КаучСерфінг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«КаучСерфінґ» (англ. CouchSurfing, абревіатура: CS)  — одна з найбільших всесвітніх мереж гостинності, реалізованих у вигляді онлайн-сервісу. Об'єднує більше 2 мільйонів людей в 238 країнах (станом на липень 2010). Учасники безкоштовно діляться один з одним місцем для ночівлі під час подорожей, організовують спільні подорожі та розвивають культурний взаємообмін.

Дослівно з англійської назва сайту «couch surfing» перекладається як «мандрівка диванами».

Ідея[ред.ред. код]

Місією CouchSurfing є «створення надихаючого досвіду». Ідея полягає в тому, аби активізувати міжкультурний обмін через спілкування людей у дружній неформальній обстановці. Це дає можливість реалізувати природне бажання пізнавати щось нове, обмінюватися знаннями і досвідом у різних сферах життя. У тому числі, завдяки такому спілкуванню людей з різних країн, представників різних культур і національностей, вони мають можливість поглянути на численні міжнародні проблеми з різних точок зору, навчитися толерантності.

Принцип роботи[ред.ред. код]

Кількість зареєстрованих учасників CouchSurfing за країнами

На сайті є можливість безкоштовної реєстрації, всі функції стають доступними відразу після реєстрації.

Профіль учасника[ред.ред. код]

У своєму профілі учасник може розповісти про свої захоплення, досвід подорожей, володіння мовами, розмістити фотографії та інше. Також там вказується чи може учасник приймати гостей. Якщо може, то він вказує кількість, бажану стать гостей, умови проживання, який транспорт ходить до його будинку тощо Якщо ж учасник не має можливості приймати гостей, то він може поставити статус «готовий зустрітися і поспілкуватися». Також у профілі користувача відображаються відгуки про нього інших учасників, посилання на профілі його друзів, його внесок у розвиток проекту тощо.

Пошук місця, де можна зупинитися[ред.ред. код]

Зареєстрованим учасникам доступний пошук по анкетах за різними параметрами: географічне положення, інформація про учасника, можливість прийняти гостей тощо

Мови[ред.ред. код]

До 2012 року була повноцінна українська версія сайту. Проте основна мова проекту — англійська, нею і відбувається більша частина спілкування між учасниками.

Безпека[ред.ред. код]

На проекті CouchSurfing багато уваги приділяється забезпеченню безпеки учасників. Для цього існує низка інструментів, що дають можливість дізнатися думку інших учасників про певного користувача, система верифікації імені та адреси користувача. Крім цього, періодично адміністрація сайту розсилає всім учасникам інформацію про правила безпеки або про виявлених шахраїв.

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]