Ініціація (обряд)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ініціація у масонів. 18-те сторіччя

Ініціа́ція (від лат. initiatio «посвячення») — звичай, що був широко поширений у первісних і традиційних суспільствах народів світу, суть якого полягає у переведенні юнаків і юнок у дорослі вікові класи. Ініціація мала на меті підготовку підліткового покоління до виробничого, суспільного, шлюбного і духовного життя в межах своєї групи. Зазвичай ініціації полягали в різноманітних випробовуваннях на фізичну силу, спритність, а іноді і витривалість. Нерідко ініціації супроводжувалися фізичним болем, тортурами, різного роду операціями над статевими органами.

Залишки ініціацій збереглися у народів Тропічної Африки. Пережитками ініціацій можна вважати звичай обрізання в ісламі та іудаїзмі, також обряд хрещення у християнстві.

Дівоча ініціація[ред.ред. код]

Стосовно українок В. Балушко обрядами називав уміння варити різні страви, зокрема кашу, виконувати таку жіночу роботу, як прядіння, шиття, вишивання, плетіння тощо[1]. Символіка переведення дівчини в статус жінки [для українців] є набагато виразнішою й багат­шою, несе в собі більше смислового навантаження, вказує Т. Леньо. Жінки, досягнувши відповідного віку, стають носіями і хранительками традицій. Чоловіки менш консервативні, у їхніх діях більше імпровізації, вони швидше реагують на зміни в навколишній дійсності[2].

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Народы мира. Историко-этнографический справочник, М.: «Советская энциклопедия», 1988, стор. 580 (стаття «Инициации»)


Релігія Це незавершена стаття про релігію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.