Обговорення користувача:DimGol

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо!

   RedPillar.svg Основні засади Вікіпедії   
Flag of Ukraine.svg
Ласкаво просимо до україномовної Вікіпедії, DimGol!
   Nuvola apps kmessedwords.png Для чого ми розвиваємо Вікіпедію

Вітаємо Вас як нового учасника україномовного розділу Вікіпедії. Сподіваємось на плідну співпрацю з Вами над спільним відкритим проектом.

Зверніть увагу на наріжні принципи участі: сміливо редагуйте, а в конфліктних ситуаціях, якщо такі виникнуть, завжди розраховуйте на добрі наміри опонента.

Можете скористатися шпаргалкою, якщо Ви ще не знайомі з основами вікірозмітки.

Якщо виникли запитання щодо проекту або потрібні якісь підказки, пошукайте відповідь на сторінці Довідки. Якщо відповіді на Ваше питання там немає, поставте його у нашій Кнайпі чи комусь із постійних дописувачів.

Кнопка вставки підпису у вікні редагування

На сторінках обговорень бажано ставити автоматичний підпис за допомогою чотирьох тильд (~~~~) або за допомогою позначки підпису у вікні редагування (зображено на малюнку). У статтях, написаних або редагованих Вами, підпис не ставиться.

Ви також можете розповісти про свої інтереси на сторінці інтересів користувачів. Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, можете звернутися за порадою до будь-якого користувача з цієї категорії.

Бажаємо успіхів та якнайбільше творчого задоволення!

Велика Британія США Irrespective of your language skills, you are welcome to create your own user page, add interwiki links, upload images, correct data, discuss problems, communicate & cooperate with the community. Please, use language templates from Вікіпедія:Вавилон or create your own ones. You can ask for our help on the Community Portal (help).
   Crystal Clear app ksirtet.png Як створити статтю
   View-refresh.svg Як редагувати статті
   Crystal Clear app lphoto.png Ілюстрування статей
   Icona de la Pluja d'Idees de la Taverna de la Viquipèdia.png Потренуйтеся тут!
   Accessories-text-editor.svg Правила і настанови
   Crystal Clear app ktip.png Стиль оформлення статей
   Green copyright.svg Авторські права
   Help-browser.svg Довідка
   Crystal Clear app Login Manager.png Користувачі, що допоможуть Вам
   Nuvola apps bookcase.svg Словничок вікітермінів

-- Automatic welcomer (обговорення) 21:23, 21 січня 2015 (UTC)

Ще є й таке: Я мудрість п'ю із черепа епохи, Напій цей має український смак - Ліна Костенко. Дякую за співпрацю!--Юрко Бородатий (обговорення) 16:04, 2 січня 2019 (UTC)

Атени[ред. код]

Вітаю! Прошу пояснити Ваші зміни на сторінці Афіни. Форма, вжита в тексті повинна узгоджуватися, з формою в заголовку. Окрім того, в сучасній грецькій мові вимова ближча до «Афіни». --В.Галушко (обговорення) 19:02, 9 грудня 2018 (UTC)

Доброго вечора! Про сторінку Афіни. Пояснюю Вам (В.Галушко). Якщо словник допускає використання варіанту "Атени" поряд із "Афіни", то чому варіант "Атени" майже ніде не згадується. На майбутнє хочу запитати Вас, щоб не робити схожих помилок, коли буду створювати нові статті. Якщо предмет має кілька варіантів написання та/або синонімів, у тексті можна використовувати тільки те слово, яке я вказав у назві статті?

Синоніми допускаються, але слід додержуватися здорового глузду. Якщо один варіант вживаніший, йому слід надавати перевагу. Наприклад, «жирафа» і «жираф» є синонімами, але перший варіант вживаніший, тому в тексті бажано саме його вживання. Щодо давньогрецького міста допустимий варіант «Атени», але середньогорецька і новогрецька вимова ближча до «Афіни», тому виправлення назви в розділі Нової історії Афін виглядає сумнівним. Слід пам'ятати про зручність читачів Вікіпедії, багато з яких ще не звикли до варіанту «Атени». З повагою --В.Галушко (обговорення) 20:23, 9 грудня 2018 (UTC)

Сувеніри за участь у Вікімарафоні 2019[ред. код]

Вітаю! Дякую за Вашу участь у Вікімарафоні. Я надіслала Вам листа вікіпоштою щодо сувенірів; перевірте його, будь ласка.--VikaIvankiv (WMUA) (обговорення) 13:52, 20 лютого 2019 (UTC)

