Вікіпедія:Перейменування статей/Проект → Проєкт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

ПроектПроєкт[ред. код]

 • Пан @Dimon2711: продовжує редагувати сторінку прибираючи стандарти нового правопису, у яких правильним правописом цього слова є лише один варіант — "проєкт", а не "проект" (на відмінно від "авдиторіх", де можна вживати, як "авдиторія", так і "аудиторія"). Звісно дії цього користувача схожі вже на вандалізм, бо він не раз скасовував мої редагування з "проєкт", на старі з "проект". І найголовніша проблема, що він це робив без коментарів та не виходить у обговорення, тому я і вважаю його дії вандалізмом та нехтуванням найофіційнішим джерелом — чинний український правопис. Але тут суть не у його діях. А те, що стоірнку треба перейменувати, і для цього спочатку видалити сторінку-перенаправлення "Проєкт". Та потім якось захистити сторінку, щоб ніхто не перейменував назад, по суті, просто з минулого варіанту ("Проект") зробити сторінку-перенаправлення на сторінку "Проєкт". --Sourlemoning (обговорення) 14:51, 4 липня 2019 (UTC)
  правопису існує скільки днів? Швидкість для вікіпедії в моментах унормування правописних питань зайве. Потрібно почекати щоб знайти джерела, словники. Перехід не повинен відбуватися так швидко. Ну і в кнайпі це також обговорювалось. Тож за цей короткий термін є усталеність слова у вжитку в українських джерел? --『 』 Обг. 17:56, 4 липня 2019 (UTC)
 • Я б не поспішав з впровадженням реформи. Її можуть оскаржити та скасувати. Мін’юст визнав новий правопис незаконним.--ЮеАртеміс (обговорення) 05:26, 5 липня 2019 (UTC)
  Наразі новий правопис чинний. Якщо раптом скасують, перейменуємо назад.--Анатолій (обг.) 22:53, 6 липня 2019 (UTC)
 • Я підтримаю варіант "не поспішати". Саме це правило може бути дещо іншим після всіх баталій, а чіплятися за "чинність" моментально - не гарно, людям потрібно більше часу для звикання. А так, ми просто провокуємо таким чином війну редагувань. --Shroud~ukwiki (обговорення) 13:06, 10 липня 2019 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За Згідно з чинним правописом. --丂ㄖㄥㄖ山卂ㄚ ȱѣȓ 15:43, 10 липня 2019 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За згідно з правописом. Щодо не поспішати, то цей підсумок і так підіб'ють через декілька місяців, знаючи нашу гіперактивну спільноту--DiMon2711 15:44, 13 липня 2019 (UTC)
  ну взагалі, було б добре побачити в підсумку аналіз вживаності після запроваждження правопису, щоб зрозуміти чи ввійшла нова "назва" у вжиток --『 』 Обг. 07:57, 22 липня 2019 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти не було обговорення спільнотою, в якому було ухвалено рішення про перехід на новий правопис. Чинне ВП:МОВА приймалося на основі старого правопису. Відповідно, слід спочатку уточнити загальне правило ВП:МОВА, вказавши, що використовується новий правопис, а потім міняти конкретні «проєкти». --N.Português (обговорення) 02:28, 26 липня 2019 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти бо передчасно. Я не проти написання, запропонованого новим правописом, тим більш що це має відповідати живій вимові. Але у Вікіпедії потрібен розумний консерватизм. --В.Галушко (обговорення) 22:16, 16 серпня 2019 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За Товариство, та скільки можна вижидати? Чинним визнано цьогорічний правопис, тож користуватися маємо ним. Щиро не розумію загадування на тему «а раптом його скасують, краще не квапитися». А раптом свині полетять? А раптом будівля офісу президента трансформується у величезного робота й піде винищувати Київ? Нумо жити сьогоднішнім днем; брати до уваги треба правопис чинний. Як скасують — уже тоді поведемо розмову. —NachtReisender (обговорення) 13:42, 23 серпня 2019 (UTC)
  Ось якраз «жити сьогоднішнім днем» — девіз гіпстерів та інших безвідповідальних людей. Треба прораховувати вперед і уявляти наслідки. --В.Галушко (обговорення) 16:02, 23 серпня 2019 (UTC)
  1). Правопис, що набув чинности. 2). Безваріянтне написання. Яка в чорта-біса безвідповідальність? —NachtReisender (обговорення) 12:54, 7 вересня 2019 (UTC)
Я теж не розумію такої вичікувальної позиції. Раз правопис запровадили, то його треба виконувати, подобається це комусь чи ні!--Словолюб (обговорення) 08:16, 5 жовтня 2019 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти Спочатку "проект" через "є", потім "о" вимовлятимемо як "а", напевно скоро російська стане другою державною? --Анатолій (обговорення) 17:37, 8 жовтня 2019 (UTC)
 • Symbol support vote.svg За Чому стаття ще не перейменована? Нова редакція уже в дії з літа ще. Тим не менш, ми більшість слів з латинським коренем -ject- передавали через -є і до цього: ад'єктив, бієкція, еєкція, ін'єкція, інтер'єкція, кон'єктура, об'єкт, суб'єкт, сюр'єкція, траєкторія. І тепер нарешті, що і логічно: інтроєкт-, -інтроєкц-, -проєкт- і -проєкц-. Можливо через 30 років дійдемо до того, чи викинемо з правопису передавання деяких слів з грецькою тетою через Ф.
Через 30 років україномовних в Україні майже не залишиться. Вищі класи перейдуть на англійську, основна маса населення — на стихійно створюваний зараз український варіант російської (може, його перейменують на українську мову, не знаю). Ці кепські мовні експерименти можуть тільки відштовхнути мовців. Спостеріг, що гучніше кричить про необхідність змін мови саме той, хто сам користується російською, а української майже не знає. --В.Галушко (обговорення) 15:03, 2 листопада 2019 (UTC)
Кумедно. Адміністратори Вікіпедії ігнорують діючий правопис української мови, орієнтуючись на кількість запитів у пошукових системах. -- Vitaliyf261 (обговорення) 20:15, 21 листопада 2019‎ (UTC)
Згоден. Неначе вони не розуміють, що Вікіпедія по суті дуже навіть і створює вид запитів, якщо на вікі буде "проєкт" то і ґуґл буде видавати подібний запит замість написаного "проект". Чому тоді не писати взагалі "ghjtrn"? Якщо таких, і т.п., запитів буде явно не мало. Про джерела — звісно у них буде багато згадок "проект", через те що правопис свіжий. А якщо й вікі не показуватиме їм як правильно тепер, то згадок "проект" і далі буде не мало. Але я розумію, адміністратори теж люди, теж мають свої смаки та звички, тож нехай й далі викручуються, що ми можемо зробити? --Sourlemoning (обговорення) 08:36, 22 листопада 2019 (UTC)
На превеликий жаль, це правда. Безглуздо, що деякі користувачі вважають повернення питомих норм української мови, якої російська НЕ має, зближенням з Москвою. Це ж бо смішно. —NachtReisender (обговорення) 07:20, 5 грудня 2019 (UTC)

