Вікіпедія:Перейменування статей/Юрій II → Юрій II Болеслав

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Юрій IIЮрій II Болеслав[ред. код]

Існує досить стійка традиція називати князя саме таким образом зокрема гугл видає 176 000 посилань на такий варіант. Існує книжка 1907 року з подібною назвою правда там варіант Юрій-Болеслав ІІ, також в більшості інших вікі використовується варіант з Болеславом (зокрема польська, російська, англійська, німецька), хоча є і без (італійська, французька). --August (обговорення) 11:13, 8 січня 2019 (UTC)

Pictogram voting comment.svg Коментар: Згідно з ВП:НАЗВА СТАТТІ, назва повинна бути якомога коротшою: якщо Юрій II в історії лише один, то в уточненні «Болеслав» необхідності немає. --Рассилон 12:36, 8 січня 2019 (UTC)

Symbol support vote.svg За @Рассилон: є ще Юрій II Дмитрович та Юрій II Ракоці--DiMon2711 16:39, 8 січня 2019 (UTC)

@Димон2711: В такому випадку перейменування потрібне, а Юрій II повинно бути дизамбігом. Хіба що Юрій II Болеслав набагато відоміший за своїх тезок. ) --Рассилон 18:26, 8 січня 2019 (UTC)

Symbol support vote.svg За Особливо бо це подвійне ім'я.--ЮеАртеміс (обговорення) 19:01, 8 січня 2019 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти Болеслава.

  • Згідно з ВП:ІС назва мусить бути коротка. «Юрій ІІ» — назва коротка. У нашій українській традиції інших Юріїв ІІ, що б були правителями держави, немає. Тобто, це й ще найпоширеніша назва.
  • Назва «Юрій ІІ Болеслав» — невдала. Бо після номера пишуть, зазвичай, прізвисько, або прізвище. «Болеслав» — ні те, і ні се. Це польське власне ім'я.
  • Назва «Юрій-Болеслав ІІ» — так само невдала. Імені «Юрій-Болеслав» він не мав. Це покруч з двох різних імен. Якщо був «Юрій-Болеслав ІІ», то де подівся «Юрій-Болеслав І»? Більш вдалий варіант «Юрій Тройденович», або «Болеслав Тройденович».--N.Português (обговорення) 03:40, 18 лютого 2019 (UTC)

Безграмотність та аматорство назви Юрій ІІ Болеслав[ред. код]

Жодне історичне джерело не вказує жодного князя із іменем "Юрій ІІ Болеслав". 1)"Нумерування" імен українських князів є антиісторичном новотвором, яке склалось у ХХ столітті і не пов'язане із автентичною маєстатичною традицією русько-українскьих князів побудованій на діаді імені та по-батькові. 2) "післянумеративне" слово, у меєстатично-термінологічній традиції завжди має оцікову конотацію. Наприклад Василій ІІ Болгаробійця (підкреслює успішне підкорення Болгарії), Людовік IX Святий (підкреслює християнські чесноти монарха), Болеслав V Стилдивий, тощо. У випадку Варіанту Юрій ІІ Болеслав - виходить що головною "чеснотою" князя було його мазовецьке походження. Висновок: Статтю дійсно треба перейменувати, але не "Юрій ІІ Болеслав", а "Юрій Тройденович" - що відповідає український традиції маєстатичного найменування. --Franko Lemberger (обговорення) 19:49, 10 січня 2019 (UTC)

