Стахів Володимир Павлович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Володи́мир Па́влович Ста́хів
Володи́мир Па́влович Ста́хів
Володи́мир Па́влович Ста́хів
Міністр Зовнішніх Справ
30 червня 1941 — 12 липня 1941

Народився1910(1910)
с. Бзовиця, Зборівський повіт, Королівство Галичини та Володимирії, Австро-Угорська імперія
Помер1971(1971)
Відомий якжурналіст
Національністьукраїнець
Політична партіяОУНР
Релігіягреко-католик

Володи́мир Па́влович Ста́хів (1910, с. Бзовиця, Зборівський повіт, Королівство Галичини та Володимирії, Австро-Угорська імперія — 1971, Мюнхен, ФРН) — український громадсько-політичний діяч, журналіст і публіцист. Активний член ОУН від 1929. Міністр зовнішніх справ в уряді Українського Державного Правління 1941. Співредактор журналів «До зброї» і «Сучасність». Старший брат Євгена Стахова.

Життєпис

[ред. | ред. код]
Постанова, підписана Ярославом Стецьком та Степаном Бандерою про призначення Володимира Стахіва до складу Українського державного правління

Володимир Стахів народився у селі Бзовиця — нині село в Зборівській міській громаді, Тернопільського району Тернопільської області в родині булавного Української Галицької Армії (УГА), учасника походу на Київ Павла Стахіва (1880—1960).

Закінчив гімназію у Перемишлі в 1930 році, де став членом Пласту, Юнацтва ОУН, а потім і самої ОУН. Згодом став провідником Перемиської округи ОУН, однак через деякий час виїхав до Берліну на політехнічні студії. Під час навчання у Берліні брав активну участь в українському студентському русі, особливо на міжнародному форумі. Редагував (до 1941) бюлетень Української пресової служби українською та німецькою мовами та інформував про українські справи кореспондентів міжнародної преси.

Член Українського державного правління у Львові (1941), відповідальний за зовнішню політику.

Заарештований Гестапо 15 вересня 1941 року, згодом ув'язнений в «бараку» Целленбау нацистського концтабору в Заксенгавзені (до 1944).

На еміграції в Мюнхені. Член проводу Закордонних частин ОУН, член Закордонного проводу УГВР, член Політичної ради ОУНз. Деякий час — голова Спілки українських журналістів на еміграції в Німеччині та Ліги політичних в'язнів.

Головний редактор газет «Українська трибуна», «Сучасна Україна», співредактор журналів «До зброї» і «Сучасність».

Помер 1971 року в Мюнхені.

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]