Ця стаття потребує істотної переробки. Можливо, її необхідно доповнити, переписати або вікіфікувати. Пояснення причин та обговорення — на сторінці Вікіпедія: Статті, що необхідно поліпшити.
Тому, хто додав шаблон: зважте на те, щоб повідомити основних авторів статті про необхідність поліпшення, додавши до їхньої сторінки обговорення такий текст: {{subst:поліпшити автору|Хорезмська мова|1 липня 2024}} ~~~~, а також не забудьте описати причину номінації на підсторінці Вікіпедія:Статті, що необхідно поліпшити за відповідний день.(1 липня 2024)
Хорезмська мова (хорезмсько-тюркська мова) входить до огузської (південно-західної) групи східноогузької підгрупи тюркських мов. Хорезмська мова почала утворюватися внаслідок тюркізації мови хорезмійців, після того як у 1220 році, під навалою військ Чингізхана держава Хорезмшахів розпалася. 2-а половина 14 ст. стала остаточним періодом, повної тюркізації мови хорезмійців. Мова стає державною і використовується як державна в Хівинському ханстві до 1920 року.
До хорезмської мови також відносять деякі говори на північному заході і південному заході Узбекистану і дві говірки Казахстану.
1класифікація мови або мовної групи спірна; 2 застосування терміну «мова» суперечливо (див. Проблема «мова чи діалект»); † мертві, які розділились чи змінились; (†) можливо вимерлі мови; ‡ змішані мови