Кременчуцька єпархія УПЦ (МП)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кременчуцька єпархія
Успенський собор у м. Кременчук
Успенський собор у м. Кременчук
Основні дані
Церква Українська православна церква (Московський патріархат)
Заснована 2007
Юрисдикція Захід Полтавської області
Єпархіальний центр Кременчук
Кафедральний собор Свято-Успенський собор
Офіційний сайт http://kremen-eparh.org/
Правлячий архієрей
Кременчуцький і Лубенський Миколай (Капустін)
UOC MP - Kremenchuk Diocese.svg

Кременчуцька та Лубенська єпархія — єпархія Української православної церкви (Московського патріархату), що об'єднує парафії і монастирі на території західної частини Полтавської області. Включає Глобинський, Гребінківський, Козельщинський, Кременчуцький, Лохвицький, Лубенський, Оржицький, Пирятинський, Семенівський, Хорольський та Чорнухинський райони, а також місто Кременчук.

Історія[ред. | ред. код]

Створена 14 листопада 2007 року рішенням Священного Синоду УПЦ (МП) Церкви шляхом виділення зі складу Полтавської єпархії. Єпископом Кременчуцьким і Хорольським було призначено архімандрита Євлогія (Гутченка), ректора Одеської духовної семінарії, після його звільнення з посади ректора. Хіротонія відбулася в Києві 25 листопада 2007 року.

За рішенням Синоду від 8 травня 2008 року, згідно з рапортом єпископа Кременчуцького і Хорольського Євлогія, затверджено новий титул правлячих архієреїв Кременчуцької єпархії — «Кременчуцький і Лубенський».

17 листопада 2008 року архімандриту Володимиру (Орачеву) Синод призначив бути єпископом Кременчуцьким і Лубенським. Хіротонія була здійснена 22 листопада 2008 року[1].

24 листопада 2009 року єпископом Кременчуцьким і Лубенським було обрано архімандрита Тихона (Жилякова). Хіротонія відбулася 29 листопада 2009 року[2]. 18 лютого 2011 року єпископ Тихон помер[3]. Тимчасово керуючим Кременчуцькою єпархією призначений архієпископ Полтавський і Миргородський Филип[4].

14 червня 2011 року єпископом Кременчуцьким і Лубенським обраний архімандрит Миколай (Капустін), висвячений 19 червня 2011 року[5][6].

Єпископи[ред. | ред. код]

Монастирі[ред. | ред. код]

  • Антоніє-Феодосієвський Потоцький чоловічий монастир (с. Дмитрівка, Кременчуцький район, Полтавська область)
  • Різдва Богородиці Козельщинський жіночий монастир (смт. Козельщина, Полтавська  область)

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]