doom II: Hell on Earth
Doom II - Hell on Earth Coverart.png
Розробник id Software
Видавець GT Interactive (DOS/Windows), Activision (Game Boy Advance, Steam), Tapwave, Inc. (Zodiac)
Дистриб'ютор CDV (Germany), GT Interactive, Valve Corporation (Steam), Virgin Interactive Entertainment Ltd. (Europe)
Мова інтерфейсу англійська мова
Геймдизайнер Джон Ромеро, Sandy Petersen[d], Амерікен МакГі і Shawn Green[d]
Програміст Джон Кармак
Композитор Роберт Принц
Частина серії Doom
Попередня гра серії Doom
Наступна гра серії Doom 3
Дата випуску 10 жовтня 1994 року
Ліцензія shareware, GNU GPL і Власницьке програмне забезпечення
Версія 1.9
Жанр(и) Шутер від першої особи
Вікові
рейтинги
ELSPA: 18+
ESRB: M (T for GBA)
BBFC: 15
OFLC: MA15+
USK: 16+ (GBA)(ELSPA) 11+ (GBA)
Платформа MS-DOS, Linux, Microsoft Windows, Amiga 1200, GBA, Macintosh, PlayStation, Sega Saturn, Tapwave Zodiac
Рушій гри id Tech 1
Режим гри багатокористувацька гра, одиночна гра, кооперативна гра і Deathmatch
Носій 3½" floppy disk, CD
Сайт bethsoft.com/en-us/games/doom_2

Doom II: Hell on Earthвідеогра, шутер від першої особи, розроблена компанією id SoftwareВіивущена для IBM PC 10 жовтня 1994 року. Є продовженням популярної і революційної гри Doom, яка вийшла в світ роком раніше. В 1995 році Doom II виграла премію Origins Award в номінації «Найкраща відеогра в стилі фентезі та наукової фантастики 1994 року». На відміну від Doom, яка поширювалася за shareware-схемою за поштовими замовленнями, Doom II продавалася в магазинах.

Doom II була дуже добре прийнята критиками і гравцями. Кількість проданих копій досягла двох мільйонів. На той момент це була комерційно найуспішніша гра id Software. На її основі була створена Final Doom.

Версія для консолі Sega Saturn яка вийшла в 1997 році, продавалася як перша частина Doom, в меню під режимом Ultimate Doom пропунувалася зіграти в 2 частину.

Ігрові нововведення[ред.ред. код]

Піхотинець продовжує боротьбу з демонами

Doom II мало від попередниці як в плані технологій, так і графікою та ігровим процесом. Суть гри як і раніше полягає в тому, щоб шукати спосіб перейти з одного рівня на інший, по дорозі знищуючи чудовиськ шляхом стрілянини.

Основною відмінністю від оригінальної гри стали нові різновиди противників. Єдиною новою зброєю став двоствольний дробовик, який дає залп з 21 дробинки замість семи звичайного дробовика, що робить його особливо ефективним проти демонів, какодемонів та інших ворогів середнього розміру, при стрільбі по віконних прорізах і на ближній дистанції, але після цього досить довго перезаряджається. Новим предметом стала мегасфера (megasphere), сіра куля, яка при взятті збільшує показники здоров'я і броні гравця до 200%.

Замість трьох невеликих епізодів в Doom, які можна проходити в будь-якому порядку, гра містить один великий епізод із періодичними текстовими сюжетними вставками. Це означає, що гравець не позбавляється добутих зброї, патронів і броні з початком нового епізоду.

Як і в Doom, дизайн рівнів змінюється в міру розвитку сюжету. Наприклад, на Землі протагоніст бореться на військових об'єктах та на вулицях міст. Дизайнери створили три десятки різноманітних рівнів — від невеликих «арен» до заплутаних лабіринтів[1].

Сюжет[ред.ред. код]

Рівні: Entryway, Underhalls, The Gauntlet, The Focus, The Waste Tunnels, The Crusher; Dead Simple, Tricks and Traps, The Pit, Refueling Base, 'O' of Destruction!; The Factory, Downtown, The Inmost Dens, Industrial Zone, Suburbs, Tenements, The Courtyard, The Citadel, Gotcha!; Nirvana, The Catacombs, Barrels o' Fun, The Chasm, Bloodfalls, The Abandoned Mines, Monster Condo, The Spirit World, The Living End, Icon of Sin; Wolfenstein (секретний), Grosse (супер-секретний).

