Аліса Бейлі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Аліса Бейлі
Аліса Бейлі
Ім'я при народженні Аліса Ла-Троуб Бейтмен
Псевдо Alice A. Bailey чи AAB
Народилася 16 червня 1880(1880-06-16)
Англія
Померла 15 грудня 1949(1949-12-15) (69 років)
Нью-Йорк, США
Країна  Велика Британія
 США
Діяльність письменниця, астролог
Відома завдяки письменниця
Знання мов англійська[1]
Конфесія Англіканство
Батько Frederic Foster La Trobe-Batemand[2]
У шлюбі з Фостер Бейлі
Сайт lucistrust.org/fr/books/alice_bailey_books

Алі́са Е́нн Бе́йлі (англ. Alice Ann Bailey; *16 червня 1880, Манчестер — † 15 грудня 1949) — теософ[3], засновниця езотеричної Школи Арканів[3], англійська письменниця[⇨], засновниця організації «Люцис Траст»[4]. Більшість життя провела в Сполучених Штатах Америки.

Біографія[ред. | ред. код]

Народилася Аліса Ла-Троуб Бейтмен 16 червня 1880 р. в Манчестері, в Англії[4][5]. Її батьки належали до старовинних знатних родів. Вона пройшла складний життєвий шлях від дівчини, що проповідує Біблію солдатам, дуже соромливої від природи, що насилу долає цю соромливість, потім дружини пастора, прекрасної матері, котра виховала трьох дітей, до фундатора і розпорядника езотеричної школи[4], організатора Міжнародного руху Доброї Волі[6], що має центри в десятках країн світу. Двадцять книг, написаних нею, набули широкого поширення і визнання, перекладені на багато мов світу.

«Вчитель Кут Хумі»,
художник Hermann Schmiechen, 1884 р.

Перший раз життя Аліси різко змінилася в 22 роки: вона поміняла безтурботне матеріально забезпечене життя на життя в прагненні досягнути абсолютної свободи. Протягом шести років Аліса вела важку місіонерську роботу серед солдатів — спочатку в Англії, потім в Індії. Пізніше вийшла заміж за Уолтера Еванса, переїхала з ним в США як дружина пастора протестантської церкви, стала матір'ю трьох дітей, але через 7 років вимушена була розлучитися з чоловіком.

У січні 1919 р. вона зустріла Фостера Бейлі, з яким пізніше, коли їй вдалося отримати розлучення, вони одружилися. У листопаді 1919 р. Аліса Бейлі познайомилася з вчителем, який фігурує в її працях під іменем Тибетець[4][7]. Голос, що його вона почула, сказав їй: «Є деякі книги, які бажано написати для людей. Їх можете написати Ви. Ви зробите це?» Так почалася робота, яка продовжувалася 30 років, внаслідок чого були написано більше двадцяти книг, в яких знайшло повне відображення вчення, що дається людству Планетною Ієрархією для нової епохи. Важливим підсумком роботи Аліси Бейлі була організація нею в 1923 р. Школи Арканів[4][7].

Декілька років вона разом з своїм другим чоловіком — Фостером Бейлі, що став для неї другом і соратником, працювала в різних теософських товариствах США[4], включаючи езотеричні секції цих товариств, зустрічалася з учнями О. П. Блаватської. Робота А. Бейлі є прямим продовженням справи Блаватської, з якою працювали схожим методом ті ж Вчителі Духовної Ієрархії. «Таємна доктрина» О. Блаватської стала для А. Бейлі величезним надихаючим імпульсом. До того часу в теософських товариствах фактично почалася профанація великих таємних істин теософії. Побачивши це, Аліса і Фостер вирішили організувати свою езотеричну школу, головна мета якої — допомогти людині розкрити в собі божественність і усвідомити свій взаємозв'язок з Всесвітом. В цій школі стали готувати перші кадри для Нової Групи Світових Служителів — майбутнього ядра нової цивілізації.

Критика[ред. | ред. код]

Бібліографія[ред. | ред. код]

Англомовні видання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]