Підсумок[ред. код]

Гугл-пошук (результати за останній місяць):

 • gov.ua
 • tsn.ua
  • Проект - 382
  • Проєкт - 1310
 • 24tv.ua
  • Проект - 324
  • Проєкт - 1590
 • Deutsche Welle
  • Проект - 146
  • Проєкт - 174
 • Korrespondent.net
  • Проект - 7370
  • Проєкт - 4
 • загалом:
  • Проект - 16 300 000
  • Проєкт - 98 500

Враховуючи всі ці цифри, gov.ua, очевидно, авторитетніше за ТСН, 24 канал та Deutsche Welle разом узятих. Отже, поки що не перейменовано. Обговорення можна буде започаткувати ще раз, коли більшість АД перейде на "проєкт".--Dimon2712 (обговорення) 18:04, 17 листопада 2019 (UTC)

@Dimon2712: Не оскарження (бо по суті можна констатувати, що цифри вжитку ще на користь проекту), а коментар: у gov.ua суцільні проекти законів, ухвал, рішень тощо й дуже мало оригінального вмісту. Як на мене, це лише один вжиток слова проект/проєкт, і робити повний перехід одного джерела необхідною умовою перейменування вважаю некоректним. Це може бути достатня умова, але якщо якась одна райрада впреться й буде і через 5 років штампувати проекти, а не проєкти рішень, це не має мати вирішального впливу на назву статті у Вікіпедії — NickK (обг.) 23:50, 23 листопада 2019 (UTC)
Виправлено--Dimon2712 (обговорення) 16:36, 24 листопада 2019 (UTC)