Події гри починаються незабаром після фіналу Doom. Гравець знову керує безіменним піхотинцем. У фіналі попредньої частини розправшись із силами Пекла на Фобосі та Деймосі, він телепортується на Землю, думаючи, що планеті нічого не загрожує. Та озирнувшись, піхотинець бачить палаюче місто. Кинувшись на допомогу, піхотинець зустрічає повтор, як з «поганого фільму жахів».

Демони прориваються у все більших кількостях з невідомого місця й наповнюють Землю і руйнують міста по всій планеті, винищуючи населення та обертаючи його на чудовиськ. Аби врятуватися, людство будує величезний космічний корабель, на якому сподівають втікти.

Однак виявляється, що єдиний космопорт оточений воненною стіною і до нього не може пробитися жоден транспорт. Залишки захисників Землі штурмують космопорт і за допомоги піхотинця знімають вогонь, завдяки чому корабель стартує.

Герой залишається єдиною живою людиною на планеті і спокійно чекає смерті, задоволений тим, що людська цивілізація врятована і зможе знову відродитися десь у глибинах космосу. Але кілька хвилин по тому він отримує повідомлення від втікачів про те, що вони знайшли місце, звідки у нашу реальність вторглися сили Пекла. Морпіх добирається до брами між вимірами, але не бачить способу закрити її. У пошуках рішення він відправляється в Пекло. Врешті-решт герой знаходить Ікону Гріха, чудовисько, яке керує вторгненням. Піхотинець вбиває його, в агонії демон руйнує Пекло, і вторгнення на Землю припиняється.

Піхотинець радіє перемозі, зауважуючи, що відбудувати міста буде не так цікаво, як боротися з демонами[1].

Версії гри[ред.ред. код]

Doom II випускалася у версіях 1.666, 1.7, 1.8 і 1.9. Кодова назваcommercial. Також існують порти Doom під різні ігрові приставки. Спільними силами Id і Microsoft Doom 2 був портовано під Windows.

Див. також Список портів серії Doom

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • Якщо витягти звук, який говорить «Ікона гріха» (Icon of Sin) в Doom II, і програти його у зворотному напрямку, вийде «To win the game, you must kill me, John Romero» («Щоб пройти гру, ти повинен вбити мене, Джоне Ромеро»). В отворі в голові «Ікони гріха», до якого треба запустити ракети, дійсно є спрайт голови Ромеро на палі (його можна побачити тільки набравши код ходіння крізь стіни).
  • У грі є два секретні рівні, під номерами 31 і 32, зроблені на основі рівнів з гри Wolfenstein 3D , першого і останнього рівня з першого епізоду гри. На цих рівнях можна зустрітися з офіцерами в синій формі. Наприкінці 32-го назустріч виходить Кібердемон. Рівні виконані максимально схожими на своїх основоположників, але на новому рівні графіки, аж до секретних кімнат, правда є пара кімнат, яких в оригіналі не було. Вихід на 31-й рівень секретний і перебуває на 15-му рівні (Industrial Zone), вихід на 32-й рівень так само приховано і перебуває на 31-му рівні. Примітно, що для того, щоб закінчити 32-й рівень, треба розстріляти 4-х повішених персонажів гри Commander Keen .
  • Звук монстра Манкубуса нагадує російське «А мне мало!». Втім, невідомо, чи є це збігом.
  • За грою було написано новелізацю «Гепталогія DOOM у віршах», її автор — Кайл Іторр.
  • Рушій Doom II має багґ який призводить до ефекту «примарних монстрів» («ghost monsters»). Коли Архілиходій воскрешає роздавлений труп, відроджений монстр отримує здатність проходити крізь стіни.

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б DOOM II: Instruction manual. id Software. 1994. 

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Офіційні сайти

OpenGL-порти:

Інші порти
  • ZDoom — один з найкращих і функціональних портів.
  • Doom Legacy — офіційний сайт порту Doom Legacy.
  • Chocolate Doom — сайт порту Chocolate Doom.
  • ZDaemon — офіційний сайт порту для гри в Doom по мережі — ZDaemon.
Фанатські сайти