Двооб'єктивна дзеркальна камера

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Передня частина фотокамери Kinaflex
1957 Kodak Duaflex IV, недорога TLR

Двооб'єктивна дзеркальна камера (англ. Twin-Lens Reflex Camera, часто виживане скорочення TLR) є одним із типів фотографічної камери, яка використовує два об'єктиви із однаковою фокусною відстанню. Один із об'єктивів містить механізм затвору і використовується для формування зображення на фотоплівці чи фонопластині. Додатковий об'єктив використовується у вузлі видошукача.[1] Крім об'єктива вузол видошукача містить дзеркало, жорстко закріплене під кутом 45 градусів до оптичної вісі об'єктива (звідси і слово дзеркальна у назві), та матове скло (фокусувальний екран), на якому об'єктив і формує видиме зображення. Також вузол видошукача може містити складку кришку-шахту. Обидва об'єктиви механічно зв'язані, завдяки чому при фокусуванні переміщуються вузли обох об'єктивів, і отже видиме для фотографа зображення, що формується на матовому склі відповідає зображенню, яке буде сформоване на плівці при відкриванні затвора. Проте багато моделей TLR-камер мають жорстко закріплені об'єктиви та не містять механізму фокусування (є моделями із фіксованим фокусом (англ. fixed-focus).

Типова TLR є середньоформатною плівковою фотокамерою та використовує плівку ролфільм формату 120 з квадратним форматом кадру 6×6 см, рідше 6×4,5 см або .

Радянська промисловість випускала двооб'єктивні дзеркальні камери із квадратним форматом кадру 6×6 см під марками «Комсомолец» та «Любитель».[2]

Примітки[ред.ред. код]

  1. (англ.)Camerapedia
  2. (англ.)Російські TLR

Дивись також[ред.ред. код]