Сувеніри за участь у WikiGap 2019[ред. код]

Вітаю! Дякуємо за Вашу участь у WikiGap 2019. Надіслала Вам листа вікіпоштою щодо сувенірів; перевірте його, будь ласка. --VikaIvankiv (WMUA) (обговорення) 13:12, 13 березня 2019 (UTC)

Вільха чи вільшина[ред. код]

Не берусь сперечатися щодо традицій назв чагарників у розмовній мові, але загалом у нас рослини трактуються як біологічні об'єкти - роди, види. А для них є специфічні правила іменування згідно з біологічною номенклатурою. Так було вирішено у Вікіпедії, що назвою статті слід обирати усталену/актуальну наукову назву (ВП:Біологічні статті#Назва статті#Українські назви рослин). Всі види, які ростуть в Україні, мають дуже сформовану і доволі актуальну традицію назовництва, яку важко назвати якоюсь випадковою чи дилетантською. У роки російського тиску на наукову термінологію і номенклатуру була тенденція латинізації та уніфікації з рос.мовою. Зокрема рослина, яку обговорюємо, кілька років офіційно іменувалась "душекія зелена" (Duschekia viridis). Але пізніше Флорою Європи це виділення в окремий від вільхи рід "душекія" прийнято не було, і рослина повернулась у рід "вільха" та знов стала "вільхою зеленою". Всі ці речі аналізуються і вирішуються на відповідних конгресах і т.ін. Тобто, ви чи я не можемо прийти і сказати: "— О, мені здається, так правильніше!" Науковці вже зробили це до нас. Отже, якщо ви перейдете за посиланням на Словник українських наукових і народних назв судинних рослин Ю. Кобіва[1], то побачите, що нави "вільшина" для даної рослини не зафіксовано в жодному з близько двох десятків ботанічних словників, наведених до даної статті. Тому й не варто додавати її "з голови" чи навіть зі СУМу, а варто спершу акуратно вивчити біологічну сторону питання. Загалом же щиро вітаю ваше зацікавлення питаннями мови та природи у Вікіпедії. Сподіваюсь на ваш плідний внесок у подальшому. Mykola Swarnyk (обговорення) 17:45, 18 березня 2019 (UTC)


  1. Alnus viridis // Словник українських наукових і народних назв судинних рослин / Ю. Кобів. — Київ : Наукова думка, 2004. — 800 с. — (Словники України). — ISBN 966-00-0355-2.

Перейменування[ред. код]

прошу вас утриматись від подальших перейменувань в зв'язку з відсутністю офіційного оприлюднення, а також і це надважливо офіційного застосування термінів там вказаних. --Jphwra (обговорення) 18:07, 25 травня 2019 (UTC)

Підтримую прохання. Новий правопис слід спершу вивчити й обговорити, і лише потім вносити будь-які зміни в статті, а тим паче перейменовувати їх. Тому прошу утриматись від перейменувань та замін, оскільки станом на поточний момент вони є неконсенсусними. Натомість пропоную зайти сюди і висловитись в обговоренні. Думаю, що невдовзі нам треба буде започаткувати нову тему й більш предметне обговорення.--Piramidion 18:25, 25 травня 2019 (UTC)

Голдинг[ред. код]

Будьте ласкаві, поясніть означення та приклади широкого вжитку цього терміну. — Alex Khimich 21:52, 27 травня 2019 (UTC)

(Alex Khimich) Добридень! Згідно із опублікованим учора (27.05.2019) остаточним текстом проєкту правопису укр. мови "холдинг" та "хол" пишуться, як винятки, через х, а не г (параграф 122, п. 4). Водночас "голдер" (англ. holder) та похідні повинні писатися (рекомендація) через "г", хоча взагалі подібні слова бажано уникати та використовувати українські аналоги, у нашому випадку це "власник". Краще ж сказати "власник холдингу" ніж "голдер холдингу"))--DimGol (обговорення) 04:54, 28 травня 2019 (UTC)

