Геттінгенський університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ґеттінґенський університет
Georg-August-Universität Göttingen
Göttingen Aula May06.jpg
Велика зала
Заснований 1734
Розташування Ґеттінґен, Нижня Саксонія, Німеччина
Студентів 24000
Сайт www.uni-goettingen.de

Ґеттінґенський університет (нім. Georg-August-Universität Göttingen) — вищий навчальний заклад в місті Ґеттінґен у Німеччині. Уважається одним із найпрестижніших у країні та світі.

Заснований у 1734 р. англійським королем Ґеорґом II, відкритий у 1737 р.

Заснування[ред.ред. код]

У 1734 р. Ґеорґ II, король Великобританії та курфюрст Ганновера, віддав наказ своєму прем'єр-міністрові Ґерлахові Адольфу фон Мюнхгаузену заснувати в Ґеттінґені університет, щоб в епоху європейського Просвітництва нести у життя ідеї академічної свободи. Заснований університет спочатку мав чотири класичні факультети: теології, права, філософії та медицини.

Сьогодення[ред.ред. код]

На сьогодні університет складається з 13 факультетів. У ньому навчається приблизно 24 тис. студентів. В університеті працює понад 2500 викладачів і наукових співробітників, яким допомагає технічний та адміністративний персонал чисельністю понад 10 тис. осіб. Розширення університету в післявоєнну добу призвело до розбудови нового університетського містечка на околицях міста. Архітектура старого університету досі збереглася в Auditorium Maximum (1826/1865) та Великій залі (1835/1837), розташованих на Вільгельмсплатц.

Міжнародна репутація університету стала результатом плідної праці численних визначних науковців, на честь котрих у місті встановлено чимало статуй, відкрито меморіальні дошки. Сорок п'ять лауреатів Нобелівської премії, які навчалися або викладали тут, визначні особи з колишніх студентів заслужено здобули для університету місце в історії.

Знамениті люди[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Освіта Це незавершена стаття про освіту.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.