Луцій Емілій Пап

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Луцій Емілій Пап
Народився невідомо
м.Рим
Помер після 216 до н. е.
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик
Посада консул
Термін 356-354 роки до н.е.
Попередник Марк Валерій Максим Мессала
Наступник Тіт Манлій Торкват
Батько Квінт Емілій Пап
Рід Емілії
Діти Луцій Емілій Пап

Луцій Емілій Пап (*Lucius Aemilius Papus, д/н — після 216 до н. е.) — політичний та військовий діяч часів Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з патриціанського роду Еміліїв. Син Квінта Емілія Папа, консула 282 та 278 років до н. е. Про молоді роки немає відомостей. У 225 році до н. е. обирається консулом (разом з Гаєм Атілієм Регулом). Разом з колегою рушив проти галльських племен бойїв, інсумбрів, гезатів та таврисків на чолі із Анероестом і Конколітаном, які вдерлися до Етрурії, завдавши їм поразки при Теламоні. Після чого переніс війну на власну землю бойїв та Лігурію, завдавши тим відчутних втрат. За це отримав від сенату право на триумф.

У 220 році до н. е. стає цензором (разом з Гаєм Фламінієм). Сприяв колезі у спорудженні цирка Фламінія та дороги Фламінія. За їх каденцію було проведено перепис громадян (чоловічої статті), який виявив наявність 270213 осіб.

У 218 році до н. е. був у складі посольства до Карфагену, яке втім не домоглося результату й було оголошену війну. У 216 році до н. е. увійшов до колегії тріумвірів менсаріїв. Про подальшу долю немає відомостей.

Родина[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Thomas Robert Shannon Broughton: The Magistrates of the Roman Republic. Bd. 1, New York 1951, S. 230. 235f. 252.
  • Giovanni Brizzi, Storia di Roma. 1. Dalle origini ad Azio, Bologna, Patron, 1997, ISBN 978-88-555-2419-3.