Гай Клавдій Нерон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гай Клавдій Нерон
Народився невідомо
Помер після 201 до н. е.
Громадянство (підданство) Стародавній Рим
Діяльність політик, військовий очільник
Посада консул Римської Республіки[d], давньоримський сенатор[d], Цензор, Римський губернатор[d] і претор
Звання консул
Термін 207 рік до н.е.
Попередник Марк Клавдій Марцелл
Наступник Луцій Ветурій Філон
Батько Тиберій Клавдій Нерон
Рід Клавдії

Гай Клавдій Нерон (*Gaius Claudius Nero, д/н —після 201 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки, учасник Другої пунічної війни.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з патрциіанського роду Клавдіїв. Син сенатора Тиберія Клавдія Нерона. У 215 році до н. е. був начальником кінноти у Марка Клавдія Марцелла. Спочатку з успіхом воював проти карфагенян під Нолою, згодом на Сицилії.

у 212 році до н. е. стає претором. Відіграв важливу роль у захоплені Капуї. Того ж року з військом у 6 тисяч піхоти та 300 кіннотників переправився до іспанії, де приєднав до своїх сил 6 тисяч піхоти та 800 кіннотників. З цим військом рушив до Таррактона. На півдні півострова блокував Гасдрубала Барку. Проте останній під виглядом перемовин щодо відплиття карфагенян до Африки зумів обдурити Нерона й вислизнути з пастки. У 211 році до н. е. повернувся до Італії. Тут допомагав проконсулам Аппію Клавдію Пульхру та Квінту Фульвію Флакку у боротьбі з Ганнібалом.

У 207 році до н. е. обирається консулом (разом з Марком Лівієм). Головним завданням консулів було не допустити з'єднання Гасдрубала Барки зі своєм братом Ганнібалом. Клавдій рушив на південь проти останнього. У битвах при Венузії та Грументі римський консул зумів нанести поразки карфагенянам й змусити їх відступити у Брутіум. Тут Клавдій Нерон почув звістку, що Гасдрубал вже перетнув Альпи. Тоді поставивши невеликий заслон проти Ганнібал, таємно рушив через усю Італію до Марка Лівія. Тут об'єднані війська у битві при Метаврі розбили армію Гасдрубала Барки. За це Клавдій отримав тріумф.

У 204 році до н. е. стає цензором (разом з Марком Лівієм). Втім вони із самого початку почалися гиркатися, особливо це стосувалося спроби лівія приховати свої статки й зловживання. Гай Клавдій намагався відняти у свого колеги право на коня, але марно. Вони лише зуміли провести перепис військового населення, яке склало 214 тисяч вояків. У 201 році до н. е. він очолив посольства до Птолемея V Епіфана, царя Єгипту, з приводу укладання союзу проти Македонії. Подальша доля не відома.

Джерела[ред.ред. код]