КаучСерфінг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«КаучСерфінґ» (англ. CouchSurfing, абревіатура: CS)  — одна з найбільших всесвітніх мереж гостинності, реалізованих у вигляді онлайн-сервісу. Об'єднує більше 2 мільйонів людей в 238 країнах (станом на липень 2010). Учасники безкоштовно діляться один з одним місцем для ночівлі під час подорожей, організовують спільні подорожі та розвивають культурний взаємообмін.

Дослівно з англійської назва сайту «couch surfing» перекладається як «мандрівка диванами».

Ідея[ред.ред. код]

Місією CouchSurfing є «створення надихаючого досвіду». Ідея полягає в тому, аби активізувати міжкультурний обмін через спілкування людей у дружній неформальній обстановці. Це дає можливість реалізувати природне бажання пізнавати щось нове, обмінюватися знаннями і досвідом у різних сферах життя. У тому числі, завдяки такому спілкуванню людей з різних країн, представників різних культур і національностей, вони мають можливість поглянути на численні міжнародні проблеми з різних точок зору, навчитися толерантності.

Couchsurfing за основу взяв ідею руху від однієї домівки до іншої серед своїх друзів. Ночліг там де є вільне місце, будь то ліжко чи підлога. В цілому не затримуючись більш ніж на декілька днів в одному місці.

Принцип роботи[ред.ред. код]

Кількість зареєстрованих учасників CouchSurfing за країнами

На сайті є можливість безкоштовної реєстрації, всі функції стають доступними відразу після реєстрації.

Профіль учасника[ред.ред. код]

У своєму профілі учасник може розповісти про свої захоплення, досвід подорожей, володіння мовами, розмістити фотографії та інше. Також там вказується чи може учасник приймати гостей. Якщо може, то він вказує кількість, бажану стать гостей, умови проживання, який транспорт ходить до його будинку тощо Якщо ж учасник не має можливості приймати гостей, то він може поставити статус «готовий зустрітися і поспілкуватися». Також у профілі користувача відображаються відгуки про нього інших учасників, посилання на профілі його друзів, його внесок у розвиток проекту тощо.

Пошук місця, де можна зупинитися[ред.ред. код]

Зареєстрованим учасникам доступний пошук по анкетах за різними параметрами: географічне положення, інформація про учасника, можливість прийняти гостей тощо

Мови[ред.ред. код]

До 2012 року була повноцінна українська версія сайту. Проте основна мова проекту — англійська, нею і відбувається більша частина спілкування між учасниками.

Історія[ред.ред. код]

Концепція[ред.ред. код]

Сouchsurfing народився у далекому 1999 році завдяки Кейсі Фентону. Ідея з`явилася у процесі планування поїздки до Ісландії. Фентон знайшов дешеві авіабілети і замислився де б дешевше заночувати. Навмання розіславши 1500 листів до студентів університету Ісландії з проханням переночувати, він отримав більш ніж 50 позитивних відповідей. Після повернення до Бостона почалася розробка ідеї, котра поклала початок проекту. Фентон зареєстрував сайт couchsurfing.com у тому же році.

За декілька наступних років була розроблена бета-версія сайту завдяки Дену Хофферу, Себастьяну Ле Туану, а також Леонарду Сільверіу. Світ побачив проект у січні 2004 року.

Спочатку зростання учасників відбувалося доволі в`яло. Станом на кінець 2004 року сайт мав лише 6,000 учасників. У 2005 році, процесс збільшив оберти і вже наприкінці року кількість зросла майже до 45 тисяч. Після приватизації у листопаді 2011 року кількість активних і неактивних юзерів досягла 3 мільйонів. Фентон відмічав, що кількість активних сягає близько 1 мільйона людей. Сайт став найпопулярнішим засобом для пошуку безкоштовного житла.

2006 рік. Втрати і відродження[ред.ред. код]

У червні 2006 року через деякі компьютерні проблеми відбулася безповоротню втрата бази данних. Об`ем втраченної інформаціі був настільки величезний, що Фентон вже важав, що воскресити проект неможливо. 29 червня 2006 року він надіслав e-mail кожному члену: "З важким тягарем на сердці я повідомляю вам гірку правду. Той Couchsurfing що ми знали більше не існує."

Цей лист був зустріченний гучним протестом щодо закриття проекту, а також відчутньою підтримкою задля його воскресіння. Реліз "Couchsurfing 2,0" аннонсували на початок липня 2006 року, з наміром повернутися до робочого стану лише за 10 днів. Перший варіант Couchsurfing 2.0 в дійсності був запущений усього через 4 дні зі слоганом "Participate in Creating a Better World, One Couch At A Time". З моменту перезапуску, проект набув інтернаціонального масштабу.

Суспільна робота над Couchsurfing[ред.ред. код]

З 2006 року по 2011 розробка веб-сайту в значній мірі ввелася завдяки користувачам. Відбувалися зустрічі на декілька днів чи тижднів, котрі збирали разом коучсерферів у певному місті. Під час них ввелася розробка та вдосконалення проекту. Точками сбору були такі міста як: Монреаль, Відень, Нова Зеландія, Роттердам, Таїланд, Аляска, Коста-Ріка, Стамбул та інші. Але це не могло тривати вічно оскільки використання волонтерів у комірційних проектах заборонено федеральним урядом США. З дозволу користувачів сайту у 2011 році пройшла приватизація і перехід на комерційну основу.

Інтернаціоналізація 2011 року[ред.ред. код]

Зпершу Couchsurfing International Inc. була зареєстрована у Нью-Гемширі як некомерційна організація. У такому стані проект проіснував до 2011 року. З серпня 2011 року почався процес переходу на комерційну основу: усі активи продали частній фірмі Better World Through Travel, котра за часом змінила назву на Couchsurfing International, Inc. Перші інвестиції були отримані від Benchmark Capital у розмірі 7.6 мільйонів долларів, з подальшою метою проведення IPO. До цього часу фінансування відбувалося завдяки благодійним внесками від користувачів, а також прибутку від сервісу веріфікації. З часом кількість інвесторів зросла і принесла з собою 15 мільйонів долларів.

Безпека[ред.ред. код]

На проекті CouchSurfing багато уваги приділяється забезпеченню безпеки учасників. Для цього існує низка інструментів, що дають можливість дізнатися думку інших учасників про певного користувача, система верифікації імені та адреси користувача. Крім цього, періодично адміністрація сайту розсилає всім учасникам інформацію про правила безпеки або про виявлених шахраїв.

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]