Шановний вам вже писали, що жодних перейменувань. Який там остаточний варіант? Де широкий вжиток цього терміну? До вас звернувся вже другий адміністратор і я сподіваюсь що вони прочитають моє прохання не просто про попередження вас про перейменування,а якщо це буде і надалі то блокування аж до безстрокового за підрив нормального функціонування проекту. Alex Khimich прошу вас повернути стару назву статті. І поставити питання про заборону даному користувачу перейменувати статті строком на рік як мінімум. --Jphwra (обговорення) 05:14, 28 травня 2019 (UTC)
Jphwra Чому така агресія? Я не чіпав статтю "Холдинг", Ви про що? Взагалі, "холдинг" — єдиний правильний варіант. Це слово, я жодного разу в статтях НЕ писав. Alex Khimich можете теж перевірити статтю "Холдинг". Я взагалі навіть не редагував її про яке перейменування йдеться? Alex Khimich я агресію не виявляв до Вас, можливо сам факт того, що я маю свою думку щодо сього питання, розбіжну з Вашою, вас і дратує. Але я агресію не виявляв. Єдине моє перейменування було у статті "Икавка/Гикавка". Користувач Jphwra, який, до речі, вище тут був писав, зробив мені пораду, цитую: "прошу вас утриматись від подальших перейменувань в зв'язку з відсутністю офіційного оприлюднення" (після вище згаданої поради є не робив жодного перейменування і редагування статті). Також пан Piramidion порадив мені висловитися (висловити свою позицію) в обговоренні "Кнайпа", за що я йому дуже вдячний. Далі я пішов, написав. І насамкінець зараз маю наклеп, що я перейменовував статтю "Холдинг" на "Голдинг" і редагував її. Чесно, я не пам'ятаю, щоб цього робив, або це було дуууже давно (не зараз точно) і мене тоді ще не попередили, або повторююсь — це наклеп. Дякую всім за розуміння. --DimGol (обговорення) 08:38, 28 травня 2019 (UTC)
Вам вже вказали де знову помилились. Я ж ще раз прошу утриматись. Бо тих, тобто вас хто готовий вживати новотворення дуже мало, а тому давайте без зайвих рухів. Я взагалі там висловивися за мораторій на рік. БО все може бути. і цей правопис цілком може змінитись вже завтра. --Jphwra (обговорення) 09:08, 28 травня 2019 (UTC)
а відносно агресії, то я вже задовбався приводити приклад СТБ, коли катастрофічно втратили глядача після оцих якраз термінів це по-перше, по-друге, рувікі має шалені перегляди з України не треба їх збільшувати через новий правопис, який далекий від ідеалу та реального мовного середовища. --Jphwra (обговорення) 09:11, 28 травня 2019 (UTC)
  • Чому ви мені приписуєте агресію? Я цілком звик до паплюження окремих слів мовними експериментами і до концепту "будь-як, аби так, щоб не було схоже на російську", до цього відношусь цілком по-фіософськи. Якщо крива форма написання не приживеться, у майбутньому її точно перейменують нові користувачі, коли ми втратимо інтерес до проекту або нам буде не до того. А так, мова не про хостинг, а про про статтю Стейкголдери банку, і ваше перейменування[1]. То ви надаєте вжиток слів "голдерів" чи обираємо варіант, похідний від "холдинг"? — Alex Khimich 08:59, 28 травня 2019 (UTC)
Alex Khimich Я не Вам агресію приписував, а користувачу Jphwra, який переконаний, я так розумію, що статтю Стейкголдери банку я перейменував після його зауваження 25 травня 2019 (тут вище воно є).
@DimGol: Ну, ви давайте, це, не дуже-то тут: хіба не бачите - товаришІ задовбались. Не кажіть потім, ніби вас не попереджали. Краще сидіть нищечком і шарте переклади з рувікі (щоб зменшити кількість їхніх переглядів та щоб не злити самі знаєте кого). Бо ви ще не бачили справжньої агресії! І не думайте що вам зійде з рук зменшення Х-слів. Бо Х-слова вилучати це вам не коники ліпити! Були такі що спробували, і краще вам не знати, що з ними сталося. Не доводьте. Ви думаєте, я жартую? Може й жартую. Але інші з вами жартувати не будуть! Mykola Swarnyk (обговорення) 04:47, 29 травня 2019 (UTC)
Alex Khimich прошу відреагувати вже на випади Mykola Swarnyk. Це вже не вперше і мав попередження (ред.№ 25254324) мабуть вже досить гратися. --Jphwra (обговорення) 04:53, 29 травня 2019 (UTC)
@DimGol: До речі, ви взагалі збираєтесь припини ти писати 'муйню'??? Чи чекаєте, щоб вікіпедія планово знизила кількість переглядів статей, які ви мали нещастя редагувати? Ви думаєте, хтось вам дозволить гратися? Мені от точно вже не дозволять. Якщо завтра мої статті знайдете в канаві - знайте, що це й ваша 'муйня' спровокувала постановку питання про моє довічне. Mykola Swarnyk (обговорення) 05:24, 29 травня 2019 (UTC)

Запрошення до участі у марафоні «Це зробила вона»[ред. код]

Вітаю! Ви брали участь у WikiGap 2019. Можливо, вам було б цікаво долучитися до схожого заходу — марафону «Це зробила вона», присвяченого видатним українкам. Він почався сьогодні — і триватиме до кінця неділі 6 жовтня.

