Ган Соло

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Зоряні війни, персонаж
Хан Соло
Han Solo.jpg
Посади Капітан «Тисячолітнього Сокола», генерал Альянсу повстанців
Планета Кореллія
Раса Людина
Стать Чоловіча
Організації Повстанський Альянс, Нова Республіка
Актор Гаррісон Форд (Епізоди IV-VII)

Хан Соло (англ. Han Solo) — один з героїв саги Джорджа Лукаса «Зоряні війни». Він бере участь в епізодах «Нова надія», «Імперія завдає удару у відповідь», «Повернення джедая» та «Пробудження сили». У всіх цих епізодах його грає Гаррісон Форд.

Хан Соло — пілот космічного корабля «Тисячолітній сокіл». Його бортмеханіком є ​​вукі на ім'я Чубакка.

Біографія Соло в кіносазі[ред.ред. код]

«Всю галактику облетів від краю і до краю 7 разів, — хвалився якось Хан Соло, — і жодного разу не бачив нічого такого, що змусило б мене повірити в одну всемогутню силу, яка керує усім!»

Хан Соло багато років був злочинцем — кишеньковим злодієм, шахраєм, контрабандистом. Його кар'єра почалася, коли ще зовсім дитиною Хан потрапив до злочинця на ім'я Гарріс Шрайк. На борту вантажного корабля «Удача Торговця» були й інші діти, яким належало поповнити банду Шрайка, і Ган навчився у них тонкощам злодійського ремесла. Корабель «Удача Торговця» обертався по орбіті навколо Кореллі, але він відвідував і багато інших планет по всій галактиці, так що маленький Ган вивчив безліч мов. Кухарка вуки Дьюланна, що служила у Шрайка, була Хану замість матері і навчила його буркітливої мови шіріівук.

Коли Хан підріс, він почав мріяти про втечу від Шрайка, але жорстокий господар дорожив кожним своїм «працівником». Одного разу на Кореллі Ган зустрів свого двоюрідного брата Тракай Сал-Соло, проте так і не зміг достовірно з'ясувати, хто були його справжні батьки. Хлопчик був сильно здивований, виявивши генеалогічне древо, згідно з яким він походив від Далла Чорного, знаменитого злочинця, який жив багато років тому і проголосив себе «королем Кореллі».

Шрайк виявив, що у Хана є здібності пілота, і став тренувати його для участі в гонках. Ган вигравав великі грошові призи, отримував які, звичайно, Шрайк, і нажив собі смертельного ворога в особі майбутнього найманого вбивці Денгара: під час неофіційної гонки він розбив машину Денгара.

У 17 років Хан під час відкритих змагань «Гуманоїди без правил» на Джубіларе привернув увагу іншого знаменитого найманого вбивці. Боба Фетт за дорученням гатта Джабби здалеку поспостерігав за тим, як б'ється юний корелліанец. Ган виграв змагання, але Шрайк не став поводитися з ним краще.

У 19 років Хан втік з «Удачі Торговця», сховавшись на вантажний баржі, і опинився на Ілезії — контрольованій Гаттами планеті, де добували спеції. Гатти з клану Бесадії найняли юного пілота водити вантажні кораблі. На Ілезії Ган полюбив красиву дівчину, яка працювала на видобутку спецій. Її звали Брія Тарен. Хан вирішив вивезти кохану з Ілезії і викрав для цього Гаттську яхту, заслуживши тим самим вічну смертельну ненависть клану Бесадіі.

Хан і Брія разом дісталися до Корусанта, але роман їх виявився недовгим. Брія покинула Хана та стала шукати в житті власну дорогу. Серце Соло було розбите, і він пішов у Імперський флот. Наступні чотири роки юнак провів у стінах Військової академії на Карід, його товаришами по навчанню були такі знаменитості, як Сунтір Фел і Мако Спинс. Хан Соло закінчив Академію в числі перших учнів і почав службу флотським офіцером і пілотом TIE Fighter.

Оглядаючи останки розбитого корабля, який перевозив рабів вукі, лейтенант Соло навідріз відмовився виконувати наказ старшого офіцера і не став вбивати єдиного, що залишився в живих. Незабаром після цього на Корусанті Соло врятував того ж самого вукі, якого ледь не забив насмерть наглядач на будівництві. Вдруге порушивши субординацію, Хан був звільнений з Імперського флоту.

Розуміючи, що військовій кар'єрі кінець, Хан знайшов роботу в злочинному світі на Нар Шаддай. Чубакка, врятований ним вукі, заявив, що зобов'язаний йому життям, і всюди слідував за ним. Вони почали перевозити спеції для клану Десіліджік, членом якого був Джабба Гатт. Спочатку вони літали на кораблях компанії, а потім Соло придбав своє перше судно — «Брію». Хан пристрасно мріяв про вдосконалений вантажний корабель свого нового друга Лендо Кальріссіана і в результаті азартної битви в сабакк на Беспіні виграв у Кальріссіана його дорогоцінний «Тисячолітній Сокіл».

Хан і Чубакка докорінно переробили «Сокіл», перетворивши його в один з найдосконаліших зорельотів свого класу в галактиці. Коли Імперія почала становити значну небезпеку для контрабандистів, Соло і Чубакка на новому кораблі вирушили в Корпоративний Сектор і в Гегемонію Тіоне — велику область космосу, де були практично відсутні імперські сили. Повернувшись, Соло зустрів свою колишню любов Брію Тарен, яка тепер стала значимою фігурою Повстанського Альянсу, і разом з нею відправився з рейдом на ілезійскі фабрики. Брія обдурила його і забрала всю здобич на користь Повстанського Альянсу. Серце Хана було розбите вдруге. Відразу після цього засмучений Хан зірвав дуже важливу для Джабби угоду на Кесселі: під час одного з вильотів на «Тисячолітній сокіл» висадилися імперські митники, і Хан був змушений скинути контрабандний вантаж. Джабба розлютився і призначив за голову Соло і його напарника винагороду. У результаті протягом кількох наступних років за Соло ганялися мисливці за головами.

Посилання[ред.ред. код]