Веб-серіал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Веб-серіал (англ. Web series) — серія відео, як правило, в епізодичній формі, що опублікована в мережі Інтернет. Одна серія веб-серіалу носить назву «веб-епізод». Веб-серіали можуть бути й анімаційними.

Веб-серіали найчастіше є аматорськими, але є і професійні, наприклад "Водії" ("Drivers").

В 2004–2006 роках велику популярність отримали декілька незалежних веб-серіалів — зокрема, серіал «Червоні проти Синіх», створений компанією Rooster Teeth Productions, який досі вважається найдовшим веб-серіалом. Серіали поширюються, переважно, через такі відео-хостинги, як YouTube, Vimeo, а також через соціальні мережі.

Види веб-серіалів та їх автори[ред. | ред. код]

Автор може сам придумати ідею свого веб-серіалу та написати сценарій. Але, не дивлячись на це, дуже популярні фан-веб-серіали, або веб-серіали фан-мейду. Таким серіалом є, наприклад FNAF, створений за мотивами однойменної гри.

Також, веб-серіали можуть бути зроблені за допомогою анімації. Такими серіалами є "Бісить", автор котрого російський аніматор Федір Нечитайло, або Fedor Comix.

Ще один вид веб-серіалу: пародія. Наприклад, анімаційний веб-серіал "Летучая мышца" є суцільною пародією на Бетмена, та DC Comics. Автор серіалу - відеоблогер та майстер дубляжу Сиєндук.