Я згідний з вашими міркуваннями та логікою. По пунктам можу сказати що 1) нумерування багатьох правителів склалось в ХІХ ХХ ст, і є традиція іменувати князів у формі імя по-батькові. Проте є кілька винятків. По перше - це московські князі 14-16 ст, яких прийняти іменувати з порядковим номером а по-друге це галицько-волинські князі - Лев І та Лев ІІ та Юрій І і Юрій ІІ. А на 2) можу сказати що ви не праві бо були правителі з подвійним іменем яких прийнято іменувати саме таким образом як Юрія-Болеслава - наприклад Сигізмунд II Август, Владислав II Ягайло. Ну і 3) або замість висновка ваш варіант не дуже часто зустрічається в джерелах маємо лише 4360 випадків, а в лапках взагалі 800 з чимось. Тобто такий варіант не поширений, не впізнаваний, і люди використовують іменування у варіанті Юрій ІІ Болеслав, а не з по-батькові. Та й 4) не забуваєм що він не зовсім руський, а польський князь - П'яст та був спочатку католиком, тому руські правила іменування доречні тут 50/50. --August (обговорення) 07:11, 11 січня 2019 (UTC)
Навіть у грамотах-фальсифікатах із епохи Ренесансу русько-українські князі не "нумеруються". "А се я князю Лев". Не Лев І, і не Лев ІІ. Русько-українська традиція маєстатичної ономастики добре розроблена і має давні та головне - автентичні корені. Для чого їх спотворювати не природними для неї назвами-мутантами? --Franko Lemberger (обговорення) 20:00, 11 січня 2019 (UTC)

Юрій II → Юрій Тройденович[ред. код]

Перенесено з Вікіпедія:Перейменування статей/Юрій II → Юрій Тройденович через створення дублікату обговорення:--95.91.179.43 10:19, 6 лютого 2019 (UTC)

Давайте нарешті грамотно назвемо цю статтю

Шановні учасники творення статті про Юрія Тройденовича, пропоную остаточно поставити крапку в темі іменування цього князя. У 1325 році мазовецький княжич Болеслав Тройденович прийняв православ'я та князівство Руське під іменем Юрія. З того часу перестав бути Болеславом і в рамках ономастично-маєстатичної традиції України -Руси став Юрієм Тройденовичем. Різноманітні варіанти симбіозу Юрія із Болеславом, пов'язані із дискусіями кін. ХІХ поч. ХХ століть довкола гіпотези про двох різних князів Юрія (з Романовичів) та Болеслава (з П'ястів). Поєднанням цих імен вчені намагались підкреслити що Юрій і Болеслав це одна і та ж особа. На даний момент ця проблема ввже давно не актуальна, а перенесення її у сучасне іменування цього князя є не доречним.— Це написав, але не підписав користувач Franko Lemberger (обговореннявнесок).

  • В принципі підтримую, але якщо всіх чужоземних володарів називати згідно української традиції то з'являться різні там Казимири Володиславовичі та Карли Карловичі ). Однак, Юрій Тройденович, хоч і був гібридним "татарсько-ватиканським" ставлеником, все таки, ще правив окремою Руською державою. Так що, в його випадку, думаю, можна додавати і по-батькові.--Roman Frankiv (обговорення) 13:18, 12 січня 2019 (UTC)

Може спочатку перше обговорення закінчити: Вікіпедія:Перейменування статей/Юрій II → Юрій II Болеслав? Там висловились August, Димон2711, ЮеАртеміс, Franko Lemberger, Рассилон--95.91.179.43 06:49, 4 лютого 2019 (UTC)

Не звернув увагу -- тему започаткував Franko Lemberger. Це дуже не гарно, таке робити.--95.91.179.43 06:51, 4 лютого 2019 (UTC)
Обидва варіанти краще обговорити в рамках однієї номінації.--ЮеАртеміс (обговорення) 07:10, 4 лютого 2019 (UTC)

Symbol opinion vote.svg Особлива думка глянув як там у поляків, і у них Bolesław Jerzy II Mazowiecki (укр. Болеслав Юрій ІІ Мазовецький), а стаття називається Bolesław Jerzy II (Болеслав Юрій ІІ). Далі, написано, що до сходження на престол був Болеславом Тройденовичем. Звідки Юрій Тройденович взагалі взялося? Пропоную брати варіант поляків (та і більшості інших вікі також), тобто Болеслав Юрій ІІ. Також хочеться додати, що Юрій це друге ім'я, яке дають при хрещенні. Тому в нас Дональд Джон Трамп, а не Джон Трамп, бо його хрестили як Джона і тепер він не Дональд. А Володимир Великий прийняв хрещення під іменем Василь, Княгиня Ольга - Олена, Ярослав Мудрий - Георгій. Перейменовуємо, бо так захтілося?--DiMon2711 18:01, 18 лютого 2019 (UTC)