Мета марафону — показати світові досягнення жінок-українок і допомогти зменшити гендерний дисбаланс у Вікіпедії. Теми статей для поліпшення і створення можна обрати із пропонованих або вибрати самостійно, якщо вони відповідають правилам Вікіпедії і загальній темі марафону.

Усі учасники й учасниці марафону, які суттєво поліпшать або створять принаймні одну статтю, можуть сертифікати й сувеніри від організаторів, а кілька найактивніших — окремі подарунки. --Aced / AntonProtsiuk (WMUA)talk 11:16, 4 жовтня 2019 (UTC)

Сувеніри за участь у марафоні «Це зробила вона»[ред. код]

Вітаю! Дякуємо за Вашу участь у марафоні «Це зробила вона». Надіслав вам листа вікіпоштою щодо сувенірів; перевірте його, будь ласка. --Aced / AntonProtsiuk (WMUA)talk 01:40, 13 листопада 2019 (UTC)

Шаблон Редагую у статті Їржі Стівін[ред. код]

Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Їржі Стівін був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{Редагую}}, оскільки вона не редагувалася понад 7 днів. — KrBot (обговорення) 20:00, 10 січня 2020 (UTC)

Шаблон Редагую у статті Крістіан Бассо[ред. код]

Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Крістіан Бассо був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{Редагую}}, оскільки вона не редагувалася понад 7 днів. — KrBot (обговорення) 20:01, 10 січня 2020 (UTC)

Перехід на чинний правопис[ред. код]

Добридень! Запрошую долучитися до чергового обговорення переходу на новий правопис: Вікіпедія:Кнайпа_(політики)#Правопис --Maximaximum (обговорення) 18:27, 28 лютого 2020 (UTC)

Статус файлу Файл:Обкладинка книжки Чарльза Оулмонта.jpg[ред. код]

Шановний користувачу Вікіпедії! Дякуємо за завантаження файлу Файл:Обкладинка книжки Чарльза Оулмонта.jpg. Однак при перевірці його опису виявилися деякі проблеми. Будь ласка, зверніть увагу, що кожен невільний файл повинен відповідати критеріям сумлінного використання, у тому числі обов'язково містити обґрунтування сумлінного використання. Якщо статус зазначеного файлу не проясниться протягом 7 днів, адміністратори Вікіпедії будуть змушені його вилучити.

Найчастіше помилки в оформленні полягають у:

  • відсутність {{обґрунтування добропорядного використання}}. Приклади можна подивитися тут;
  • завеликий розмір — роздільність не має перевищувати ту, яка використовується у статті. Як це зробити описано тут;
  • зображення не ілюструє основний предмет статті, а виконує декоративну роль (обкладинка для книжки може використовуватися у статті про саму книжку, а не у галереї статті про видавництво чи автора);
  • зображене можна сфотографувати (наприклад, будівля зараз існує, але поки нема вільного її фото). — Iruka13 13:57, 18 квітня 2020 (UTC)

Статус файлу Файл:Ліліан Джузін "Підніміть маску (психологія для всіх)".jpg[ред. код]

Шановний користувачу Вікіпедії! Дякуємо за завантаження файлу Файл:Ліліан Джузін "Підніміть маску (психологія для всіх)".jpg. Однак при перевірці його опису виявилися деякі проблеми. Будь ласка, зверніть увагу, що кожен невільний файл повинен відповідати критеріям сумлінного використання, у тому числі обов'язково містити обґрунтування сумлінного використання. Якщо статус зазначеного файлу не проясниться протягом 7 днів, адміністратори Вікіпедії будуть змушені його вилучити.

Найчастіше помилки в оформленні полягають у:

  • відсутність {{обґрунтування добропорядного використання}}. Приклади можна подивитися тут;
  • завеликий розмір — роздільність не має перевищувати ту, яка використовується у статті. Як це зробити описано тут;
  • зображення не ілюструє основний предмет статті, а виконує декоративну роль (обкладинка для книжки може використовуватися у статті про саму книжку, а не у галереї статті про видавництво чи автора);
  • зображене можна сфотографувати (наприклад, будівля зараз існує, але поки нема вільного її фото). — Iruka13 13:58, 18 квітня 2020 (UTC)