Мікроскоп (сузір'я)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мікроскоп
Мікроскоп
Мікроскоп
Латинська назваMicroscopium
Род. відмінокMicroscopii
СкороченняMic
Пряме піднесення21год хв
межівід 20год 20хв до 21год 20хв
Схилення-36° '
межівід -45° 30' до -28° '
Площа210 кв.град.(66)
Зорі0 яскравіших від 3m
12 яскравіших від 5,5m
Найяскравіша зоряГамма Мікроскопа 4,67m
Метеорні потокинемає
Суміжні сузір'я
Спостерігається в широтах між +45° i −90°
Увечері найкраще спостерігати протягом липня, серпня
Існує з 1754. Запропоноване Лакайлем
Мікроскоп неозброєним оком.

Мікроско́п (лат. Microscopium) — невелике сузір'я південної півкулі неба. Лежить на південь від Козорога, на північ від Індіанця, на схід від Стрільця і на захід від Південної риби і Журавля.

Займає на небі площу в 210 квадратних градусів, містить 37 зірок, видимих неозброєним оком. Не містить зірок яскравіше 4-ї зоряної величини.

Сузір'я Стрільця, Південної Корони, Мікроскопа та Телескопа із «Дзеркала Уранії», набору карток сузір'їв виданого в Лондоні, бл. 1825 року.

Найкращі умови видимості ввечері — у вересні-жовтні.

Сузір'я ввів у 1754 році відомий дослідник південного зоряного неба французький астроном Нікола Луї де Лакай на честь Антоні ван Левенгука.

Джерела

[ред. | ред. код]

Мікроскоп // Астрономічний енциклопедичний словник / за заг. ред. І. А. Климишина та А. О. Корсунь. — Львів : Голов. астроном. обсерваторія НАН України : Львів. нац. ун-т ім. Івана Франка, 2003. — С. 294. — ISBN 966-613-263-X.

Посилання

[ред. | ред. код]

WIKISKY.ORG Мікроскоп

Див. також

[ред. | ред. код]

Список зірок сузір'я Мікроскопа

88 сучасних сузір'їв
АндромедаБлизнятаВелика ВедмедицяВеликий ПесВізничийВітрилаВовкВодолійВолопасВолосся ВеронікиВоронГеркулесГідраГодинникГолубГончі ПсиДельфінДіваДраконЕріданЄдинорігЖертовникЖивописецьЖирафЖуравельЗаєцьЗмієносецьЗміяЗолота РибаІндіанецьКассіопеяКитКільКозорігКомпасКормаКосинецьЛебідьЛевЛетюча РибаЛисичкаЛіраМала ВедмедицяМалий КіньМалий ЛевМалий ПесМікроскопМухаНасосОвенОктантОрелОріонПавичПегасПерсейПівденна ГідраПівденна КоронаПівденна РибаПівденний ТрикутникПівденний ХрестПівнічна КоронаПічРайський ПтахРакРибиРисьРізецьСекстантСіткаСкорпіонСкульпторСтолова ГораСтрілаСтрілецьТелескопТелецьТерезиТрикутникТуканФеніксХамелеонЦентаврЦефейЦиркульЧашаЩитЯщірка