Ламберт II Сполетський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ламберт II, (*бл.880—†15 жовтня 898), король Італії з 891, імператор священної Римської Імперії з 892 (співправитель), герцог Сполетський з 894. Син Гі III та його дружини Агельтруди.

У 889 папа Римський Стефан VI (VII) коронував Гі III королем Італії, а у травні 891 - імператором, передавши королівську корону сину Ламберту II. У 892 у Равенні Гі змусив папу Формоза коронувати Ламберта співімператором.

Папа вирішив позбавити Гі вказаних титулів, підтримавши прагнення герцога Каринтійського Арнульфа. У 893 Формоз запросив Арнульфа прибути до Павії, щоб змістити Гі та самому коронуватись. Натомість, Арнульф послав свого сина Цвентібольда з військом для приєднання до армії маркграфа Фріульського Беренгара. Однак, Гі підкупив Цвентібольда і Беренгара. Лише наступного року вони все-таки перемогли Гі та заволоділи Павією та Міланом. Невдовзі Гі несподівано помер.

Оскільки Ламберт був неповнолітнім, його мати Агельтруда виконувала обов'язки регента. Був убитий або помер внаслідок падіння з коня.

Джерела[ред.ред. код]

  • Caravale, Mario (ed). Dizionario Biografico degli Italiani: LXI Guglielmo Gonzaga – Jacobini. Рим, 2003.


Ламберт II Сполетський
Дім Ґвідескі
Народився:
Помер: 15 жовтня 898
Королівські титули
Попередник:
Гі III
Король Італії
892 – 898
Наступник:
Арнульф
Попередник:
Гі
Римський імператор
892 – 898
Італійська шляхта[en]
Попередник:
Гі III
Герцог Сполетський
894 – 898
Наступник:
Гі IV
Попередник:
Гі III
Герцог Камеріно
894 – 898


Історія Це незавершена стаття з історії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.